TV Shqiptare ne satelit

Diskutime tek 'Probleme te Emigranteve ne Diaspore' filluar nga Arjan, 5 Jan 2003.

 1. Arjan

  Arjan Primus registratum

  TV Shqiptare ne satelit

  Per te gjithe shqiptare jashte atdheu (siç jam edhe une):
  1. Dje TVSH ne emisionit e lajmeve ka njoftuar qe "se shpejti" emisioni satelitar do te kaloj nga 8 ore ne 24!
  Nuk kishin shqaruar dhenat me sakte. Nga ana ime shpresoj qe cilesia e programet dote rri sepse, me disa perjashtime, cilesia e programeve nuk eshte mjaft e larte.
  Nuk ka njoftim per Radio Tirana ne satelit.

  2. RTV Alsat ka shfaqur ne satelit nga tre dite. Deri tani eshte vetem prova teknike por eshte diçka e mire.....
  RTV Alsat Eutelsat 16°East frekuenca 10957 polarizimi Horizontal symbol rate 2821 fec 3/4.
  Disa here ne dite sinjali shkeputet.

  Drejtuesve e tv Klan, kur do te dal "tv me popullore e Shqiperise" ne satelit?


  Pershendetje
  Arjan


  Per me shume informacion shkoni te www.lyngsat.com
   
 2. Sulo_Kapedani

  Sulo_Kapedani Primus registratum

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  I dashur Arjan,
  te lutem postoj te gjithe frekuencat edhe satelitet perkates per programet ne gjuhen shqipe:
  RTV Kosova
  RTV SHqiperia
  RTV 21
  RTV Koha
  Edhe ate te fundit te VEVE grupit ALSAT me duket.
  Te faleminderit.
   
 3. Arjan

  Arjan Primus registratum

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  Frekuencat te plote jane:
  http://www.lyngsat.com/ew2.shtml
  Ketu jane te gjitha dhena e nevojshme;
  te gjitha tv shqiptare jane ne eutelsat w2 16°.

  Sot rtv alsat nuk ka sinjal.

  Pershendetje
   
 4. vigan

  vigan Primus registratum

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  mos e haroni rtk edhe ktv nga kosova
   
 5. hot

  hot Hotgirl

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  tvsh duhet te ndryshoje program!! me cmendi me ate orarin e autobuzave per..(se di as vete!!)
  1 ore po i njejti program!! alsati goxha mire duket per nga cilesia e transmetimeve :thumbsup:
   
 6. Arjan

  Arjan Primus registratum

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  Jeni drejte Hotgirl, programet e Tvsh jane me e keqe pothuajse çdo dite. Nuk e kuptoj shkaqet. Ne janar kishte paralajmeruar per nje zgjatim i programeve nga ora 14:00 dhe me pas nga ora 08:00 e mengjesit. Rezultat? Asnje, programet nisen akoma ne oren 16:00. Ne prill kishte lajmeruar per Radio Tirana ne satelit: sot eshte shtator por askush ka degjuar radio Tirana ne satelit (as ne internet).
  Alsat po ben nje pune shume te mire shpresojme qe do ta rri edhe me shume.
   
 7. hot

  hot Hotgirl

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  ashtu uroj edhe une!!
  ishalla edhe top channel-i..ai eshte televizioni me i mire per momentin :thumbsup:
   
 8. disku

  disku UNI

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  Ore po ne USA ca tv stations shqiptare shikohen? se pervec stacioneve lokale shqiptaro-amerikane ktu sikur sndjekim dot tjeter...
  nqs ndonjeri ka informacion le te na ndricoje edhe ne te tjereve...ju faleminderit /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 9. Arjan

  Arjan Primus registratum

 10. durrsaku

  durrsaku Forumium maestatis

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  Me sa kam degjuar kohet e fundit ne Europe ka filluar transmetimet edhe Tv Klan ne frekuencat :

  Eutelsat W2, 16 grade ne lindje.
  Frekuenca : 11.449 Mhz.
  SYMBOL RATE: 14.000
  Polarizimi: Horizontal
  FEC: 3/4

  Sinjali eshte falas vetem per 2 muaj sepse pastaj do behet me pagese vjetore.Gjithashtu po ne keto frekuenca transmeton kohet e fundit edhe Top Albania Radio :thumbsup:
   
 11. durrsaku

  durrsaku Forumium maestatis

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  U shtun edhe 2 kanale te tjera : Top Channel dhe Shijak Tv /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 12. olti

  olti Neo

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  Vendosni frekuencat ju lutem dhe sqaroni nese duhen antena analogjike, apo dixhitale?!
   
 13. durrsaku

  durrsaku Forumium maestatis

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  Pa diskutim dixhitale por jo nga ata decoderat qe punojne me smart card por decoder i thjeshte dixhital.Frekuencat i ke me siper /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 14. olti

  olti Neo

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  Te Topit dhe Shijakut nuk jane /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 15. durrsaku

  durrsaku Forumium maestatis

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  lol Njelloj jane si ato siper.Jane 5-6 kanale qe jane grup /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 16. ilva

  ilva Primus registratum

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  Une desha te dija a do bejne keto satelit digital edhe me vone kur te jete me pagese, sepse ato qe kushtojne lire (gjithmone digital) bejne vetem per falas.
   
 17. durrsaku

  durrsaku Forumium maestatis

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  Me vone ato satelitet nuk bejne sepse do te duhet nje nga ata qe punojne me smart card po mos u shqetso se gjithmone do jene 2-3 kanale free sic kane qene dhe jane deri me sot.
   
 18. ilva

  ilva Primus registratum

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  Rrofsh Durresi, atehere duhet me e ble njehere e mire sepse programet ebukra jane tek leket.
   
 19. durrsaku

  durrsaku Forumium maestatis

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  /pf/images/graemlins/smile.gif Mos u nxito te blesh gje se gjerat ndryshojne nga dita ne dite.Besoj e ke parasysh ca ndodhi me Tele + dhe Stream meqe jeton ne Itali.Mjaftohu per momentin me nje decoder te thjeshte dhe shif Tvsh apo Kosoven dhe kur te stabilizohen gjerat vendos edhe per decoderat me smart card /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 20. durrsaku

  durrsaku Forumium maestatis

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  LoL Doli llafi im.Top-Channel behet pa pagese dhe qe nga data 3 nentor nuk eshte me ne Eutelsat W2.Mbase nderron frekuenca ose nuk e vene me fare...kush e mer vesh /pf/images/graemlins/laugh.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe