All this Jazz !!!

renata

Forumium praecox
Re: All this Jazz !!!

Ne Rome ne "Palma Club" ne data 10-11 nentor u zhvillua koncerti i Joseph Malik,solistit te black and soul,i cilesuar si kengetari me i mire britanik i vitit 2004.
Ishte i shoqeruar nga kitaristi David Donnelly e vokalistja Philippa Burnett...
Nje artist tanime i afirmuar i levizjes "nu soul"i karakterizuar nga origjinaliteti dhe finesa e tingujve jazz and soul.Nje mbremje e magjishme per tu mbajtur mend...
 

^Res-Cogitans^

Primus registratum
Re: All this Jazz !!!

Mua me pelqen SHUM * Gershwin..(ishalla shkruhet kshu,lol) :"Rhapsody in blue" , klasike,kryeveper vertet.

*Billie Holiday ,"God Bless the Child" nje nga me t'njohurat.

*Janis Joplin , "Piece of my heart" [...] kam nje best of t'ksaj drruqes.

*Bessie Smith ... ka ca keng t'bukra qe s'ja maj men titllat.

-esht dhe njera qe kendoi afer M.L King...s'ja mbaj mend emrin , kam par nje vidjo dhe me beri shum pershtypje muzika&atmosfera e çastit ; shum rrenqethse vertet.

* Miles Davis: Kind Of Blue ... no comment!

Ca kitarrista qe m'pelqejn too too vduq /pf/images/graemlins/laugh.gif:
-Al Garçia
-Eddie Durham
-Rowe

Jan shum fantastik si "fusion" , degjojini ! /pf/images/graemlins/winkwink.gif
 
Top