Vallëzimet latine

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga Aki, 4 Sep 2015.

 1. Aki

  Aki Paint It Black

  Ok do e nis me nje video per cunat :p, nje lloj vallezimi qe nuk e kisha degjuar deri tani po qe po shoh se behet e njohur neper rrjetet virtuale

  Kizomba
  Te hedhim video te vallezimeve te ndryshme qe keni degjuar, mund te jete ndonje cift duke vallezuar ose vetem kenga qe mund te vallezohet vetem shkruani llojin e vallezimit qe do e postoni :)

  Cumbia, tradicionale e Kolumbise

  Salsa cubana

  Tango

  https://www.youtube.com/watch?v=eRaSfwOlrv4
  https://www.youtube.com/watch?v=x7qcU3HUw8o

  Duke mos harruar te mrekullueshmit Gotan Project :)

  https://www.youtube.com/watch?v=lcg5tRrYQqY
  https://www.youtube.com/watch?v=DHcDIs8hwhU
   
  Solaris likes this.
 2. Airbourne

  Airbourne Papirus rex


  Astor Piazolla.
  Fund jave te mbare m.q-se duhet.
   
 3. Mirabel

  Mirabel Locus omnem  kjo kjo eshte dashuri
   
  Airbourne likes this.
 4. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Il tango è come la vita, come nella vita non c'è mai un punto d'arrivo, ci sono mille punti di non ritorno e appena ne passi uno ne intravedi un altro, e consapevole e leggera e spudorata, e anche un po' puttana, raccogli tutte le tue energie e gli corri incontro. Il tango è proprio così.

  PS: i ka vene VULEN ....AI qe i ka SHKRUAR....sepse ka te tjera qe perpiqen kur jane me pushime ne Karaibe qe ti imitojne,por nuk kane kocka dhe kellqe per TANGO.Ajo qe s`kuptojne quhet.....TE LINDUR!
  VAMONOS.
   
 5. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Ka hulumtime qe eshte me prejardhje popullore nga zona te veqanta te albadhise,biles disa thone qe nga Permeti,Fieri,brraka e tirones etj-ra!

  Per vete edhe besoj qe prej andej do kete dale.
  Fund jave te mbare se ne darke do kete surpriza.....sipas nje bashkebizedimi me te huaj!
  Shendet.
   

Shpërndajeni këtë faqe