Zemra e thyer...(Vertete?) !!!??

Diskutime tek 'Dashuria' filluar nga Sweety el, 29 May 2011.

 1. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  ..... (heshtje).....


  - E thyer?


  -....(lot)....


  - Si thyhet zemra?  - Ti nuk kupton,zemra thyhet,shkatërrohet,shndërrohet në mijëra copëza pa vlerë,kur ajo pjesëza më e rëndësishme vendos të të leri,të braktisi...Sa e pafuqishme ndjehesh...! Sa kot..! Sa vetëm..! E braktisur...pa dashuri...më zemër të thyer...:'( ...Ti je kaq e dobët për ta ndryshuar,nuk mund të bësh asgjë...vetëm të qash,vajtosh,vuash...[​IMG]  - Edhe zemra u thye?


  - Nuk kupton...!!!!


  Kuptoj dhe kuptoj mjaft mirë...e kam dhe unë një zemër...!

  Nuk jemi të pashpirt ne që përpiqemi të bëjmë ''moral'' qe kur dikush ikën,nuk ia vlen të qash e vuash për atë,por të hapesh sytë,të shkundesh pluhurin e se shkuarës,të kyçesh kujtimet në një baule me çelës...dhe të drejtosh shikimin drejt sfidave të reja...!

  Kush të do,nuk të lë Kurrë vetëm,qëndron me ty pranë,përherë...! Edhe nëse i duhet të ikë...Ajo copëz kthehet prapë!


  Nuk jemi egoist ne që dashurojmë jetën dhe veten mbi gjithçka!

  Nuk jemi budallenj të mos kuptojnë dhimbjen dhe vuajtjen e dikujt...thjeshtë kemi njohur një vuajtje më të madhe,një dhimbje më të madhe..e dimë që ka edhe shumë herë më keq....shumë...shumë...!

  Nuk jemi bërë kot kështu,të çeliktë,të pathyeshëm,më zemër të fortë dhe më shpirt optimist...të dashuruar pafundësisht me jetën dhe çdo copëz të saj,të dashuruar me diellin,me dritën,me shpresën dhe buzëqeshjen...!


  Nuk është rastësi që të jesh njv person jashtë mase pozitiv....!
  Gjithçka e ka një arsye...një fillim...një zhvillim...dhe ....diku atje larg...larg...larg...një fund...!  Nuk jemi ngritur nga një mëngjes ne tjetrin me dëshirën e madhe për të qene Optimist...që sot e tutje...ajo gota do jetë përherë gjysem plot për mua...qe sot e tutje,do dashuroj edhe çdo pike shiu..se e di do dalë dielli...që sot e tutje do dashuroj edhe errësirën,se e di që duke ecur në të,do mbërrij në dritë...!  Nuk kemi vendosur më kot te ecim përpara...te jemi optimist në shpirt,te kemi shkëlqim dashurie për jetën në sy dhe te kemi të pikturuar buzëqeshjen më të bukur që mund të dhurojmë mbi buzë...!


  E keni gabim!!! Gjithçka e ka një arsye,pse ndodh...!


  Një shpirt i forte lind përherë pas një beteje të fuqishme...!

  Një zemër e çeliktë behet përherë pas një vuajtje të madhe...!

  Një karakter i qëndrueshëm formësohet përherë pas stuhive qe te (për)ndjekin...!

  Një lot pendohet të dale,kur e di që ka vuajtje me të mëdha se sa ikja & mbarimi i një dashurie...!


  Dhe....

  Mos e mendoni që askush nuk iu kupton dhe fshiheni e harroheni pas vuajtjes...

  Mos e mendoni që asnjeri nuk e kupton sa vuan zemra juaj...

  Mos kujtoni se askujt nuk i vjen keq për ju...

  Mos kujtoni se nuk prekni zemrën e dikujt tjetër kur të shohin në gjendjen më të keqe të mundshme..te vuash...  Do dëshironit t'iu mëshironin dhe t'iu linin të qanit...?!


  Mik i mire nuk është ai që i bie shpatullës tënde dhe të lë të qash e vuash pa fund..

  Mik i mirë nuk është ai që të lejon të mbetesh pre e kujtimeve së shkuara duke mos pasur asnjë fije shpresë për të ardhmen...

  Mik i mire nuk është ai që të mban ''iso-n'' në vuajtjen tënde...

  Mik i mire nuk është ai që të përkëdhel egon me fjalë të ëmbla e përkëdhelëse...


  Unë një mik të tillë,mëshirues...NUK E DUA...!!!!


  Unë dëshiroj një mik që të më ndihmoj të mbledh copëzat e zemrës dhe të rifillojmë ti ngjyrosim...të rifillojmë ti japim formën qe kishte dhe në fund ta lyejmë me ndjenja gëzimi,hareje,lumturie...ta ndriçojmë me buzëqeshje dhe grimca optimizmi...!  Zemra nuk thyhet...është pjesa jonë më e fortë...!!!

  Zemra është copëza jonë që duron më shumë...!!!

  Zemra është copëza për të cilën duhet të mos reshtim së luftuari...!

  Zemra jone meriton ta duam dhe ta mbrojmë...!

  Zemra jone meriton qetësi dhe buzëqeshje...!
  Mos ia mohoni vetes lumturinë...

  Mos u mbyllni ne një guaske te forte dhe te qëndroni e izoluar me kujtimet...!

  Provoni te çukisni lehtas ne muret e guaskës suaj...!

  Provoni te lejoni dritën te hyje ne errësirën tuaj...!

  Provoni te lejoni rrezet e shpresës dhe optimizmit te çajnë guaskën..!


  Provoni te dilni prej saj dhe buzëqeshni fort....!!!

  Një shans i humbur nuk është një jetë e humbur...Jeta është e gjatë me mundësi plot...!

  Do jetuar ne maksimum çdo dite dhe do shijuar çdo rreze...

  Duhet te dalim nga guaska e te provojmë ndjenja të tjera përveç vuajtjes...

  Jeta nis me lot...vazhdojeni me buzëqeshje!

