What is on my mind...

Diskutime tek 'Koktej Diskutimesh' filluar nga Mystique, 22 May 2015.

 1. Artin

  Artin Papirus rex

  Sot pasdite, duke ecur, pashë që lulet kishin çelur gjithandej.
  Këtë vit pranvera u vonua, e tani për ca ditë vjen edhe vera.
  Erdhën të dyja bashkë, në një kohë.
  Ngrohja e motit na ngroh edhe humorin; ngrohet gjaku, ngrohet zemra, ngrohet çdo gjë.
  Mbase kjo verë na sjell gjëra të bukura dhe emocione, se na kalbi ky dimër i gjatë.
   
  joetisti_, TinkerBell and Alivia like this.
 2. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  s'e tregoj :p
   
 3. gurax

  gurax Pan ignoramus

  A dilemma whether this deserves hilarity or pity.

  * * *
  If anyone knows how important Twitter is to Donald Trump, it's the president.
  “Without the tweets, I wouldn't be here,” he told the Financial Times last month.

  To which Twitter's co-founder says: Sorry about that, world.

  Evan Williams, who still sits on the company's board of directors, recently told The New York Times that he wants to repair the damage he thinks Twitter and the broader Internet have wrought on society in the form of trolls, cyberbullies, live-streamed violence, fake news and — yes — Trump.
  “I thought once everybody could speak freely and exchange information and ideas, the world is automatically going to be a better place,” Williams told the Times. “I was wrong about that.”

  “If it’s true that he wouldn’t be president if it weren’t for Twitter, then yeah, I’m sorry,” he said.
  * * *

  It is odd though when he says: “I thought once everybody could speak freely and exchange information and ideas, the world is automatically going to be a better place. I was wrong about that.”

  It is the Internet, not Twitter, that has made the World a better place and promotes freedom of speech and exchange of ideas.
  As of Twitter, well it is not exactly what comes to mind for these activities. Certainly, you can say things in it, but they very rarely are worth reading. If you do think that with 140 characters you can exchange information and exercise your freedom or speech, then you deserve to be governed by Trump, your thinking horizon can safely be approximated with a mathematical dot.
   
 4. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Te jem kudo pervec ketu ku jam tani
   
 5. Artin

  Artin Papirus rex

  Neser jam pushim...
  Mezi po pres te mbaroje kjo ditë sot.
   
 6. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  nje foto
   
 7. SyZeza

  SyZeza Grupi i të moçmëve!

  Zemra ime...eshte shume qetesi e megjithate nuk arrij ti "degjoj" rrahjet e saj!
   
  TinkerBell likes this.
 8. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Well, thank you sir :p


   
 9. gurax

  gurax Pan ignoramus

 10. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

 11. Aki

  Aki Paint It Black

  hahahahahahaha
  Te dua :p
   
 12. Sweety_boy

  Sweety_boy Forumium maestatis

  "Më thuaj! Kur në mëngjes nuk të zgjon njeri dhe në mbrëmje nuk të pret kush, dhe kur ti bën atë që do. Çfarë e quan këtë, liri apo vetmi?"
   
 13. MrCool

  MrCool Oldschool

  Te pi 2 kafe pernjeheresh, me opcion per te treten.
   
  joetisti_ and TinkerBell like this.
 14. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  ta bej ate dushin qe e kisha ne mendje para nje ore...
   
 15. MrCool

  MrCool Oldschool

  Thone qe punen e sotme mos e ler per neser, por ndihem aq dembel sa ne djall vafte dhe shprehja :p
   
  joetisti_ likes this.
 16. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Në duart e tua e përkundur dhe e ftuar në të ëmblin gjumë,
  Nga sekreti i saj i skëterrshëm, asgjë s’ka për të treguar,
  As legjendën tënde të zezë, në gërma zjarri s’ka për ta shkruar,
  Oh, se unë pasionin e urrej e shpirti më dhëmb aq shumë!
  Charles Baudelaire
   
  TinkerBell and joetisti_ like this.
 17. gurax

  gurax Pan ignoramus


  Fabulous is alive and kicking, in the home of the brave and the land of the free:

  Last month, Jarlstrom sued the engineering board for violating his First Amendment rights, and Tuesday a federal judge gave Jarlstrom the temporary right to call himself an engineer, pending the results of his case. "Plaintiff Jarlstrom may study, communicate publicly about, and communicate privately his theories relating to traffic lights throughout the pendency of this litigation as long as [his] communications occur outside the context of a paid employment or contractual relationship," Anna Brown, a federal district court judge for the district of Oregon, ordered. He "may describe himself publicly and privately using the word 'engineer' throughout the pendency of this litigation." Jarlstrom's attorneys say this is a promising sign and a "critical first step in protecting Oregonians' First Amendment rights."
   
 18. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  nje dhelper. Po sa te bukur e kishte zgjedhur ate copezen e shkrimit shejtanka...! :p
   
  Lisa likes this.
 19. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Owww @joetisti_
  Ec te te prsh me kete tjetren made by me :D
  Enjoy it...

  A me thua ku gjendesh tani? Ku je? Si je? Me ke je? Cfare po ben?
  He pergjigju shpejt e ik, jo se me intereson cben Jo!
  Vetem me pergjigjet e tua, sado idiote , te shuaj cikez mallin!
  Ah dashuri... Me kthe e njeher ne krahet e tua, me perkedhel me krahe, me puth me ndjenje!
  Cikez -cikez fare te ndjej aromen e trupit tende, po po te mbyll syte e te dehem sic mund te beje nje pijanec.. Po sonte qenkam pijanece e keqe, spo dehem dot, spo ngopem dot!
  Ku je? Ku je? He me flit , me shkruaj,me kujto!
  Eh kam filluar te flas me vete, apo tani filloi efektin pija?! Me thuaj me ndjen?!
  Hah pergjigja do jet: Jo!
  Heh c pergjigje modeste!
  Me pelqen , me pelqen madje me shume... Me rrembe pak caste , nga e tashmja ime, me dergo ne tenden !!
  He beje... Sa te te shoh syte e bukur Blu!!
  Ah me fund u deha.. Po lundroj ne detin e syve tua Blu, ti puth fort!
   
  TinkerBell, joetisti_ and MrCool like this.
 20. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Oh, vertet shume bukur!
   

Shpërndajeni këtë faqe