TV Shqiptare ne satelit

Diskutime tek 'Probleme te Emigranteve ne Diaspore' filluar nga Arjan, 5 Jan 2003.

 1. Gigo

  Gigo Primus registratum

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  kam pas degjuar qe ne Tirane mund te gjeje karte per satellite receiver pa problem. sec ishte nje teknik andej nga rruga e dibres. mund te jete e vertete?
   
 2. Genta

  Genta Primus registratum

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  shkoni te www.top-channel.tv dhe aty shikoni frekuencat. Top channel eshte falas
   
 3. Djep

  Djep Forumium maestatis

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  Po ne Amerike a shifet do gjo me?
   
 4. durrsaku

  durrsaku Forumium maestatis

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  Tv Alsat dhe Rtv 21 thone qe transmetojne edhe ne Usa.Nuk e di sa e vertete eshte.Beso dhe kontrollo /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 5. Erjon rapper

  Erjon rapper Forumium praecox

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  Perfundimish TOP-CHANNEL falas ne EUTELSAT W2 16 grade ne LINDJE. Frekuencat:

  FREKUENCA: 11.051 GHz
  POLARIZIMI: H
  FEC: 3/4
  SAMPLE RATE: 4.700 Msym/s
   
 6. alpacino

  alpacino Primus registratum

  Re: TV Shqiptare ne satelit



  NE SIRIUS 2 NE 5 GRADI LINDJE TRASMETON ALBANICASAT MODIFIKIMI IRDETO 2,KU PERFSHIHEN KETO KANALE
  ALBANICASAT-RTV21-TV KOHA
  ME NJE PARABOLE MBI 1MT E 20 MUND TI SHIKOSH KETO KANALE ME KETO FREKUNCA :shrug:
  FREQ 11,739 H SR 8029 3/4
   
 7. hot

  hot Hotgirl

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  ore..njerez..mjan zhduk tvsh-ja,klani,shijaku,top channel,etj etj qe dilshin ke ato valet e meparshme satelitore..nuk e di nqse ju ka ndodh edhe juve e njejta gje?
  nejse,puna osht se smu rrika pa i pa kto kanalet tona,ne a ka nojnji ktu qe ka noj informacion,ta boj sevap /pf/images/graemlins/laugh.gif
  po top-channel ju del juve ke Eutelsat W2 16 grade E
  se un plasa tuj kerku e spo gjej gjo..
  plz plz ndihm!
  se kemi ene festivalin e fundvitit jo per gjo :tipsy:
   
 8. tushi

  tushi Valoris scriptorum

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  Top-chanel 11051mghz simbol rate 04700
  horizontal sat 16° lindje(eutelsat)Nqs prap i ndrrojne shiko te top-chanel.com Per te tjerat nuk e di m'duket se jane me pagese. :cry:
   
 9. hot

  hot Hotgirl

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  ehe..ne ti dike sa un!!
  po cne TVSH-ja me pages? ajo esht ene shtetrore!! qelpsina!
   
 10. tushi

  tushi Valoris scriptorum

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  Me fal se harrova Tvsh 12656mhz s r4883 vertikal
  Rtk 12633mhz sr 4883 vertikal
  alsat rtv 10956mhz sr 2819 horizontal
  10960mhz 2819 h.......
  Shikim te mbare
   
 11. hot

  hot Hotgirl

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  tushi..una sjam noj eskperte satelitesh,ene para dy ditesh shyqyr zotit msova se si kerkohet /pf/images/graemlins/laugh.gif
  nqse ka mundesi a mi jep dot keto te dhenat pak me qarte?
  se ky sateliti im sec kerkon ene ca mbrroklla te tjera
  dmth:
  Satellite:
  Load TR:
  Frequency:
  Symbol Rate:
  FEC:
  Polarity:
  kto opsione mi ka majtas..masanej ka ene ka krahu djatht ca:
  Scan Mode:
  Network Search:
  PID Searching:
  Video PID:
  Audio PID:
  PCR PID:

  por besoj se vetem ato opsionet qe jane majtar (ato qe shkrova pak me siper) kane rendesi..keto te tjerat pastaj sja kam haberin hic...
  nejse..mu mka humb tirana me shoke..
  po kto kanalet shqiptare me dilnin ne te njejtat vale apo satelit,apo e thene ne gjuhen time,ne te njejtin vend me italianin..
  tani kanalet italiane me dalin kurse nga keto shqiptaret nuk del asnjera..mir shqiptaret,po as kosovaret nuk me dalin me :shrug:
  help me! /pf/images/graemlins/frown.gif :cry:
   
 12. hot

  hot Hotgirl

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  tashti sme del mo asi kanal :eek:
   
 13. alpacino

  alpacino Primus registratum

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  nuk te del asnje kanal sepse ke hum sinjalin e 16 grad lindje
  freq 11051 - h - sr 4700 - 3/4 top chanell
  11449 - h - sr 1400 - 3/4 albaniasat
  12656 - v - sr 4883 - 1/2 tvsh
  10957 - h - sr 2821 - 2/3 alsat
  12633 - v - sr 4883 - 1/2 rtk prishtina.
  keto jane freq.
  ndonje kanal tjeter te 16 gradi est e shikon apo jo,shiko kabllin mbrapa satellitit ndoshta te ben kontakt :shrug: dhe e dyta te ka lujt parabola .
   