  Ah po edhe : '' Mos resht Kurrë se buzëqeshuri,as kur je i trishtuar...sepse nuk i dihet asnjëherë...DIKUSH MUND TE DASHUROHET ME BUZËQESHJEN TUAJ!!!
  [​IMG]
   
 2. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  Nese do te me vrasesh mos merr thike ose pistolet
  me thuaj s'te dua,e zemra do te pushoj vet

  Zemren e le te thyer dhe shkove
  tjetres i besove
  Sonte ti gezon
  ndersa zemra ime vajton.
  Vajton se dashuria e la,edhe per nje tjeter e la\
  Ti sonte martohesh trokasin vallet,
  ndersa per mua filluan hallet.
  Vetmia me rrethon,
  si dhe Wiski qe me shoqeron.
  Me fto ne dasem dhe do te vij
  do te vij dhe do te vallezoj
  per tradhetine tende do te te uroj.
  Un nuk do te pi
  se jam dehur me lotet e mi.
  Ma shkaterrove jeten,e lumtur s'mund te vazhdoj,
  16vjece vdekjen po kerkoj.
   
 3. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

 4. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  [​IMG]
   
  Wise and Megg like this.
 5. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  [​IMG]
  a e sheh kete zemer
  vetem per ty rrah
  sikur ti mos ishe
  qe moti ish tha
  andaj merre me te mire
  sahere rrah puls
  sot eshte kohe e veshtire
  mund ta grabit kush
  kur kete nuk e thoja
  nuk gjeja qetesi
  dua te deftoi
  kjo rrah veq per ty.
   
 6. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  [​IMG]
  Dua..
  E dua..
  Porosine e detit me valë
  Zhurmën e hapave në rrugë
  Shpresën ne çelit e burgjeve
  Refuzimin e perkuljes
  I dua …
  Enderrat ne qartesine e yjeve
  Zerat e shterruar ne kopshtin publik
  Kercimin rreth zjarrit
  Vallen ne shkelqimin e henes
  Dehjet e dashnoreve
  I dua..
  Te demtuarit e shiut te fundit
  Femijte per pafajsine e tyre
  Gocat per vuajtejete dashurise
  Vashat per buzeqeshjet e kendshme
   
 7. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

 8. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  KUSH MALLKOJ FATIN TIM

  Kush mallkoj fatin tim
  qe me la vetem si jetim
  dhimbje ne zemer te mbaj per jet
  fatin kurr mos me e gjet

  kush mallkoj endrrat e mia
  qe te shuhet dashurija
  dhe te ndje ate qe sekam djer
  por prap te mbes me zemer te thyer

  kush mi vorrosi shpresat e jetes
  e fatin tim ja solli vetes
  duke menduar se tradhton
  nje zemer te paster lendon

  nese egziston nje zot
  te gjej zgjidhjen qe se gjeta dote
  ta gjej fatin dhe ta ndeshkoj
  qe kjo bot ket ta kupton

  kush mallkoj fatin tim
  qoft mallkuar per qindra mote
  me la mbyllur te jetoj
  e vetmuar ne mes te kesaj bote

  lotet qe ikam ne sy
  qe pome rrjedhin per ty
  askush me duket spo i kupton
  se dhimbja ne zemer ende vazhdon

  pran meje kalon vetura e fumdit
  tek kembet me ndaloj
  u mundova ta shoh se qka ka ne mbrendsi
  por qdo dritare e erret smund te shof njeri

  pa prit e pa kujtu u hap dritarja e ti
  ati i dashuri im qenka me lot ne sy
  e kishin ber dhenderr,po e pret tjetren
  por ti me bene qe te qaj,per dashurin e vjeter,

  ate ekishin martuar.por se kuptova arsyjen
  pse mua sme treguan se ja nuk esht me mua
  me veshtir se kurr ne jet.ne at qast u ndjeva me besoni
  ate qe me seshumti e deshta,me tjetren jetoni

  lotet nga syt e mi,vuajtje thell ne zemer
  tash besen qe kisha,per jet perfundoi
  endrrat qe i pash kaher,per nje qast mbaroi

  kurr nuk e mendova,nje ndarje me lot
  qe tjetra ne vendin tim,ty te behet zonje
  nuk kam me fuqi.un per te jetuar
  kur i dashuri im tani i martuar.

  esht martuar me gruan,qe ai nuk edon
  te lutem i dashur mua me harro
  harroje se te deshta,un nje her ne jet
  jo per avantura,por me te vertet

  e tash u tradhtova nga familja jote
  ma kan nxi jeten per shum e shum mote
  te them udhembar.besom smundem te them
  te largoj nga zemra,smundem te mos kem


  te mendoj ne perqafim te tjetres,smundem me menduar
  sepse zemra ime,me shum ka mu lenduar
  karvanet e dasmes,rrugen e vazhdojn
  i dashuri im me lot ne sy shkoj


  prindit e ti,kan ber nje mekat
  me lan mua ne vetmi,si nje njeri sakat
  po martohet ai qe desha.me nje femer tjeter
  mbeti dashurija jon.vetem e shkruar ne leter

  smundem te bej ball.lotet e mia
  smundem ta harroj per nje qast ket dasshur
  mbeta qe te vuaj,per jet e per mote
  me dhimbje ne zemer,me sy me lot

  mbeta ta mallkoj kohen,kur te pata takuar
  mbeta ti mallkoj ato.qe me tjetren te martuan
  te martuan pa te pytur.dhe nuk kishin as pak meshir
  me detyruan qe me zemer.tet them i dashur lamtumir

  mendova se per ty un,jam e vetmja vajz
  u na\dam pa prit fare,dhe pa as nje fjal
  per her te fundit tet le nje amanet
  nese me sheh enderr,ne EMER ME THERRET

  nese te lind nje vajz,lerja emrin tim.
  per dashurin ton.ruaje si kujtim
  por mos i trego askujt per ne
  as per kohen ton kur kemi qen

  mos i thau askujt,se ekam dashur nje vajz
  e prindit e tu qe neve nakan nda
  mos i trego askujt,se te kam dashuruar
  se edhe ne varr,ke mem lenduar........?
  __________♥_______________Te dua, a me don,
  ________♥__________♥______une per ty e jap jeten
  ______♥__♥_______♥________e ti per mua qmendon?!
  ____♥_____♥____♥__________dhe me trego sa me don
  __♥________♥____♥__♥_____
  ____________♥____♥_____♥_O Zot i vertet
  _____________♥____♥__♥_mos me le te vuaj
  ______________♥____♥___mos ma largo te dashurin
  _______________♥_____te behet i huaj.
  ________________♥____

