Vdekja!

Diskutime tek 'Historia' filluar nga Universal, 20 Apr 2015.

 1. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  he se e kruajtura mire te ben, ai/ajo qe te kruan te do :)
   
  Lisa likes this.
 2. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Hahahaha :D
   
  joetisti_ likes this.
 3. -Zana-

  -Zana- e...Thjeshte

  I feel honored... :D

  Pls girls , dnt do anything stupid with ur selves ... I know I get under ur skin , since u dnt stop mentionin my sweet name :D
   
 4. -Zana-

  -Zana- e...Thjeshte

  Wrong person :D

  Kruarjet me persona te gabuar, nuk te bejne mire per shendetin :)
   
  joetisti_ likes this.
 5. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Po i permbahem temes ;)
  Para nje ore po bisedoja me nje te moshuar dhe e pyeta sa vjece ishte.
  98 vjece tha jam, edhe 100 i thash me shikoi ne sy e me tha ,mos aman si dua tani eshte momenti te vdes skam ci dua.
  E shikova e buzeqesha :) ajo nuk buzeqeshi e ishte serioze dhe e bindur per cfare tha.
  Pra besoj qe vje nje moment dhe vdekja ste duket me e tmerrshme sic mund te duket kur je i ri psh, por do te duket si dicka e natyrshme e teper normale.
   
  Al-Punk likes this.
 6. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  edhe nje "armikeje" do t'i kerkoje te ta kruante shpinen(ose dicka tjeter :p) nese nuk do te kishe tjeter njeri afer.
   
 7. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  kush jeton ne liri ka nje motiv te mire per te jetuar, luftuar dhe vdekur. [winston churchill]
   
 8. -Zana-

  -Zana- e...Thjeshte

  Asnjehere. :p
   
  joetisti_ likes this.
 9. Johana

  Johana Forumium praecox

  E vetmja gje qe mbijeton pas vdekjes eshte memorja (soul) e personit qe kalon «tej». Por jo per shume kohe. E paafte te perceptoje kohe. Shperthen perfundimisht.

  E vetmja gje qe rilind eshte shpirti (the spirit versus the soul) i cili pret te rishkruhet dhe martohet me memorjen. E paarritur ndonjehere me pare.

  JC
   

Shpërndajeni këtë faqe