Vbulletin vs Xenforo

Diskutime tek 'Webmastera - Faqe - Domaining - Hosting' filluar nga Artin, 29 Mar 2017.

 1. Artin

  Artin Valoris scriptorum

  shoh se kohet e fundit shum po rekomandojn xenforo.
  disa thojn qi xenforo asht ma i mir se vbulletin.
  A muj me na than dikush qfar perparsish ka xenforo kundrejt vbulletin?
   
 2. Lazo

  Lazo Forumium praecox

  Xenforo me i lehte per cdo vizitor. :)
   
 3. Artin

  Artin Valoris scriptorum

  Teknikisht Xenforo është më i mirë, por ka nevojë për pak punë dhe përshtatje.
  Për shembull, një problem që shikoj unë, është se fotot shfaqen të vogla, duhet të shfaqen në format 1024 horizontalisht.
  Vërtet që fotot hapen kur godet mbi to, por prishet struktura e postimit.
   
  SiL3nT likes this.
 4. Poshnjari

  Poshnjari Forumium praecox

  Mua personalisht me pelqen vBulletin. por ata qe perferojne Xenforo mendoj per faktin se kushton me pak.
   

Shpërndajeni këtë faqe