  ___♥♥♥_______Te mendoj ne vete
  ___♥___♥_____te mendoj me drite
  ___♥_____♥___ te dua me Zemer
  ___♥______♥__te dua me shpirt
  ___♥______♥__
  ___♥_____♥___Te kam dashur
  ___♥___♥____dhe shum te dua
  ___♥♥♥______por te lutem ty
  _____________mos mem tradhtua
  __♥_____♥___
  __♥_____♥___Te dua do te them
  __♥_____♥___dhe ashtu do te mbes
  __♥_____♥___te dua do te them
  __♥_____♥___gjersa une te vdes
  __♥_____♥___
  __♥_____♥___Oj Dashuri e mallkuar
  __♥♥♥♥♥____pse sme le te qet
  ____________po me ben te vuaj
  __♥__________gjithnje ne ket jete
  __♥_♥________
  __♥__♥_______Asgje me te bukur
  __♥____♥_____ska ne kete jete
  __♥♥♥♥♥♥____se dashurija e vertet
  __♥______♥___asgje me te bukur
  __♥_______♥_ska per mua
  __♥________♥_sa i dashur kur me thet TE DUA


  ♥*.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta nje dite, ne te ardhmen
  .♥*.☆★.•°•.☆♥*.Ti perseri, do te kthehesh
  ♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Por gjalle, mua te mjeren
  ♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.S’besoj se do te me gjesh.
  •♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.
  ♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Mbi varrin, ku une prehem
  ♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Me keqardhje, do te lotosh
  ♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe ikjen tende, prej meje
  ♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Perjete, do ta mallkosh
  ♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.
  ♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, shume i permalluar
  ♥*..☆★.•°•.☆♥*.Portretin tim, do ta kujtosh
  ♥*.☆★.•°•.☆♥*.Kur mbi pllake, te gdhendur
  ♥*..☆★.•°•.☆♥*.Emrin tim, do te lexosh
  ♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.
  ♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Si kurre, ndonjehere
  ♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*. Do te ndjehesh, fajtor
  ♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Per zemren time, te mjere
  ♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Qe ti vete e copetove
  ♥*.☆★.•°•.☆♥*.
  ♥*..☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, per te paren here
  ♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Mua falje, do te me kerkosh
  ♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Por pergjigjen time, nen dhe
  ♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.S’do mundesh, ta degjosh.
  ♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.
  ♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Do te te fal, apo jo
  ♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.As vete, nuk e di mire
  ♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Pasi atehere, shpirti im
  ♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Do te jete, plotesishte i shkrire.
  ♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.
  ♥*..☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, do te mbjellesh lule
  ♥*.☆★.•°•.☆♥*.Mbi dheun e varrit tim
  ♥*..☆★.•°•.☆♥*.Me qellim qe ato te celin
  ♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Si kujtim, per dashurine
  ♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.
  ♥*.•°•.☆★.•°•.☆ ♥*.Por lulet, do te vyshken
  ♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe pa gjethe, do te ngelin
  ♥*.☆★.•°•.☆♥*.Edhe me gjak, po ti ujitesh
  ♥*..☆★.•°•.☆♥*.Ato kurre, nuk do te celin.
  ♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.
  ♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta naten, do te me presesh
  ♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Ne enderren tende, te trokas
  ♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Por edhe ne qofte se vij
  ♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Asnje fjale, nuk do te flas.
  ♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.
  ♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Me hijen e vdekjes, do te vij
  ♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe syte mbi ty, do ti zgurdulloj
  ♥*..☆★.•°•.☆♥*.Frike ne zemer, do te te shtij
  ♥*.☆★.•°•.☆♥*.Derisa ty, te te tmerroj.
  ♥*..☆★.•°•.☆♥*.
  ♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Ndaj, po deshe te jetosh
  ♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Ne heshtje i pa shqetesime
  ♥*.•°•.☆★.•°•.☆ ♥*.Ben mire qe te harrosh
  ♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Mua dhe dashurine time.
  ♥*.★.•°•.☆★.•°•.♥*.
  ♥*.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, vetem atehere
  ♥*..☆★.•°•.☆I ♥*.qete, do te jetosh
  ♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe shpirtin tim, nen dhe
  ♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, nuk do ta trazosh!!!...
  ♥*.★.•°•.☆★.•°•.♥*.
   
 9. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  ..._......._......_......._....Nga Kjo E Mallkuar .._......._......._......._.....
  ..._...|..____________________, ,
  ....../ `---___________----_____|] = = = ´´´´´´´Plumbin E Pranoj
  ...../_==o;;;;;;;;_______.:/´´´´´´´´´´´´´´´Por Të Ndahem Prej Teje
  .....), ---.(_(__) /´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´Kurr Nuk E Mendoj !
  ....// (..) ), ----"´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´
  ...//___//´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´Prandaj Te Lutem Kthehu
  ..//___// ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´Nga Kjo E Mallkuar Me Shpeto
  .//___// ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´Se Kjo Zemer Vetem Ty Po Te Dashuron

  Dashuria ime !!!

  Dashuria ime kishte sy...
  Pse ja verbuat ?
  Dashuria ime kishte vesh...
  Pse ja shurdhuat ?
  Dashuria ime kishte ardhmeri...
  Pse ja ndaluat ?
  Dashuria ime ishte e shendosh....
  Pse e lenduat ?
  Dashuria ime ishte e paster....
  Pse e njolloset ?
  Dashuria ime ishte e lire....
  Pse e burgoset ?
  Dashuria ime nuk kishte lot...
  Pse ja sollet ?
  Dashuria ime nuk kishte urrejtje...
  Pse ja mbollet ?
  Dashuria ime donte te jetoj...
  S’lejuat,do ju mallkoj !!!!
  TE MALLKUAR QOFSHI PER JETE
  QE VRAT NJE DASHURI TE VERTETE !!!!
   
