Vendimi i UEFA: Shqiperia humbet ndeshjen aforfe. Serbia denohet 3 pike

Diskutime tek 'Sporti Shqiptar - Futboll, Atletike etj' filluar nga Al-Punk, 24 Oct 2014.

 1. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Kontrolli i Etikes dhe trupi disiplinor (CEDB) i UEFA u takuan dje dhe njoftuan vendimin e mëposhtëm, pas incidenteve të ndryshme që kanë ndodhur gjatë ndeshjeve te kualifikimeve evropiane mes Serbisë dhe Shqipërisë, e cila u luajt në Beograd më 14 tetor.

  CEDB ka vendosur të shpallë ndeshjen e lartpërmendur si të humbur per Shqiperine. Si rrjedhojë, Fedarata Shqiptare e Futbollit (FSHF) konsiderohet se ka humbur ndeshjen 3-0. Përveç kësaj, FSHF është gjobitur 100.000 €.

  CEDB ka vendosur gjithashtu t'i ule kombetares serbe tre pikë. Përveç kësaj, FSS është urdhëruar për të luajtur dy ndeshjet e ardhshme të konkurrencës UEFA si ekip pritës me dyer të mbyllura. FSS është gjobitur dhe me 100.000 €.

  Këto vendime janë të hapura për të apeluar.
   
 2. tropojanja

  tropojanja Çike Malsie

  o po e paskan ndrite!! pfff
   
 3. Universal

  Universal AnonymouS

  Zyrtare nga UEFA
  http://www.uefa.com/uefaeuro/qualifiers/news/newsid=2172207.html#serbia+albania+disciplinary+de cision

  UEFA ka konsideruar qe futbollistet shqiptar e "Kane dorezuar ndeshjen me Serbine",dhe per kete arsye ndeshja eshte regjistruar 3:0 per Serbine.

  Kjo eshte super,shkojme ti rrahim futbollistet mysafir qe te dorezojne ndeshjen.Ne ndeshjen e pare ke humbur 2:0 ... kur te viejne ne stadiumin tende i rraf futbollistet mysafir dhe ata refuzojne te vazhdojne ndeshjen.Fiton ne tavoline 3:0 dhe kalon tutje.
   
 4. [SPIDER][MAN]

  [SPIDER][MAN] Primus registratum

  Me pak fjal! Per te arth Keq!
   
 5. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Kjo dihej.
  Shqiperia nje vend i vogel dhe nuk e perkrah askush edhe kur ka te drejt.

  Pastaj presidenti federates serbe 7 vite tranier i platinis
   
  scadarsko and [SPIDER][MAN] like this.
 6. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  E pabesueshme !!
  Mendoj qe federata jone duhet te mos marre pjese ne asnje event nderkombtar!!
   
  Roberto_uk and tropojanja like this.
 7. ShKoDRaN_PuRo

  ShKoDRaN_PuRo Papirus rex

  Edhe kryeministri jon sduhet te shkoj ne Beograd .
   
  [SPIDER][MAN] likes this.
 8. Roberto_uk

  Roberto_uk Valoris scriptorum

  E pa Besueshme !!!!FFSH Duhet te bojkotoj te gjitha pjesmarrjet nderkomtare Si shenj proteste !!!
   
 9. [SPIDER][MAN]

  [SPIDER][MAN] Primus registratum

  Mir Do Boj Lale.... dhe te shperblehen ata me fitoren 3pike eshte kulmi... beri buj qe ata kan njeres aty!
   
 10. hareid

  hareid Papirus rex

  Si eshte e mundur qe kombetarja jone te denohet, per arsye se nuk e paskan vazhduar ndeshjen ne Beograd? A ishte e mundur qe ne ato kushte te vazhdohej ndeshja ? Apo mos ndoshta, sipas trupit disiplinor, duhej ndonje lojtar shqiptar ta humbte jeten nga huliganet serb dhe atehere ky trup skandaloz te sillte nje vendim pro kombetares tone??
  TURP, TURP, TURP qe mu ne mes te Europes sillen vendime te tilla skandaloze!
   
 11. shefki

  shefki Papirus rex

  Shkurt,lojtari shqiptar qe rrembeu flamurin... perfaqesoi parine e futbollit shqiptar dhe,si i tille duhet te kryente detyren e tij me profesionalizem.Pra,sipas UEFA-s ,ai lojtar ndodhej ne fushe,ate cast,per te lozur lojen agetuese te futbollit...Sipas ketij arsyetimi,ndeshkimi qartesohet krejtesisht
   
 12. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  mos pretendo marrina te shekullit,ku shqiptari akuzon s egjoja ska perkrahje.gjesti ishte i rend per te dyja shtetet,si serbija me huliganizem dhe shqiptaret me provokime une keto dy ekipe kombetare do i kisha perjashtura krejt per 10 vjet nga aktivitetet sportive europîane.
   
 13. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  100 000 eur asgje pse jo 10 milion qe te kuptojn shqiptaret se sporti nuk njeh autenticitet e kufinj e pretendime historie,pervec se miqesi e thjkesht kenaqesi 90 min n fushen e blerte.
   
 14. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Ok respektoj mendimin tend.une mendoj krejt ndryshe,nje banderol nuk justifikon dhunen e ushtruar ne fush,per me teper kur ne stadium nuk ndodhej asnje flamur shqipetar dhe shume flamuj serb dhe nese nje flamur apo nanderol valvitej me mesin e tyre quhej shkelje regullorje.pastaj ska asnje rregullore te shkr te ndaloj nje banderol
   
 15. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  SOT parlamenti europian,me rastin e drone qe u shfaq ne stadiomin e beogradit,jan marre masa te forta per ndalim ne shitje te lire kudo ne europe.Tjetra me idene e ketij prototipi njeri i cili kreu ket gjest rrugac asgje me shume beri qe te ringihen mardhenjet midis dy vendeve te cilet kane paqartesira shekullore...federata e futbollit serbe ,kishte lajmeru haptazi federaten tone ,ajo e din publikun e saj ashtu sic di federata jone tifozerin tone me shume e cila shkon per spektakel ne stadium e me brohorit O SA MIR ME QEN SHQIPTAR....se golat nuk ju interesojn.jini me realiste se gjesti i asaj nate ne stadium ishte aspak i drejt ,perkundrazi ai dron duhej te fluturonte ne diten kur EDI RAMA te vizitonte BEOGRADIN aty ka vend politika e marveshjet e jo stadiumi.
   
 16. Balahk

  Balahk Locus omnem

  mua me pelqeu shume ai momenti.

  ndajm mendime te kunderta
   
  scadarsko likes this.
 17. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  epo te gjith shqiptareve jam i sigurt qe nuk ju ka pelqyer.....
   
  Balahk likes this.

Shpërndajeni këtë faqe