Video-pergjimi Ilir Meta dorehiqet nga qeveria

Diskutime tek 'Shqipëria.com' filluar nga http://shqiperia.com/feed, 20 Jan 2011.

  1. Meta deklaroi sot se i ka kerkuar kryeministrit Sali Berisha doreheqjen si Minister i Ekonomise Tregtise dhe Energjitikes (METE). Deklarata u be e ditur ne oren 1240 minuta te mesdites ne seline e Levizjes Socialiste per Integrim (LSI)“Jap dorëheqjen si Minister i Ekonomisë Tregtisë dhe Energjitikës. Dorëheqjen ia kam kërkuar kryeministrit Berisha”. Kështu është shprehur zoti Meta në këtë konferencë për mediat.Sipas tij vendimi është personal dhe se nuk mund të pranoje që të paraqitet si zv/Kryeminister apo Ministër për hetim. Vendimi im është i parevokueshem. Gjithcka do të zgjidhet në kohën e duhur. Është një betejë e fituar për mua. Shqipëria dhe shqiptarët nuk mund të udhëhiqen nga krimi i organizuar nga njerëz që kanë humbur tërësisht dinjitetin e tyre”

    Lexoni me tej
     

Shpërndajeni këtë faqe