 10. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  _______________________________________________$$$ $$$$$$
  ____________________________________________$$$$$$ $$$___$$$
  ________________________________________$$$$$$$$__ ___(&)_$$$$
  ____________________________________$$$$$$$$$$____ ________$$$$
  .._________________________________$$$$$$$$$$$$$$$ ____§§§§_____$
  _______________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$§ §§§_§§§_____$
  _____________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ §§§§§_§____$
  __________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$_$$$$_ __§§§__§_$
  ________________________$$$$$$$$$$$$$_$$$$$$$$_$__ ______§
  _______________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_$
  _____________________$$$$$$$$$_$$$$$$$$$$$$$$$$_$
  ___________________$$$$$$$$_§$$$$$$$$$§$$$$$$$$_$---Ky bilbil i bukur
  _________________$$$$$$$_$$§§§$$$§$$§§$$$$§§$_$$$---shum netë po këndon
  ________________$$$$$$_§§§$$§§$$§§§$$§§$$§§$_$$$----dashurin e humbur
  _______________$$$$$_$§§§$$$$§§§$$$§§§§§$$_$$$$$----me lot po e vajton
  ______________$$$$$_§§§§§§$$§§§$$§§§§§§§_$$$$$$-----
  _____________$$$$_§§0§§§§|§§§§§§§§§|§§§_$$$$$$$------ky bilbil i bukur
  ____________$$$_000§§§00§§§§§000§00§_$$$$$$----------me ze qe po qanë
  ____________$$_0000§§0000§§§00§0§_$$$$$$--------------ndarjen e te dashurit tim
  ___________$_0000§§[​IMG]§0000_$$$$$$$............. .......me lot po e lan
  ________§§_[​IMG]§000§0000_$$$$$$$$...........këtë bilbil të gjor
  ______§_[​IMG]§0000000_$$$$$$$$$$...............ska më kush qe e ngroh
  ______000§[​IMG]§_§§§§$$$$$$$$$$$$$___......plaget e tij ne zemer
  ___0000§00§_§§§§§§$$$$$$$$__$$$$$$$$§§§§§......... ska kush ja shëron
  _000§0_____§§§§§§$$$$$$$_§000_$$$§§§_0000000000000 000000000000
  00________§§§§§$$$$$$$_§§[​IMG]_$§§§_00000000000000 000000000000
  __________§§§§$$$$$$$_§§§_’’______§§§__’’
  _________§§§$$$$$$$.................
  ________§§$$$$$$$$.................vajto bilbil vajto
  ________$$$$$$$$$.................për fatin tend te zi
  _______$$$$$$$$$.................se edhe mua më ngjau
  ______$$$$$$$$$..................e njejta " Tradhëti "
  _____$$$$$$$$$
  ____$$$$$$$$............Iku ai diku larg
  ___$$$$$$$$...............me të veten deshir
  __$$$$$$$$..................me harroj mua
  _$$$$$$$.................me tha Lamtumirë
  $$$$$$$
  $$$$$$..............................


  ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´
  ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶.**E ja I Dashur degjo kete gitare
  ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶ *.Se keta tinguj ti te therrasin
  ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶*.*Mo s ma thuaj as nje fjale
  ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶.* *.Se vet zemrat tona flasin
  ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **
  ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **Mos harro zemer te vish diten e veres
  ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **............kur djelli ndricon ne dritare
  ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **une aty do t’ulem ,per ty mendoj
  ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **kengen e mallit kendoj me gitare
  ´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶´´´´´´´´/////.* *. **
  ´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶´´´´´´´/////´´´´´´¶.*.* ..*.Kur te degjosh se jane
  ´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶´´´´´/////´´´´´´¶¶. *.* *.*.keputur telat e gitare sime
  ´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶´/////´´´´¶¶¶¶¶.* .* *. **dije mire o shpirti im
  ´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* *. *.*se eshte shkeputur jeta ime
  ´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* .* *.*
  ´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶. ..*.*.*.zemren gitare do bej
  ´´´´´´´¶¶¶¶¶¶/////¶¶¶*¶¶*¶¶.* .* .* *. notat me gjak dote i vizatoj
  ´´´´´´¶¶¶¶¶¶ttttt¶¶¶¶*¶¶¶¶¶.* *. *.*Me kete kenge une sot dua te tregoj
  ´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* .* *.se ty i dashur kurre s`do ta harroj
  ´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ . * .*. *.
   
 11. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  Nese te mungoj mos u fut ne mendime
  ne valet e detit perfytyro fytyren time
  nese ndonjeher te shkon mendja te mua
  atehere ne reren e lagur shkruaj te dua  Mos me largo nga mendja, kur te largohem nga syte
  mos ma mbyll deren se jam shpirti yt
  mos me thuaj ste dua se kurre nuk kam gezim
  mos me thuaj jeto se pa ty jeta ska kuptim.

  Te dua ne mengjes
  te duan nate vone
  te dua se je si ylle
  te dua per gjithmon.
   
 12. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  Mos Me Largo Nga Zemra Nese Te Lagohem Nga Syt
  Mos Me Thuaj Jeto Nese Nuk Jam Fati Yt
  Ndoshta Nuk Beson Por Nje Gje Mos E Harro
  Se Si Une Qe Te Dua Askush Nuk Te Do.....

  Kam Porosit Pellumbat E Bardh
  Kam Porosit Zogjet Shtektar
  Qe Ti Vjedhin Buzet E Tua
  Permes Henes Te Mi Sjellin Mua.....


  Si Rrezet E Diellit Qe E Ngrohin Token
  Si Yjet E Nates Qe E Rrethon Boten
  Si Engjell Mbrojtes Je Ti Per Mua
  Qfar Me Ke Bere Qe Kaq Shume ''te Dua''


  Me Mungon Vendi Kur Te Pash Se Pari
  Me Mungon Dashuria Qe Lindi Si Zjarri
  Me Mungon Buzqeshja Qe Ma Dhurove Ti
  Sepse Ne Kete Bot Te Dua Vetem Ty...


  Hape Zemren Te Hyj Brenda
  Mbylle Shpejt Se U Qmenda
  Dora Shkruan Zemra Dikton
  Te Lutem Me Shkruaj Nese Me Don...


  Ti Puthi Buzet Qe Te Vlesh Embel
  Ti Puthi Syt Qe Te Me Shohesh Ne Enderr
  Ti Puthi Faqet Qe Te Ndjehesh Mire
  Me 1000 Te Puthura Te Them Naten E Mire....  Ne Shtratin E Ftoft Tani Jam Pa Ty
  Nuk Ndjej Doren Tende Nuk Ndjej Buze E Sy
  Nata Me Tremb Syri Me Loton
  Sa E Keqe Eshte Jeta Kur Ti Me Mungon...


  Sonte E Ndjej Se Te Dua Edhe Pse Ne Kete Qast
  Nuk Je Me Mua A I Ndjen Rrahjet E Zemres Sime
  Po Si Une A Ndjen Shqetsime...


