Dashuri apo respekt????

joetisti_

Locus omnem
Une flas per RESPEKTTTTTT!
Respekt mund te kete vetem nga dashuria, te tjerat jane "RESPEKT". Dikujt qe e ke frike mund t'i besh ojna sa per sy e faqe por me te tjeret dhe brenda ne shpirt ti nuk e respekton aspak dhe vetem kjo forme respekti ka vlere. Sepse ne fund te fundit vetem miresia respektohet.
 

Sonia007

Papirus rex
Respekt mund te kete vetem nga dashuria, te tjerat jane "RESPEKT". Dikujt qe e ke frike mund t'i besh ojna sa per sy e faqe por me te tjeret dhe brenda ne shpirt ti nuk e respekton aspak dhe vetem kjo forme respekti ka vlere. Sepse ne fund te fundit vetem miresia respektohet.
E ke frike do ta respektosh sepse vete personaliteti i disa personave te imponon respekt!
 

Sonia007

Papirus rex
E ke frike do ta respektosh sepse vete personaliteti i disa personave te imponon respekt!
Respekt mund te kete vetem nga dashuria, te tjerat jane "RESPEKT". Dikujt qe e ke frike mund t'i besh ojna sa per sy e faqe por me te tjeret dhe brenda ne shpirt ti nuk e respekton aspak dhe vetem kjo forme respekti ka vlere. Sepse ne fund te fundit vetem miresia respektohet.
Ja nje shembull une Anne Boleyn e respektoj por nuk e dua!
 

joetisti_

Locus omnem
E ke frike do ta respektosh sepse vete personaliteti i disa personave te imponon respekt!
Ja nje shembull une Anne Boleyn e respektoj por nuk e dua!
Kesaj i thone si nje thenie "sa te dua moj te befsha varrin" :p
Pranoje se ti flet per "RESPEKT" e jo per respekt. Ti mund te mos e dashurosh Anen por jo se nuk e do. Ata qe pesuan keq nga Hitleri si mund ta respektojne? E megjithate Hitleri ishte gjeni(ndonese i se keqes)
 

Sonia007

Papirus rex
Kesaj i thone si nje thenie "sa te dua moj te befsha varrin" :p
Pranoje se ti flet per "RESPEKT" e jo per respekt. Ti mund te mos e dashurosh Anen por jo se nuk e do. Ata qe pesuan keq nga Hitleri si mund ta respektojne? E megjithate Hitleri ishte gjeni(ndonese i se keqes)
Gabim une nuk e dua por e respektoj,ja e sheh qe behet nje perjashttim po sa perjashtime ka ne bote,smund te flasesh ne emer te ndenjave te te tjereve ;)
 

joetisti_

Locus omnem
Gabim une nuk e dua por e respektoj,ja e sheh qe behet nje perjashttim po sa perjashtime ka ne bote,smund te flasesh ne emer te ndenjave te te tjereve ;)
E nese flitet per perjashtime, qe sigurisht qe ka ne cdo fushe, atehere s'mund te pergjithesosh. Kur te gjithe thone nje gje dhe tre veta e thone ndryshe duhet thene se per ata tre veta eshte ndryshe e jo per te gjithe te tjeret ;)
 

Sonia007

Papirus rex
E nese flitet per perjashtime, qe sigurisht qe ka ne cdo fushe, atehere s'mund te pergjithesosh. Kur te gjithe thone nje gje dhe tre veta e thone ndryshe duhet thene se per ata tre veta eshte ndryshe e jo per te gjithe te tjeret ;)
Asgje seshte apsolute! ;)
 

Sonia007

Papirus rex
Kjo mund te vleje edhe per cdo gje te thjeshte si psh se 2+2=4. A s'duhet ta marr per te sakte kete veprim edhe pse nje thenie E VERTETE eksiston se asgje s'eshte absolute??
Po pse kjo ka perjashtime?Kjo eshte marre si e vertete :) "Aksomat jane apsolute sepse merren si te tilla"
 

Sahit Rexhepi Keca

Valoris scriptorum
dahuri apo rrespekt.vetem se rrespekti vjen para dashuris.nje njeri qe nuk ka rrespekt aj nuk ka as dashuri dhe nuk di te dashuroj..
 

Hektor12

Locus omnem
Per mua dashuria dhe respekti veprojne bashke. Dashuri pa respekt nuk ka. Filozofi e thjeshte, respekt reciprok dashuri e qendrueshme.
 

Hope

dans ton coeur
Sot ekziston dashuria edhe r nje gjenerate qe flet shume per dashurine por ta themi troc qe kjo eshte nje gjenerate qe di shume pak rreth dashurise ne te gjitha koherat. Eshte interesante me pa se si eshte shtremberua, keqperdorur apo abuzuar me fjalen dashuri. Njerezit thjesht nuk e dine se ca eshte dashuria. Shumica mendojne qe dashuria eshte nje “emocion i papershkrueshem”. Nje oqean ndjenjash qe shkon e vjen. Ne fakt kjo eshte tamam cfare dashuria nuk eshte. Dashuria nuk eshte nje ndjenje apo emocion.
A e dini qe Bibla na urdheron te duam. Nje ndjenje apo nje emocion nuk mund te urdherohet. Shpesh here degjon njerez qe rashe ne dashuri ose dashuria ime eshte ftohur etj si keto por kjo nuk eshte dhe nuk ka qene ndonjehere dashuri. Dashuria eshte nje zgjedhje dhe jo nje emocion. Keshtu qe zgjedhja varet nga ajo cfare ben dhe jo nga ajo cfare ndjen.
 
Top