UEFA EURO 2016.

Diskutime tek 'Sporti Shqiptar - Futboll, Atletike etj' filluar nga Solaris, 13 Dec 2015.

 1. katsune

  katsune cherry blossom

  Ndeshje e bukur kjo Belgjike-Itali.
   
  Balahk likes this.
 2. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Eshte pak te thuash e bukur :)
   
 3. katsune

  katsune cherry blossom

  Komplimente te dyja skuadrave, sidomos atij Immobile me la pa fjale per vullnetin.
  (Pashe vetem pjesen e dyte)
   
  Balahk likes this.
 4. shefki

  shefki Papirus rex

  Te falenderoj nga zemra per uraten frymezuese.
  Shprehje te te pelqen krijimi I meposhtem


  DIKUR...

  Qofsha me nder!?
  Pa shporru ti njehere!
  Uraten e te kote
  Jam me i ndershmi ne bote!
  Dikur,mbyta dike ne lume
  Epo,ai ish me i ndershem se une
  Mbytjen e deshmoi nje vic bardhezi
  Dhe meqe pata kohe pa bere dashuri...
  Vicin e vrava,e gatova per mrekulli...
  Sigurisht qe s'e ndava me fqinj e fisni
  Ah, si s'i dhashe njecike sa per t'u dukur
  Atij jabanxhiu me grua me te bukur...

  Dikur vendosa te behem burre i mire
  Me nder e lashe ate pune te veshtire
   
  Dreamer likes this.
 5. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  Ata kanë hardhucën,ne kemi zhapikun :rolleyes:
  Lol Ishalla barazojmë ne dhe fiton Zvicra.
   
 6. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  [​IMG]
  Si ju duket ky formacioni juve?
  Dhe nje 4-4-2 sdo ishte keq. Ne vend te Canes Ajeti(nese seshte i demtuar). Dhe ne vend te Liles patjeter Roshi. Kace - Xhaka zevendesim se i japim dinamike lojes. Kurse ai Diku ben mire te shenoje sot. Kaq kisha une lol
   
  Balahk and Solaris like this.
 7. Rimseb10

  Rimseb10 Valoris scriptorum

  kjo goca si me qen marina vjollca. me ket formacion skemi aspak mundesi per nje fitore, asnjeher si dihet por do kisha preferuar me lujt me shume loje ofensive sesa difensive sic po ben de biazi. por inshalla fitojm ja uroj
   
 8. shefki

  shefki Papirus rex

  ARMANDO SADIKUT  Vini re o milet

  Kjo s’eshte perralle me mbret

  Sot shpresa e deshira e cdo shqiptari

  Mban emrin e nje lojtari...
   
  Dreamer likes this.
 9. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  13501588_1159922557393922_8058388882404300823_n.jpg

  13466016_1159922424060602_4135780575586198353_n.jpg
   
  Balahk likes this.
 10. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Ja dolëm mbaneeee.Një fitore e bukur!

  :)
   
  Balahk likes this.
 11. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit  These one is for you Albania... ^_^
   
  Almaa'95 and Balahk like this.
 12. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  Nuk shtoj me shume se ma degjoj fjalen Ganiu lol. Shume urime per fitoren. Te gjithe luajten me zemer, po ai patrioti im, ai ishte 1shi sot :) #ALB
   
  Balahk likes this.
 13. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Mire qe ta degjoi fjalen Diku ty se,edhe pak do thonim qe rastesisht jemi ne europian :)
  Kush eshte patrioti yt,se aty jane te gjithe kosovarë ? :p
   
 14. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  Epo duhet njeri per te bere dallimin. Memushaj fantastiku. :) Ty kush te pelqeu me shume, se packa se luajten pergjithesisht mire te gjithe kemi ato preferencat tona.
   
 15. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Lila,luajti shkelqyeshem :)
  Por edhe ajeti,nje mbrojtes i pa kalueshem ishte mbrem.
  Ne teresi,ishte nje super ndeshje :)
  Shpresoj qe Zoti te na ndihmoj per nje kualifikim te me tejshem.
   
  Dreamer and Almaa'95 like this.
 16. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  Presiiim :(
   
  Balahk likes this.
 17. COB

  COB Primus registratum

  Fatkeqësisht Turqia fitoi 2-0 dhe kaloi përpara Shqipërisë.

  Kanë mbetur pak shanca për kualifikim, por sidoqoftë ishte kënaqësi të shohim kombëtaren në Francë, na bën krenar për lojën dhe mundin e tyre.

  Tani synimi është kualifikim në botëror, bile kemi 2 kombëtare shqiptare që do të mbështesim në kualifikime botërore, Shqipërinë dhe Kosovën.
   
 18. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  Syte nga Hungaria.
   
  Airbourne likes this.
 19. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Mbaji syte te kthehen tani :p :p
   
 20. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Hungaria EKIP qe luajne me ZEMER....

  Mos u habisni po shkuan me tej!
  Albani hat PECH.
   

Shpërndajeni këtë faqe