  Prano Plumbin E Armikut
  Prano Rrahjen E Qelikut
  Prano Te Lidhesh Me Litar
  Mos Prano Te Behesh Trathtar...  Dashuria Eshte Fakultet
  Ku Te Gjith Deshirojn Te Studijojn
  Por Te Rrallet Jan Ata Qe Diplomojn.....  Kur Te Bish Me Flejt Mendo Pak Per Mua
  Bjer Ne Skaj Te Shtratit Dhe Ler Pak Vend Edhe Per Mua
  Do Te Vij Ne Mes Te Nates Do Te Perqafoj
  Do Te Them Te Dua Dhe Te Dashuroj...


  Kur Ta Kujtosh Mitrovicen Kujtom Edhe Mua
  Kujtoje Vendin Ku Jemi Takuar
  Si Shejn Ndarje Apo Largimi Te Mbetet Mitrovica
  Si Shejn Kujtimi....


  Syt I Ke Te Bukur Dua Ti Shoh
  Buzet I Ke Te Embla Dua Ti Shijoj
  Trupin E Ke Elegant Dua Ta Perqafoj
  Dashurin E Ke Te Fort Duhet Ta Pranoj....


  Syt I Ke Te Bukur Dua Ti Shoh
  Buzet I Ke Te Embla Dua Ti Shijoj
  Trupin E Ke Elegant Dua Ta Perqafoj
  Dashurin E Ke Te Fort Duhet Ta Pranoj....


  1000 I Shoh Me Sy
  100 Me Paraqiten
  50 Djem Nervat Mi Shkatrrojn
  10 Syt Mi Lakmojn
  Por Kjo Zemra Ime Vetem Ty Te Don....


  Kur Te Dashurohesh Ulu Dhe Mendo
  Thuaj Vetes Ruaju E Mos Gabo Se Jeta
  Eshte Iluzjon Eshte Enderr Qe Shpejt Kalon


  Te Dua Edhe Pse Me Urren
  Te Dua Edhe Pse Ne Vetmi Me Len
  Te Dua Edhe Pse Skam Shpres
  Te Dua Edhe Pse Sje E Vetmja Krujes.....


  Nese Te Dhemb Zemra Mos Mendo Qe Eshte Infrakt
  Se Aemra E Kerkon Zemren Dhe Behet Merak
  Mos Shko Te Mjeku Te Kerkosh Ndihm Puthi Buzet E Mija
  Do Te Kesh Sherim.....


  E Dua Nje Puthje Te Heshtur Ne Nje Nate Me Shi
  Nje Perqafim Te Ngroht Ku Sna Sheh Njeri
  Nje Puthje Ne Buze Nje Lutje Per Mua Nje Enderr Te Bukur
  Dhe Mem Than Te Dua


  Kam Nje Dor Qe Dridhet Kur Shkruan
  Kam Nje Zemer Qe Qan Dhe Vuan
  Kam Dy Sy Qe Per Ty Lotojn
  Kam Dy Buze Qe Nje Puthje Nga Ti E Kerkojn....


  Hapi Syt E Mos I Mbyll
  Ti Je Drit E Une Jam Yll
  Kur Ti Qesh Une Jam Ze
  Mos Mendo Se Te Le
  Kur Ti Qan Une Jam Lot
  Une Ty Nuk Te Nderroj Me Asgje Ne Bot....


  I Kujtoj Takimet Me Lot Ne Sy
  A Thua Kur Vjen Dita Me U Taku Me Ty
  Larg Fizikisht Por Afer Ne Mendime
  Larg Me Shpresa Por Afer Zemres Sime...


  Ne Emer Te Jetes Jeto Me Mua
  Ne Emer Te Dashuris Me Thuaj Te Dua
  Ne Emer Te Dhimbjes Vuaj Bashk Me Mua
  Edhe Kur Te Vdes Dua Te Jesh Me Mua E Ti Mbylli
  Syt Ne Duart E Tua.....


  Hyre Ne Zemren Time Ku Askush Ska Mundur Dot
  Ma Zgjove Endrren Me Te Bukur Ne Bote
  Te Krahasoj Me Yjet E Nates Por Me Nje Ndryshim
  Ngase Ata Jan Ne Qiell E Ti Je Ylli Imm....


  Nese I Beson Veq Pak Kesaj Bote
  Dije Se Me Mban Gjall Dashuria Jote
  Nese I Beson Veq Pak Keti Shpirtit Tim
  Beso Je I Vetmi Qe Ske Zevendesim......


  Miljaona Puthje Ne Buze Ti Dhurova
  Miljoan Dite Veq Per Ty Jetova
  Miljona Yje Veq Per Ty Bejn Drit
  Te Dua Shpirti Im Me Mungon Gjdo Dite....


  Nje Dite Nje Engjull Ne Pyeti Se Qka Mund Te Beje Per Ty
  Une Ju Pergjigja O Zot Ruaje Ate
  Qe Po E Lexon Kete Poezi


  Nese Kam Pak Frym Merre Ti O Shpirti Im
  Nese Kam Nje Pik Loti Fshije Ti O Engjulli Im
  Nese Kam Nje Jete Jetoje Ti Per Mua
  Gjdo Gje Merre Timen Veq Lejom Te Te Dua.....


  Qfar Te Jap Per Kujtim Te Jap Shpirtin Tim
  Nese Shpirti Ste Mjafton Te Jap Syrin Qe Loton
  Nese Syri Sta Mbush Mallin Te Jap Buzen Qe Ta Shuash Zjarin....


  Per Ty Jetoj Se Te Dua Shume
  Syt E Tu Te Bukur I Shoh Edhe Ne Gjume
  Jeten Do Ta Jepja Per Tenden Dashuri Ne Varr Kur Te Me Pyesin
  Do Te Flas Per Ty.....


  Kam Porosit Pellumbat E Bardh
  Kam Porosit Zogjet Shtektar
  Qe Ti Vjedhin Buzet E Tua
  Permes Henes Te Mi Sjellin Mua.....  Nje Dashuri Qe Kurr Nuk Mund Te Me Kthehet Gabova Gjate
  Postimit E Shkruva Nje Takim Ne Vend Qe Ta Shkruaj Nje Dashuri


  Dashuria Eshte Nje Thesar I Humbur
  Qe Kerkohet Nga Njerzimi I Cili Neve Na Kujton
  Pse Ja Vlen Me Jetu


  Kam Porosit Pellunbat E Bardh
  Kam Porosit Zogjet Shtektar
  Qe Ti Vjedhin Buzet E Tua
  Per Mes Henes Te Mi Sjellin Mua....


