Vazhdo fjaline...

Diskutime tek 'Thashetheme, etj. etj.' filluar nga Scorpion, 17 Apr 2006.

 1. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  ...e me venie te duarve ne brinje. U habit edhe krokodili. Nderkaq, djali i panjohur (burri), per te mos krijuar ndonje keqkuptim, per te mos dale nga shkallet, kishte zbritur me carcafe te lidhur njeri me tjetrin nga dritarja. U paraqit para deres nga jashte dhe, duke patur ndersa zbriste aty prane nje peme te madhe, i ishte ngjitur dhe i qendronte ne sup nje keter. Te qeshurave te Tinker iu bashkua edhe Hope. Ha, ha, ha. "Pse, me ketrin qe i paske gjetur do qe t'i besh pershtypje Tikner ti?" tha. "Une i kam gjetur krokodilin kaq te madh dhe kjo si reagim po mban brinjet me dore nga te qeshurat"
  Tinker edhe qeshte edhe mendonte...: "Po qe se vazhdon me kete ritem, do te me duhet te hap nje kopsht zoologjik..." Dhe kur e qeshura i zuri te gjithe sa ishin aty...
   
 2. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Tinker u zgjua nga gjumi e trembur.....
  E gjitha kishte qenë vetëm një ëndërr! Por ëndërr e bukura ama, me përjashtim të krokodilit.
  Rrezet e para të diellit....
   
 3. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  ...godisnin me embelsi ngrohtesie dhe te ftonin te mendoje se do te ishte nje mengjes super. "Kushedi se sa njerez do te ishin paraqitur e me sa kafshe te cuditshme ne ate enderr" thoshte me vete Tinker ndersa shkonte nga kuzhina per te bere kafen. Per cudi, pasi kishte ndezur televizorin, ne nje lajm thuhej per nje krokodil qe u kishte shpetuar disa trafikanteve te kafsheve dhe qe mund te gjendej ne ate zone. 'Kujto qenin e bej gatin shkopin' mendoi Tinker. Dhe me friken se ndokush i paraqitej ne dere me nje kafshe si ne enderr, shkoi te hape deren pasi kishte degjuar nje: "ding dong" Ishte...
   
 4. tropojanja

  tropojanja Çike Malsie

  ... Ai!T ' cilin kishte koh e priste me ardh, e kish mar malli me pa , me fol me te, me u zan me te, me qesh me te. E sa hapi deren ju hodh ne perqafim e syte ju mushen me lot e zemra i pushtoi krahrorin nga rrahjet... A thua se....
   
  Hektor12 likes this.
 5. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Skish vend per zemren ne kraharor kerkonte te bashkohej me ....
   
 6. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Veten e saj.. kishte kohë që e kishte humbur..
  Kishte humbur punën, kishte humbur buzëqeshjen, kishte humbur shpresën! Tani nuk i ngelej gjë...
   
 7. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  pervec kavanozit me nutella. Nuk kishte tjeter ngushellim..
   
 8. guest17

  guest17 Forumium maestatis

  Veçse të mbytej në lumë..
   
 9. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  E nje luge ..e pastaj nje tjeter...u vel nga....
   
 10. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Kaloritë.. mendonte me vete, pse jam kaq llupse ?! Edhe në momente të vështira si këto...
   
 11. Linux

  Linux think different

  Ajo e mblodhi veten.. edhe filloi dieten...
   
 12. Rimseb10

  Rimseb10 Valoris scriptorum

  tjeter pervecse frymarrjes, nese do humbiste dhe kte atehere qenia e saj sdo ringjallej kurr, por ne syt e saj mund te ket akoma nje rrezatim qe ti japi shkendi ne zemer per ta rizgjuar nga ky deshperim.
   
 13. Haribo

  Haribo Forumium maestatis

  Ajo,e vetme perballe nje bote plot ankesa,shpreson se neser do jet ma bukur,pa komplekset e nje dekade te gjate,


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 14. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  ...shpreson e shpreson, sepse shpresa vdes e fundit. Ia nisi shiu...
   
 15. Linux

  Linux think different

  i lagu floket e saj çakurrela..
   
 16. Haribo

  Haribo Forumium maestatis

  Nxorri qadren..por kur shef nje dike ti hedhi xhaketen, ishte aiiii...


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 17. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  ...qe i dridhej shpirti per te. "Ke ftohte?" pyeti. "Jo" i thote "Por s'po kuptoj pse ma vendose kete xhakete te laguar! Ai...
   
 18. Haribo

  Haribo Forumium maestatis

  Ai ishte gati te bahej mbulesa e saj veq ti dhuronte pak ngrohtesi edhe pse prej nja xhakete t lagur


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 19. Linux

  Linux think different

  Pastaj ai e mblodhi veten edhe i tha, "Jam kamarieri mi, kishe harruar xhaketen ke lokali..
   
 20. Haribo

  Haribo Forumium maestatis

  Hahhahahahahah,dhe ajo i la bakshish nja pako fara


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Shpërndajeni këtë faqe