Vazhdoni tekstin e kenges ...

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga Al-Punk, 14 Apr 2014.

 1. MysteriousMan

  MysteriousMan Valoris scriptorum

  Dhe te nisem me te neper brigje me te
  Te ecim deri ne perendim
  Te harrohem me te e te behemi nje
  Me thuaj do te kem kaq guxim kaq guxim
   
 2. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Dhe ne te djatht
  Dhe ne te majt
  Po me huton shikimi i tij
  Erdhi momenti qe sfiden ta pranoj...
   
 3. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Për një çast, më ndali zemra, s'ishe ti,
  Shpirtin sonte, ma trazove përsëri
  Më kujtohet ,sa shumë prisja,
  Që të ndjeja erën tënde
  Kthehu, dhe një herë të të shihja.
   
  gurax likes this.
 4. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Ëndrra gjumin ,ma këputi e më zgjoi ,
  Mbi nënkres të ndjeva frymën, ku je ti ,
  Puthjet ende janë të nxeta,
  S'na i ftoh dot largësia.
  Eja ,mos u fshih vetëm në ëndrra...
   
  gurax likes this.
 5. Jamie

  Jamie Forumium maestatis

  Unë dhe ti
  Lusim natën që edhe pak të zgjaste
  Të mos kish agim
  Edhe dielli fare të mos lindte
  Vetëm unë dhe ti
  Lusim natën që pafund të zgjaste
  Të mos kish mbarim
  Edhe dielli atë ditë të shuhej
  Ndarje të mos kish
  Nëse mijëra kilometra sot na ndajnë ...
   
  gurax likes this.
 6. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Sa herë e ndëgjojë erën
  Nga largësit më del ti
  Kujtimet mbulojnë mendjen
  Rrënqethëm në vetmi
  Më duket të shoh ty
  Buzëqeshjen tënde e zërin tënd
  Mua mi sjellë era
  Shikimin tënd, buzët e tua
  Mi shëndrit pranvera.
   
 7. MysteriousMan

  MysteriousMan Valoris scriptorum

  Me ec ngadal e neper qiell
  Sikur t'ishe zane
  Emrim tend e ndegjoj n'er
  M'duket te shoh ty
   
 8. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Diqka qe thehet, Edhe prap kur ngjitet vrehet
  Thone vera flet t'verteten, Njerzt shprehen zakonisht kur dehen
  Nesermen si te qeli deren, Krejt problemet kthehen
  E ti po ik si anderr, Un pot njeku me eren..
   
  klea likes this.

Shpërndajeni këtë faqe