  Kur Te Martohem Do Te Veshi Fustan Te Zi
  Te Gjithe Do Ta Kuptojn Se Kam Dashur Tjeter Njeri....


  Ju Luta Shijut Aje Me Fali Nje Emer
  Ju Luta Erese Aje Me Fali Nje Zemer
  Ju Luta Detit Aje Me Fali Dy Sy
  Ju Luta Zotit Aje Te Fali Ty****


  I Keputa Gjethet E Trendafilit Duke Thene Te Dua
  I Grisa Fletet E Librit Duke Lexuar Poezit E Tua
  E Piva Detin E Tere Dhe Token E Laga Me Lot Dashurie
  I Tunda Gjethet E Pemeve Duke Vendosur...  10% Te Mungoj
  20% Me Mungon
  30% Me Pelqen
  40% Me Qmend
  50% Te Enderroj
  60% Nuk Te Harroh
  70% Te Kam Ne Vaj
  80% Ne Zemer Te Mbaj
  90% Te Adhuroj
  100% Te Dashuroj


  Me Kafsho Ne Buze Sa Te Kesh Fuqi Deri Sa Loti
  Te Me Reshqas Ne Syt E Mi
  Deri Sa Gjaku Ne Buze Te Me Del
  Qe Malli Per Ty Kaq Shume Te Mos Me Merr.....


  Mos E Prano Vdekjen Nese Je I Vetmuar
  Mos E Harro Zemren Qe Shume Te Ka Dashuruar
  Mos E Prano Jeten Me Vuajtje E Pikllim
  Mos Harro Kurr Qe Te Deshte Ky Shpirtim Im
  Mos E Prano Tjetren Kur Me Ke Ne...


  Ne Qiell Sonte Ska Yje Nata I Ka Fshehur
  Qielli Eshte Merzitur Eshte Bere Si I Dehur
  Edhe Une Bashkohem Me Te Qe Te Dy Qajm Ne Fshehtesi
  Ti Kerko Femra Me Te Bukura Se Une
  Kurse Une Te Kerkoj...


  Per Nje Puthje Buzet Mu Than
  Per Nje Shikim Syt Mu Verbuan
  Per Nje Perkthelje Dhe Pak Ngrohtesi
  I Mbylli Syt Gjo Nate Qe Te Me Shfaqesh Ti.....  Ne Sy Te Shikoj Edhe Diqka Mendoj
  Dashuri Te Zjarrt Prej Teje Kerkoj
  Behu Guximtar E Thuma Te Verteten
  Plotsoma Deshiren Qe Bashk Ta Kalojm Jeten......


  Kam Mbet Ne Nje Dhome E Mbyllur Ne Vetmi
  Dua Ta Mbys Veten Smund Te Jetoj Pa Ty
  Nje Amanet Pa Ta La Varrin Me Ma Pa
  Nje Puthje Me Ma Dhan Dhe Lamtumir Mem Than......


  Kam Mbet Ne Nje Dhome E Mbyllur Ne Vetmi
  Dua Ta Mbys Veten Smund Te Jetoj Pa Ty
  Nje Amanet Pa Ta La Varrin Me Ma Pa
  Nje Puthje Me Ma Djan Dhe Lamtumir Mem Than......


  Kur Te Vi Ne Enderr Nga Gjumi Mos U Zgjo
  Flej Engjelli Ime Mua Me Endrro
  Mos Kerko Puthje Tjeter Ne Kete Bot
  Se Per Buzet E Tua Vetem Une Jam Zot.....


  Asnje Here Sdo Ta Harroj Diten Kur U Takuam Por Se Besoj Qe Edhe Ti
  Kaq Shpejt E Ke Harruar
  Edhe Pse Fjalet E Fundit U Than
  Zemrat Nga Njera Tjera U Ndan Shpirit Nja Kujtim Per Jete
  Do Ta...


  Ma Dhuro Nje Lule Pa Emer Me Jep Pak Koh Ta Mbjell Ne Zemer
  Ma Dhuro Nje Puthje Nga Buzet E Tua
  Mi Dhuro Dy Fjal Ti Beje Poezi E Ti Flas Gjdo Dite Per Dashuri......  Nese Ne Don Thuaje Te Verteten Nuk Do Ta Fal Veq Zemren Por Edhe Jeten
  Nese Ke Zemer Ndaje Bashk Me Mua Nese Ke Fjal Me Thuaj Te Dua.....

  Nese Ne Don Thuaje Te Verteten Nuk Do Ta Fal Veq Jeten Por Edhe Jeten
  Nese Ke Zemer Ndaje Bashk Me Mua Nese Ke Fjal Me Thuaj Te Dua.....

  Ne Dasmen Tende Do Te Vi Patjeter Por Jo Si Nuse Por Si Plak E Vjeter Do Te Hyj Ngadal Te Mos Me Sheh As Njeri Dhe Per Fatin Tend Do Te Ngre Dolli Edhe Nje Gje Do Ta Them Nusen Duaje Se Ajo Nuk Ka...

  Ku Me Ike Ku Humbe Ku U Trete Nje Plag Ne Zemer Me Mbete
  Nje Zjarr Qe Kur Nuk Shuhet Nje Emer Qe Per Jete Ruhet....

  Ndoshta Kisha Frik Te Puthja Buzet E Tua Dhe Dridhesha E Tera Pran Fjales Te Dua Por Tani E Kuptoj Qe Kam Nevoj Per Tysi Njeriu I Verber Qe Kerkon Sy.....

  Rri Ne Shtrat Por Smundem Me Flejt Shikoj Telefonin Askush Sme Therret E Lexoj Letren Qe Dikur Ma Shkrove E Pyes Veten Pse Aq Shpejt Me Harrove......

  Thirre Emrin Tim Sa Here Etje Te Kesh Do Te Dergoj Lotet E Mi Qe Lageshti Ne Buze Te Ndjesh Thirre Emrin Timsa Here Nevoj Te Kesh Per Mua Do Ta Dergoj Shpirtin Tim Ta Largosh Vetmin Tuaj.......


