Universitet me te mira ne ITali?

Diskutime tek 'Rrjeti i Studenteve Shqiptare ne Bote' filluar nga VIMAR, 1 Feb 2003.

 1. Wii

  Wii Grupi i të moçmëve!

  Re: Universitet me te mira ne ITali?

  gli vogliono conservare a lungo,belli e buoni /pf/images/graemlins/laugh.gif
  vre iher ne rome vre!!!te merr malli me pa iher shi...bora pastaj osh bo legjende /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 2. Juir

  Juir Forumium maestatis

  Re: Universitet me te mira ne ITali?

  Te merr malli per te rene shi ne Rome po kur fillon te bjere prit te pushoje,keto dite eshte rritur dhe shtrati i Teveres....

  O interisto po tu be jeta monotone eshte keq....sh keq.....ku ka si Roma vetem monotone qe nuk te behet jeta,pastaj cdo gje sipas deshires e momentit.


  Forza Inter.
   
 3. fkvllaznia

  fkvllaznia Primus registratum

  Re: Universitet me te mira ne ITali?

  Pershendetje !!!

  Ej po e keni kthy kete temë si ajo tek :

  A doni më per Belulin


  Normale qe cdonjeri do te lavderoje qytetin apo universitetin ne e cilin shtudjon e jeton , por kjo teme duhet te te vije ne ndihme personave te cilet jane ne dilemen e madhe te zgjedhin Te ardhmen e tyre e jo te dine si eshte Moti Sot e Neser /pf/images/graemlins/smile.gif

  Shendet e pare e suksese qe te gjithve !!!

  Gezuar festen e Flamurit !!!
   
 4. ^Res-Cogitans^

  ^Res-Cogitans^ Primus registratum

  Re: Universitet me te mira ne ITali?

  Duhet t'kesh pak /pf/images/graemlins/laugh.gif"materia grigia" /pf/images/graemlins/laugh.gifse universiti hyn ne vend te dyt...
  Kur ka universitete private ose me taksa te mdhaja,mendimi im rreth tyre esht negativ ne KUALiTET/liri !
  /pf/images/graemlins/shrug.gif-iDe politike/profesorat/mbiemrat (nen pozicjonin social,influencon SHUM)/nenshtetsija...ambjent "superficial" me njerez te till.

  Gjithsesi...kryeson iNTER-LANDiA ! /pf/images/graemlins/tonguee.gif
   
 5. fufi

  fufi Primus registratum

  Re: Universitet me te mira ne ITali?

  bologna ka universitete shume te mira dhe me nje nivel te larte.flas nga eksperienca.E vetmja gje e keqe eshte se jeta ketu kushton shume dhe eshte shume e veshtire per bursa per te mos thene e pamundur.nga universitetet ke shume pak avantazhe.Por ka nje staf pedagogjik shume te kualifikuar.
   
 6. MALINA

  MALINA Primus registratum

  Re: Universitet me te mira ne ITali?

  CMUND TE NA THUASH NDONJE INFORMACION RRETH MASTERAVE NE FUSHEN E INFORMATIKES OSE TE BIZNESIT , NE KETE UNIVERSITET ?

  DHE KU VARIOJNE CMIMET ?
   
 7. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: Universitet me te mira ne ITali?

  Universiteti shteteror me i mire ne Itali per Informatike eshte ai i Pisa-s.
   
 8. MALINA

  MALINA Primus registratum

  Re: Universitet me te mira ne ITali?

  NE CFARE GJUHE ZHVILLOHET MESIMI?

  ITALISHTJA PERDERISA ESHTE UNIVERSITET SHTETEROR? /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 9. MALINA

  MALINA Primus registratum

  Re: Universitet me te mira ne ITali?

  r kjo teme duhet te te vije ne ndihme personave te cilet jane ne dilemen e madhe te zgjedhin Te ardhmen e tyre e jo te dine si eshte Moti Sot e Neser


  E BUKUR KJO
   
 10. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: Universitet me te mira ne ITali?

  Varet Malina.Nqs behet fjale per dipllome , normal qe ne italisht.Nqs behet fjale per ndonje lloj Masteri , ka raste qe jane edhe ne anglisht, sidomos ndonje qe sponsorizohet nga Komuniteti Evropian.
   
 11. VoGeLuShI

  VoGeLuShI Primus registratum

  Re: Universitet me te mira ne ITali?

  hmmmmm un jam tek sapienza per vete dhe eshte goxha i mire, fatkeqsia e vetme e ketij universiteti eshte mbipopullimi me parazite shqiptare (sepse shumica e ketyre ketu vetem studente nuk mund te quhen)
  profesoret jane sh te disponushem per cdo paqartesi apo veshtiresi qe mund te kesh, un per vete jam i kenaqur deri diku por mjaft me shqiptare ne rome dhe sidomos tek "la sapienza"
   
 12. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: Universitet me te mira ne ITali?

  Nuk thashe se La Sapienza nuk eshte i mire.Une veçova Pizen si universitet me shume emer ne fushen e Informatikes.Sepse jane disa universitete qe shquhen ma shume per nje dege dhe me pak per nje tjeter.
   
 13. MALINA

  MALINA Primus registratum

  Re: Universitet me te mira ne ITali?

  VINTAGE CA " KE " AMAN ,

  KUSH PO I JEP BURSA SHQIPTAREVE .

  ATO SNA LLOGARISIN FARE /pf/images/graemlins/angel.gif)))
   
 14. MALINA

  MALINA Primus registratum

  Re: Universitet me te mira ne ITali?

  E KUPTOVA


  PIZA - QEKA MIRE PER MASTER NE INFORMATIKE

  PO PER MASTERA NE BIZNES CILI UNIVERSITET MBAHET, ALWAYS IN ENGLISH?
  DHE KU NJIHEN ?
   
 15. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: Universitet me te mira ne ITali?

  Nuk eshte puna shqiptar apo jo shqiptar.Sikur te bejne diskriminime edhe Universitet do ishte e rende (flas per Italine nga eksperienca personale).Burse merr ai qe ka dhene provimet qe duhen per burse dhe qe ka te ardhura te ulta.Pastaj nese jane vetem 1000 bursa(shembull)te cilat nuk mjaftojne per te gjithe , nuk merr burse nje shqiptar ashtu si nuk merr burse nje afrikan apo nje italian.

  Per biznes nuk di gje MALINA.
   
 16. MALINA

  MALINA Primus registratum

  Re: Universitet me te mira ne ITali?

  Se ca thoshin disa per Bocconin ne milano ?

  di gje?
   
 17. komino

  komino Valoris scriptorum

  Re: Universitet me te mira ne ITali?

  kete vit fakulteti e ekonomise ne Padova u rendit i dyti ne klasifikimin e censis
   
 18. Rambla

  Rambla Primus registratum

  Re: Universitet me te mira ne ITali?

  mjafton te shkosh tek siti www.unibocconi.it

  aty ke te gjitha infot, madje dhe deget e reja ne anglisht. duhet te kalosh nje test, gjithsesi, per te hyre ne bocconi.
   
 19. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: Universitet me te mira ne ITali?

  Tek Bocconi pagun edhe ajrin me meter kub.
   
 20. Dr_DEVIL

  Dr_DEVIL Primus registratum

  Re: Universitet me te mira ne ITali?

  Bocconi eshte i mire po eshte edhe shume i shtrenjte!
   

Shpërndajeni këtë faqe