Fantazma, postieri i vdekjes që kërkon jetëmarrje

ELVIS KELMENDI

Primus registratum
Re: Fantazma, postieri i vdekjes që kërkon jetëmarrje

Pershnetje!

Mendoj qe gjithcka cfare shohim apo prekim , degjojme etj jane vec shenja origjinale pa kuptim dhe njerezit u japin kuptim , pra i dekodojne sipas qefit te tyre.
Mbreme ketu ne Singapor dola ne breg te detit dhe pashe nje si tip komete ne qiell, Un logjikisht e di se cfar ishte (yll) por ne vetvete besoja qe eshte nje shenje presence te nje fenomeni imagjinar (fantazi)
 

Vis Elbasani

Forumium praecox
Re: Fantazma, postieri i vdekjes që kërkon jetëmarrje

Mando, te njejten verejtje si ate per mua mund ta kishim pare edhe pjesa e naharit, megjithate jo te gjithe mund ta lexojne gjuhen time me kenaqesi..
 
Top