Zonjat e vërteta s'lëpijnë akullore

Diskutime tek 'Sociologjia' filluar nga Artin, 9 Jun 2019.

 1. Artin

  Artin Papirus rex

  [​IMG]

  Një minibashki e qytetit të Stambollit ka nisur një fushatë edukimi 2-mujore, duke afishuar reklama me anën e të cilave vajzat e reja këshillohen që të mos lëpijnë akullore në publik, pasi kjo nuk është etike.

  Fushata ka sjellë reagime pro dhe kundër.

  Disa postime sarkastike nëpër faqet sociale kanë qenë:

  "Si do të shiten akulloret, nëse ato nuk lëpihen në publik?"
  "Po ta futësh të gjithë akulloren në gojë, a lejohet?"
  "Po bananet si mund të hahen, me thikë e pirun?"

  http://www.hurriyetdailynews.com/ic...omen-in-etiquette-course-140608&utm_term=post
   
  Nela0 likes this.
 2. Nela0

  Nela0 Primus registratum

  As bananet sduhet te lepihen ...madje asnje gje tjeter!
   
  Artin and Hope like this.
 3. Hope

  Hope dans ton coeur

  As ice cream
   
  Nela0 likes this.
 4. Nela0

  Nela0 Primus registratum

  :D
   
  Hope likes this.

Shpërndajeni këtë faqe