Zoti, cka qene, ceshte dhe cdo te behet?

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga S6T6N6, 23 Nov 2005.

 1. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  mit ose jo, gjeja e mire eshte se nuk eshte i askujt. Nese nje dite do ta duam ta besojme, s'do te jete askush qe te thote: "jo, tani s'ta jap, ti nuk e deshe"

  Arsyeja perjashton cdo gje qe nuk perkon sic ne kete rast nje 'Zot'. Por ka momente ne jete qe per arsye te ndryshme arsyeja te le per kohe ta pacaktuar. E atehere ky 'Zot' te duket, te pakten, jo aq kot sa te dukej kur e kisha arsyen.

  Dhe te "ndihmon".
   

Shpërndajeni këtë faqe