UEFA EURO 2016.

Diskutime tek 'Sporti Shqiptar - Futboll, Atletike etj' filluar nga Solaris, 13 Dec 2015.

 1. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  2317835_UltraWide.jpg


  Shorti e ka vendosur përfaqësuesen tonë në vendin e tretë të grupit, duke bërë që në takimin e parë të turneut të ketë përballë Zvicrën.

  Kjo është dhe përballja më e padëshiruar për kombëtaren kuqezi, për shkak të pranisë së theksuar të lojtarëve shqiptarë në kombëtaren zvicerane.

  Në këtë aspekt spikat sfida mes vëllezërve Xhaka, Taulantit që luan me Shqipërinë dhe Granitit me Zvicrën.

  Ndeshja në fjalë do të luhet më 11 qershor në Lens, një stadium me 38 mijë spektatorë. Ndërkohë ndarja në grupet e tjera është kjo:

  Grupi A: Francë, Rumani, Shqipëri, Zvicër

  Grupi B: Angli, Rusi, Uells, Sllovaki

  Grupi C: Gjermani, Ukrainë, Poloni, Irlandë e Veriut

  Grupi D: Spanjë, Republika Çeke, Turqi, Kroaci

  Grupi E: Belgjikë, Itali, Republika e Irlandës, Suedi

  Grupi F: Portugali, Islandë, Austri, Hungari

  / Top Channel
   
  Balahk likes this.
 2. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Italin e kam me grup te veshtire,se ketyre te voglave u behet pushka top:(
   
 3. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  Veshtire..
   
 4. hareid

  hareid Papirus rex

  Ne grupin tone, Franca eshte kundershtari me i forte. Me pak fat ndoshta behemi te dytet ne grupe....:)
  Grupi me i veshtire me duket grupi ku eshte Italia.
   
  Solaris likes this.
 5. MysteriousMan

  MysteriousMan Valoris scriptorum

  Franca eshte nga ato ekipe e forta qe mund te kete potencialin te fitoj Europianin dhe budallikun per mos te kaluar grupet.
  Me teper favorite shikoj zvicren
   
  Solaris and Balahk like this.
 6. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Gjermanin e kam frike :(
   
 7. MysteriousMan

  MysteriousMan Valoris scriptorum

  Dhe un kam frik kucedrat por sjam duke u perballur me to :D
   
 8. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Kuçedrave u a pres koken me shpat,si tek perralla:D por gjermani merr kupen,po kesaj c'ti bej ?:(
   
  Jamie and Almaa'95 like this.
 9. hareid

  hareid Papirus rex

  Gjermania, Franca dhe Spanja jane favoritet per te e fituar EURO 2016. Si skuader te forte e shoh edhe Belgjiken...
   
  Solaris and Almaa'95 like this.
 10. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Mos ma nen vlersoni italin:(
   
 11. hareid

  hareid Papirus rex

  Une ne rradhe te pare kuptohet jam per Shqiperine, menjehere pastaj per gjermanet
  upload_2015-12-13_20-59-58.png upload_2015-12-13_21-0-12.png
   
  Last edited: 13 Dec 2015
  Dreamer, Jamie and Solaris like this.
 12. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Ptu gjermanet,i kam armiq,edhe spanjen :p italin e nxirrni jashte liste,por gjithmon e takoni ne finale:):):hidhu::hidhu::hidhu::hidhu::hidhu::engjell:
   
 13. KrimiN'Aksion

  KrimiN'Aksion Forumium maestatis

  Un themi qe Shqiperia e kalon grupin, nuk e shoh nje grup te forte,kam pershtypjenn qe nga 3 ndeshjet do çalojme vetem me Rumanine, shoh nje France qe kunder ekipeve te ''vogla'' nuk ka motivim dhe mund te penalizohet qe ne grupe..Favorit per titullin Spanja dhe Gjermania.. pres surprizen nga Giani njelloj si Otto Rehagel..
   
  Solaris likes this.
 14. KrimiN'Aksion

  KrimiN'Aksion Forumium maestatis

  Zvicra na ka mund dy ndeshje, kte here do e mundim ne :D
   
 15. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Ama ndeshja e parë Shqipëri , Zvicër kam përshtypjen se do ketë pafund kërkesa bileta , marketing i gjallë për Uefan.
   
 16. KrimiN'Aksion

  KrimiN'Aksion Forumium maestatis

  Un nuk kerkoj gje, kam frike isisin. Nuk i afrohem as ne kufi Frances e jo me te bie deshmor ne stadium. :p
   
 17. shefki

  shefki Papirus rex

  PARASHIKIM

  Shqiperia do ta fitoje ndeshjen qe vjen
  Por edhe Franca kerkon fitoren
  Tifozi nervoz thonjte nduk e bren
  Nje tjeter ve bast pasi pyet fallxhoren

  Gjyshja ime s'do ta ndjeke ndeshjen n'televizor
  S'do te gerrthase as yyy as gool as urraaaaa
  Por sapo te ve re qe une cehren do nderroj
  Ajo do nxjerre lakrorin me groshe nga furra
   
  Dreamer and katsune like this.
 18. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  Pelikani , ti je?
   
 19. shefki

  shefki Papirus rex

  Jo.Jam Shefki Meka.
   
 20. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  Me nder qofsh.
   

Shpërndajeni këtë faqe