Ylli i futbollit amerikan dhunon brutalisht partneren! (Foto)

Diskutime tek 'VIPat me famë botëore, klubi i Fansave' filluar nga BeRaTsi_MiZeRje, 10 Sep 2014.

 1. BeRaTsi_MiZeRje

  BeRaTsi_MiZeRje Aktivist i AlbForumi

  [​IMG]


  Një video e publikuar nga faqja amerikane e internetit TMZ tregon dhunën e pashembullt të yllit të futbollit amerikan, Ray Rice, ndaj të fejuarës që më pas u bë edhe bashkëshortja e tij.

  Kjo ngjarje e rëndë ka ndodhur në muajin shkurt në ashensorin e një hoteli në Atlantik Siti dhe publikimi i pamjeve ka shokuar të gjithë fansat. Ray Rice është kampion i Baltimore Ravens i Ligës së Futbollit Amerikan.
  [​IMG]
  Kamera e vendosur në ashensor ka regjistruar gjithçka, grindjen, fjalët e rënda dhe dhunën fizike që sportisti ushtron ndaj bashkëshortes, Jannay Palmer. Rice gjatë një konferencë ka kërkuar falje për sjelljen e tij.
  [​IMG]
  “Një akt kriminal” është quajtur nga media veprimi i tij. Rrjetet sociale dhe mediat janë lëshuar me tërbim kundër kampionit të futbollit. Ato thonë se, si është e mundur që Janay ka pranuar që të martohet me burrin që e dhunoi brutalisht?
  [​IMG]
  Ndërkohë, Ray Rice mund t’i thotë lamtumirë karrierës së tij. Skuadra e tij Baltimore Ravens e ka pushuar, ndërsa Liga e Futbollit Kombëtar ka dhënë vendimin për pezullimin e tij në një afat të pacaktuar.
  [​IMG]
  Edhe presidenti amerikan Barack Obama ka reaguar për ngjarjen e rëndë nëpërmjet zëdhënësit të Shtëpisë së Bardhë, Josh Earnest. “Dhuna është një akt i neveritshëm dhe i papranueshëm. Asnjë burrë nuk ka të drejtë të godasë një grua”, tha Obama nëpërmjet komunikimit për shtyp.

  [​IMG]
   

Shpërndajeni këtë faqe