'Upgrade' ne programin qe mundeson Forumin

Diskutime tek 'Fjala ime për përmirësimin e Forumit' filluar nga gurax, 17 Jul 2015.

 1. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Pershendetje,

  Keto dite eshte bere nje upgrade, perditesim, per te kaluar ne nje version me te fundit te "forum software", ose programi qe realizon mundesine qe ky forum te funksionoje.

  Ne teresi jane rregulluar disa aspekte teknike te programit, si ne funksionalitet ashtu edhe ne permiresime qe kane te bejne me sigurine online.

  Shpresojme qe ky proces te jete bere i rregullt dhe te mos kete sjelle ne ndonje anomali apo parregullsi apo ndonje prishje apo nderprerje te menyres se si hapni dhe perdorni forumin. Por nese gjeni se ka ndonje gje qe nuk funksionon e rregullt si me pare, lutemi te na njoftoni ne kete zone te forumit.

  Gjithashtu me kete rast, eshte instaluar edhe nje teme e re paraqitje estetike per forumin e cila eshte vendosur si default. Shpresojme qe t'ju pelqeje edhe ju. Mund t'ju them "Enjoy Blue Moon" :)
   
  Cozy, Universal and -Zana- like this.
 2. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  sme pelqen ky 'SFONDI'..na qerroi na syte :p
   
 3. gurax

  gurax Pan ignoramus

  E kuqja eshte me e qete per syte? :eek:
  Kuptoji dot deri ne fund femrat po deshe. :D

  Por nderkohe, vertet, cdokush mund te zgjedhe cilendo pamje, teme, qe deshiron. Ne fund fare fare te faqes, poshte-majtas fare.... click! dhe del nje menu me zgjedhje per temen e preferuar. Dhe me kaq u be cdo gje.... dhe u realizua paqja e kerkuar per syte. :p
   
  Ermiraal, Al-Punk and Lisa like this.
 4. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  najn sben...:D
  Nroji cik coloret :p
   
  joetisti_ likes this.
 5. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Sa shume perton te perdoresh ate 'Style Chooser' :bang: :p
   
 6. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  ore leri filmat po mos na i katandis keshtu ngjyrat :p:p
   
  gurax likes this.
 7. Al-Punk

  Al-Punk Still here

 8. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  nuk arrij ta gjej ..:S
   
 9. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  e gjeta :D
   
 10. -Zana-

  -Zana- e...Thjeshte

  Me pelqen , ngjan edhe sikur eshte me e shpejte si software ? ( or maybe is just me ) .

  Do shtoja qe mund te beni dicka ne lidhje me logon including the picture , dicka me interesante /warm - tradicionale dhe grown up .. Thjeshte nje ide.
   
 11. gurax

  gurax Pan ignoramus

  @Lisa nuk e gjeje se pertoje prandaj. :p

  @-Zana- , nese eshte me i shpejte, more power to us all. Nuk di te them ndonje gje per kete. Teorikisht duhet te jene njesoj, por ne praktike nuk jane njesoj neper 'internals' keshtu qe nuk eshte cudi te jete me i shpejte. :)
   
 12. -Zana-

  -Zana- e...Thjeshte

  Te kuptoj , well for me it is a lot faster , then . Kool ...and thank u :)
   
  gurax likes this.
 13. MysteriousMan

  MysteriousMan Valoris scriptorum

  E kuqja me e mire, po e mbaj te kuqe
   
 14. -Zana-

  -Zana- e...Thjeshte

  Meqe jemi k'tu .. Nuk keni asnje mundesi qe te jete e mundshme dhe te fiket chati ? Sepse vertet te lodh kur je ne tel .. Ka raste qe nuk mund te shkruash dot .
   
 15. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Mmm... duhet ta shohim disi. Momentalisht nuk e ka kete opsion ai modul i forumit (eshte dicka qe funksionon si nje modul i vecante, nje opsion komplet me vete). Megjithate, nese ben me shume dem sesa mire, nese ka me shume ankesa per te sesa kenaqesi, nese shnderrohet ne nje mjet bezdie dhe merzie nga te tjeret me shume sesa nje mjet komunikimi dhe kenaqesie, mund te hiqet edhe fare e te mos jete me fare si opsion.

  Nderkohe qe do te shohim c'mund te bejme per mundesine e aktivizim/deaktivizimit personal, do te shohim atehere edhe rreagimin e anetareve per chatin ne forum si opsion global.
   
 16. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Ah, "quick self-hack" per kete problemin e chat kur eshte i bezdisshem -Zana- : Ndrrohet stili i paraqitjes se forumit. Per momentin stili i paraqitjes "GrayXen" nuk e permban chat.
  Ne kete menyre mund te perdoret psh neper telefona stili "GrayXen" qe nuk e ka chat, dhe nderkohe stilet e tjera, "ShqiperiaNew" dhe "BlueMoon" qe e permbajne chat perdoren ne desktop computer.

  (The least I could come up with in short notice.)
   
 17. -Zana-

  -Zana- e...Thjeshte

  Nese do te ishte nje teme perkatese ne lidhje me k'te prb jam e sigurte... qe nje % e larte anetaresh ndeshen me k'te prb. 5 dite qe isha away , mezi shkruaja se shkruajne ne chat e nuk i lexoj dot nderkohe qe me limiton edhe mundesine te shkruaj with pop ups non stop , nuk i lexon as nuk i fshin dot .. e per k''te arsye u get fed up.

  Do ishte great, nese do mundesohej ajo mundesi qe thuan ti , personal choice .. on and off.
   
 18. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Zana mund ta caktosh qe je Offline veten dhe nuk te bezdis me njeri ne chat.
   
 19. -Zana-

  -Zana- e...Thjeshte

  Ky option eshte ok nga PC- ja , pra edhe kur e aplikon ne PC ... Kur Hyn nga tel nuk funksionon me .

  Mbase e paskam Vetem une k'te prb ?
   
 20. MysteriousMan

  MysteriousMan Valoris scriptorum

  Shko ne fund te faqes njesoj si me pc dhe ne krah te gjuhes ke style te forum, zgjidh ate pa chat
   

Shpërndajeni këtë faqe