AUDIOSLAVE ! Emer i ri por me emra shume te njohur !!!

XimiTr

Primus registratum
AUDIOSLAVE ! Emer i ri por me emra shume te njohur !!!

Eshte fjala per grupin me te i te rrymes Alternative & Hip-Hop , te quajtur Audioslave. Por ne te vertete jane personazhe shume te njohur . Pjestaret e mbetur te Rage against the machine pas ikjes nga grup te Zack de la Rocha kane thirrur per vokalist nje emer po aq te njohur si Chriss Cornell (ex leader Soundgarden). Albumi i tyre i pare qe doli ne fund te nentorit deri tani ka nje shitje e kenaqshme per edhe faktin tjeter qe producent i tij eshte Rick Rubin (producent i grupeve si Beasty Boys ne albumin e tyre te pare , Motleycrew,Slayer,R.A.T.M. etj . Po keshtu pritet qe te fillojne nje tur europian si dhe kane deklaruar pjesmarrjen e tyre te Ozzy-Fest 2003. albumi i tyre i pare titullohet Audioslave.
 
Top