  Neese Sheh Nje Yll Qe Bije Nga Qielli Jan Lotet E Henes Qe Bijen Per Diellin Nese Me Sheh Mua Me Lot Ne Sy Jan Lotet E Mallit Qe Pikojn Per Ty Edhe Sa Koh Larg Teje Do Te Jem Mall Ne Zemren Time Edhe...

  Dashuria Seshte Borxh Qe Duhet Te Paguaj Por Eshte Ndjenj E Shpirtit Qe Duhet Te Vuaj Dashuria Seshte Fjal Qe Per Momentin Lexonpor Mbetet Si Plag Qe Ska Gje Qe E Sheron Dashuria Seshte Lule Qe Vetem...

  Neese Do Te Isha Me Ty Sonte Do Te Lusja Diellin Te Mos Lind Me Shpirti Te Me Prehej Ne Gjoksin Tende Do Te Lija Pa Mend Deri Sa Te Me Thuash Boll Se Po Me Qmend

  Kujtoj Per Ty Endrroj Per Ty Kujtimet Me Mbajn Kujtoj E Kujtoj Gjersa Te Lodhem Bie Ne Gjume Gjumi Sme Ze E Ulur Kujtoj E Kujtoj Gjersa Ti Te Vish E Te Mi Mbyllesh Syt Ne Endrrat Jetoj Endrroj E...

  Atje Ku Shkrep Dashuria E Vertet Hapet Nje Vullkan I Pa Shuar Pre Jete Si Dy Zogj Te Bukur Jemi Ne Te Dy Kush Po Ti Merr Ment As Vete Nuk E Di Atje Te Nje Lume Ku Ka Lule Shume Kur Te Jesh Ne Gjume...
   
 13. Megg

  Megg Carpe Diem

  One of the saddest thing in life is..


  when U know that deep in your heart,

  you have some feelings,

  u love someone,

  yet lose all reasons to fight for what u feel...!!

  That person sees your pain,
  understands it well and yet behaves like there's nothing they can do...
  It hurts most if that person once meant every thing to U!
  yes, it hurts a lot!


  I think, death at once is easier than dying every day, every moment!

  :(

   
  Wise and Sweety el like this.
 14. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  Sa per qartesi ,keto jane vargje te mbetura ne mendjen time,te derguara neper mesazhe....te lexuara neper libra....nuk jane krijime te miat[​IMG]  Tani në plazh s’ mbeti më zhurmë
  Të gjithë ikën, shkuan, kush e di
  Dhe dielli më herët perëndoi
  Gjithandej heshtje, sikur është zi.
  E di o det që tash më rri vetmuar
  Sytë e trishtur që nga larg ti njoh.
  Po është tranzit dhe stinët do ndërrohen
  Se bota rrotullohet domosdo...
   
 15. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  Dedikuar ty qe jetes time i dhe nje kuptim te ri,
  qe cdo lot e ktheve ne buzeqeshjen me te bukur dhe me domethenese...
  ty per te cilin zemra ime nuk ndalon nje moment se rrahuri fort, qe buzet e mia dridhen nga shqiptimi i emrit tend...
  Dedikuar ty qe me bere te fluturoj lart ne qiell... te prek universe qe nuk kisha menduar se egzistonin, te pushoja mbi re' kur te dy ishim lodhur nga loja e pasionit...
  Dedikuar ty... TY qe te kam dedikuar jeten time!

  Sonte dua te bej dashuri vetem me ty o i shtrenjti im i huaj
  ......gatuar prej mishi e gjaku,ndaj pse te them se kam gabuar
  Une s'jam shenjtore as ti s'je krisht.....jemi vec djaj natyrisht
  Dua t'i them gjithandej ket' nate se dashurine e shpiken grate
  Sonte ..........s'kam frike me vdekjen te luaj
  Se jam me ty o i shtrenjti im i huaj..............
  <3

  E kam zili ate cigare ...
  Qe prek te embla buzet e tua....
  ....Ky mendim me ben te qesh ,te jete valle xhelozi???
  Terbohem kur ti nuk me ve re fare dhe per nje cast mendoj.......sikur te isha cigare???
  Por dhe atehere ti do te ma prishje planin ,
  .....ve bast kur une te behesha cigare ti.....do e lije duhanin


   
 16. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  Jemi njohur thjeshte , rastesisht, mendoj qe fjalet tona si nota te muzikes qe shkonin ne sintoni me njera tjetren qe dilnin nga zemra keshtu te sinqerta e keshtu pa asnje lloj problemi sikur kisha vite qe te njihja e jo dite. Une dhe ti jemi kaq larg me vende por kaq afer me fjale e me zemer, fjalet e tua me nxjerrin trishtimin,shoqeria jone kaq e kthjellet kaq e paster e kaq e sinqerte qe me buzeqesh. Shume here mendoj se me ke po flas? Kam degjuar qe cdo njeri nga ne ka nje engjell prane qe i ben shqoqeri gjithmon sidomos kur ka nevoje per kete gje mendoj mos valle je engjell? Disa gjera edhe nuk i mendojme njelloj por nuk merzitem kurre te flas me ty perkundrazi sa mezi pres qe te flas. Me je bere pjes e jetes time tani e pa ty nuk mund te rri dot.   
 17. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  Jo gjithmonë bëhet fjalë për një problem të vërtetë fizik.
  Shpesh gratë janë të zëna deri në atë pikë saqë nuk arrijnë më t’i kushtojnë shumë kohë lidhjeve dashurore.

  Ose ndoshta janë thjesht të mërzitura nga raporti i zakonshëm. Për t’i zgjidhur të gjithë këto dyshime, ekspertët e “Times of India” nuk këshillojnë në asnjë mënyrë përdorimin e “Viagrës së kuqe”, objekt i shumë polemikave për shkak të joefikasitetit. Ata këshillojnë metoda më natyrore dhe të thjeshta, duke nisur që nga ushqimi.