 14. AskushiuS

  AskushiuS Primus registratum

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  OOo njerez a kapen keto kanalet me parabole te vogel apo duhet patjeter (tepsi pesqindshe byreku
  ose me te madhe)??????????
   
 15. tushi

  tushi Valoris scriptorum

  Re: TV Shqiptare ne satelit

   
 16. vitela

  vitela Primus registratum

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  Po ketej nga California a shihet ndonje kanal shqiptar me satelit? Nese po cfare frekuencash dhe cfare sateliti?

  Ju lutem nese dini me shkruani
  thx
   
 17. hot

  hot Hotgirl

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  parabola mkishte lujt megjithmen,ne tashti qe e lujta,erdhen ne vete kto kanalet e tjera..dmth italiani me shoke..
  por tiranen prap se gjej dot.. /pf/images/graemlins/frown.gif
  e coj atje tek "manual scan" edhe i fus te gjitha ato te dhenat..jo frequency..etj etj
  por nuk gjen gje..dmth me jep pergjigje channels found 0, radios found 0 (dicka e tille)
  ndoshta jam une qe po e kerkoj gabim..a se di..
  ndonje keshille se si mund ti gjej valet e eutelsat 16 grade E ?
  se mua me jep aty nje liste satelitesh, edhe une shkoj tek ky eutel W2, plotesoj ato te dhenat edhe pastaj "ok" dhe fillon search..
  mos ndoshta kam bere dicka gabim? /pf/images/graemlins/frown.gif
   
 18. alpacino

  alpacino Primus registratum

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  je shume afer 16 grad est po te vehesh perballe paraboles do ta levizesh 5-6cm nga e djathta,ose nga mbrapa paraboles 5-6cm nga e majta
  po nuk e gjete dhe keshtu me qo nje pm me trego dhe cfare decoderi ke ciao :wave:
   
 19. Tanii

  Tanii Primus registratum

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  ............[ndonje keshille se si mund ti gjej valet e eutelsat 16 grade E ?
  se mua me jep aty nje liste satelitesh, edhe une shkoj tek ky eutel W2, plotesoj ato te dhenat edhe pastaj "ok" dhe fillon search..
  mos ndoshta kam bere dicka gabim? /pf/images/graemlins/frown.gif [/QB][/QUOTE]
  te dekoderi shiko ku e ke eutel W2,pastaj shiko ku dalin disa viza te verdha per satelitin,levize antenenen avash,mil. per mil.,derisa vizat e verdha te behen jeshile,dhe numuri i Qualitetit dhe i qartesise rritet,nuk te dalin kanalet sepse nuk ke cuar antenen ne ate drejtim prandaj.Per mendimin tim ve nje Multi LNB,dhe i kap stacionet e Astra dhe Eutel Sat,po ashtu shiko te Google dhe aty ta shpjegojne me mire
   
 20. hot

  hot Hotgirl

  Re: TV Shqiptare ne satelit

  do e provoj njehere kshu sic thoni juve..por ne fakt italiani sec ka e sme del me :shrug:
  pastaj ky sateliti im nuk merr komando :smash:
  sot se di se si e gjeta italianin ashtu duke kerku ke lista e kanaleve..dmth ate qe e kam tek lista e favorites nuk me hapet..kurse kur eshte tek lista e te gjitha kanaleve hapet.. :shrug:
  edhe nje qe tjeter..cfare eshte decoderi?
  sec ka edhe dicka ketu tek menu-ja..Load TR,qe sja kam haber hic se ca esht e si duhet perdor..
  kjo ka edhe nja 2-3 mbrroklla te tjera:
  dicka si perkufizime frekuencash..me e uleta eshte 0 MHz dhe me e larta eshte nja 11447 a dicka e tille..
  mos ma ka kjo fajin qe smi kap kanalet shqiptare?
  sepse tvsh-ja e ka nja 11656 frekuencen, dmth me shume se sa kufiri..
  si i behet hallit tani? :cry:
   

Shpërndajeni këtë faqe