  Vendose kënaqësinë në tavolinë


  Nuk ka asgjë më të mirë se një darkë romantike për të rritur dëshirën seksuale. Sipas Amy Reily, autor i librit “Love Diet” dhe ekspert i ushqimeve afrodiziake në tavolinë nuk duhet të mungojnë kurrë midhjet. Ato përmbajnë një aminoacid që rrit hormonet seksuale, si te burrat ashtu dhe te gratë.
  Më mirë akoma nëse në tavolinë gjeni edhe finokë të cilëve u është shtuar edhe selino. Janë dy ushqime që përmbajnë estrogjenë natyralë.
  Por çfarë mund të themi për kastravecët dhe likeret?
  Sipas Reily, te disa femra zgjojnë dëshirën seksuale. Nëse doni që gjithçka të funksionojë në mënyrë të përkryer, mos harroni që darkës t’i shtoni edhe një gotë verë të mirë dhe një kafe në fund.Dihet që e para ka lidhje direkt me zgjimin e epshit, por edhe një kafe e mirë ndihmon në lëshimin e hormoneve të kënaqësisë dhe atyre që përmirësojnë humorin.
  Ndoshta shumë prej jush nuk besojnë te kafeja, por nëse i shtohet në fund një ushqimi të mirë, të jeni të sigurt se funksionon. Për të njëjtat motive si vera mund të përmendim edhe shampanjën dhe tartufin.
  Kështu, nëse doni që mbrëmja të përfundojë në mënyrë të këndshme, të paktën dy herë në javë, meshkujt duhet të përgatisin darkën, ndërsa femrat të zgjedhin ushqimet. Përveçse do të bëni figurë të mirë, është e mundur që, si të thuash, të shpërbleheni në mënyrën e duhur.

  Një pushim javor


  Sipas Lisa Turner, psikologe dhe themeluese e “Il-O-Coach.com”, për shkak të programeve të llojit “Sex and the City”, gratë ndiejnë presionin dhe detyrën për të bërë gjithmonë dashuri edhe pas një dite të lodhshme pune.
  “Kjo mund të dëmtojë dëshirën tuaj seksuale”.Një këshillë që ajo jep ka lidhje me çlodhjen e syve dhe shikimit, të ulura nudo përpara partnerit tuaj, pa folur dhe pa u prekur për disa minuta, për të njohur më mirë trupin tuaj”
  ,
  Një tjetër ndihmesë është ajo e të mos kryerit raporte seksuale për një javë, por të prekeni çdo ditë në mënyrë seksuale pa pasur asnjë pritshmëri eksitimi.

  Në fakt, shpesh, kërkohet të arrihet me çdo kusht në orgazëm, duke harruar kënaqësinë që provohet teksa prek një person të dashur”
  , sugjeron Turner.
  Në çiftet e dashuruara dhe ato të martuara, studiuesit kanë gjetur se gratë shpesh e përdorin seksin si mjet për të mbrojtur lidhjen e tyre. Shpesh ato pranojnë kërkesat seksuale të partnerëve, që ata të jenë të lumtur dhe të mos kenë ndërmend të largohen.

  Kjo mund të përdoret nga gratë edhe si një strategji për ta bërë partnerin të mendojë se është i kënaqur nga jeta e tij seksuale. Shumë gra të përfshira në studim, sidomos vajza të reja, pranuan se i praktikonin njohuritë erotike si një motiv për të fituar përvojë. Disa thanë se dëshironin të kishin eksperiencë me qëllimin e vetëm që të mos ndiheshin inferiore dhe “të pamësuara”.
  Studimet në këtë fushë kanë treguar dhe dokumentuar se sa më shumë eksperiencë të ketë një grua, aq më e predispozuar është për të arritur orgazmën.
  Arsyeja është e thjeshtë:
  sa më shumë përvojë seksuale të ketë pasur një femër, aq më shumë mundësi ka për të gjetur rrugët që e bëjnë atë të ndihet mirë e të arrijë në orgazëm.

  Të lexosh romane romantike


  “Letërsia e çdo lloj tipi dhe në veçanti ajo erotike, është një vend vërtet i sigurt për t’u eksperimentuar. Shumë gra shqetësohen të bëjnë dashuri, sepse nuk e dinë se çfarë duan”
  , tregon Kd Grace, romancier dhe autor i romanit erotik “Ms Holly”.
  “Në ndryshim nga imazhet erotike në ekran, fjala e shkruar është më goditëse dhe na lejon të përdorim më mirë imagjinatën”.


  Ushtrime seksi


  Si thoni të bëni disa ushtrime që jo vetëm iu argëtojnë, por iu ndihmojnë të përmirësoni jetën tuaj seksuale?
  Këtë e sugjeron Loren Barclay, një instruktore që ka ideuar “Coregasm”, leksione gjimnastike në “Gymbox”. Gjëja e parë që duhet bërë është forcimi i muskujve të pjesës së poshtme të barkut, që përveç të tjerave, është shumë i domosdoshëm për të ndier në maksimum kënaqësinë seksuale që nis me prekjen.

  Të brendshmet seksi


  Edhe syri luan pjesën e tij të rëndësishme në gjithë këtë. Të brendshmet seksi i bëjnë gratë të ndihen më të bukura dhe më të dëshiruara. Sipas Andressa Rando të “Figleaves.com”, “blerja e të brendshmeve të shtrenjta dhe shumë të bukura mund t’iu bëjë të ndiheni më të fuqishme dhe më seksi”. Prandaj para se të shkoni në shtrat, mendoni mirë se çfarë do vishni.

  Ndihma


  Sipas një studimi të bërë nga “Netmums.com”, mijëra nëna kanë deklaruar se në vend të çokollatave dhe luleve preferojnë të ndihmohen nga partneri në përkujdesjen për shtëpinë dhe fëmijët.
  Kështu që mjaft me dhurata të kota, jepini pak ndihmë grave tuaja. Dhuratën do t’ua bëjnë ato më vonë për t’iu falënderuar.
  Me kusht që më pas të mos jeni ju të lodhur për të bërë seks.
  VendiMjaft më me dhomën e gjumit. Nuk ka rëndësi nëse keni fëmijë apo jo.
  Përpiquni të gjeni momente ku mund të ndryshoni dhomë, vendin dhe mënyrën. Ndryshe raporti seksual bëhet shumë i mërzitshëm. Këto janë këshillat e Sam Roddick, drejtor i “Covent Garden” një dyqan me veshje dhe lodra erotike
   
 18. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  Duhet Trishtimi per te kuptuar lumturine,,Zhurma pe te vleresuar heshtjen,,,e Mungesa per t \kuptuar rendesine e nje personi..
   
 19. mirishahe

  mirishahe Forumium maestatis

  me te vertet ose je shum e dashuruar ose je shum e zhgenyer nga dashuria me respekt...
   
 20. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  asnje nga te dyja
   

Shpërndajeni këtë faqe