Femrat më të bukura në botë

Anabell

Forumium maestatis
Latinet mendoj se jane rrace e bukur , si meshkujt dhe femrat ...

Airborne kto shalbardhat shume te bardha jan :p
 

Artin

Papirus rex
Me sa shikoj, tema flet per emrat e njohur nga bota e muzikes, filmave dhe modes. Mirepo se jane te njohura si emra, nuk do te thote se jane me te bukurat ne bote. Keto jane ato qe na reklamojne. Ka për shembull modele/mise te panjohura si emra, te cilat jane me te bukura se keto te njohurat.

Me emra te perveçem nuk mund te flasim dot, por te flasim ne pergjithesi, per mendimin tim evropianet jane me te bukurat ne bote.
Amerikanet ne pergjithesi jane te shendosha e te deformuara, per shkak te ushqimit qe hane.

Por edhe nga vete evropianet, me te bukura jane ato te Evropes Lindore dhe Ballkanit.
Mendoj se kjo vjen ngaqe ushqimet i kane me te mira e me biologjike se ato te Evropes Perndimore.

Keto te konkurseve te bukurise kuptohet qe jane te zgjedhura, po sa per ilustrim, meqe tema eshte per femra te bukura, ..

...
 
Last edited:

TinkerBell

Papirus rex
@Artin , tema në fakt ka të bëj me të bukurën, pa marr parasysh janë ose jo famoze :)
Mjafton që syri yt ta shikoj ashtu..

Tema: Miranda Kerr

miranda18.jpg

5dac1f0e93f30f5c8f2d8429141b85cd--tucson-miranda-kerr-style.jpg
 

Artin

Papirus rex
@Artin , tema në fakt ka të bëj me të bukurën, pa marr parasysh janë ose jo famoze :)
Mjafton që syri yt ta shikoj ashtu..
Një pyetje për ty: ti vlerëson më shumë bukurinë e fytyrës apo të trupit?
E di që e mira është t'i ketë të dyja, por nëse do të duhej t'i jepje përparësi njërës, cilën do të zgjidhje?
 

TinkerBell

Papirus rex
Një pyetje për ty: ti vlerëson më shumë bukurinë e fytyrës apo të trupit?
E di që e mira është t'i ketë të dyja, por nëse do të duhej t'i jepje përparësi njërës, cilën do të zgjidhje?
Sa për fizikun, të dyja :)
Nuk do quhej bukuri e kompletuar, nëse do kishte fytyrën si tek shtriga e Borëbardhës, dhe e kundërta, fytyrë e bukur dhe trupi si bufe.
Bukuria pastaj është kaq relative..

Ja përshembull, çfarë quan të bukur ti ?
 

Artin

Papirus rex
Ja përshembull, çfarë quan të bukur ti ?
Për anën fizike po flasim.
Kuptohet se të dyja duhen. Nuk them që fytyrën ta ketë të shëmtuar e trupin të bukur, por cilës i japim më përparësi.
Fytyra është pasqyrim i karakterit dhe shpirtit të njeriut, por gjithashtu edhe trupi është tregues i shumë gjërave, përfshirë edhe këto të dyja.

Ç'është e bukur për mua?
Për mua e bukur është mesatarja, se e bukura shumë, të verbon :D

Pra unë jam për një fytyrë me bukuri mesatare dhe një trup mesatar, por ketu po tregoj nje sekret... :p

Mua më pëlqejnë trupat elegantë dhe që kanë një farë hapësire mes këmbëve... këto më duken shumë femërore.
Ashtu si vajzave mund t'u pelqejnë meshkujt me shpatulla të gjera, apo krahë me muskuj, mua më pëlqejnë femrat që kanë hapesirë mes këmbëve.
Në anglisht kjo quhet "thigh gap"...

Po e ilustroj dhe me foto se ç'dua të them, sepse fotot flasin me mire se fjalët... 

TinkerBell

Papirus rex
Për anën fizike po flasim.
Kuptohet se të dyja duhen. Nuk them që fytyrën ta ketë të shëmtuar e trupin të bukur, por cilës i japim më përparësi.
Fytyra është pasqyrim i karakterit dhe shpirtit të njeriut, por gjithashtu edhe trupi është tregues i shumë gjërave, përfshirë edhe këto të dyja.

Ç'është e bukur për mua?
Për mua e bukur është mesatarja, se e bukura shumë, të verbon :D

Pra unë jam për një fytyrë me bukuri mesatare dhe një trup mesatar, por ketu po tregoj nje sekret... :p

Mua më pëlqejnë trupat elegantë dhe që kanë një farë hapësire mes këmbëve... këto më duken shumë femërore.
Ashtu si vajzave mund t'u pelqejnë meshkujt me shpatulla të gjera, apo krahë me muskuj, mua më pëlqejnë femrat që kanë hapesirë mes këmbëve.
Në anglisht kjo quhet "thigh gap"...

Po e ilustroj dhe me foto se ç'dua të them, sepse fotot flasin me mire se fjalët...Përparësi, personalisht pa dyshim fytyrës. Nuk mund të vazhdosh më shumë, qoftë muhabet qoftë vetëm një atraksion, kur ai/ ajo që shikon ka fytyrë të shëmtuar..
Pastaj, vështirë që gjen ndonjë femër, ngaqë po flasim për femrat, me një fytyrë të bukur dhe trup shumë të shëmtuar (ekziston balanci gjithmonë).

P.s Beyonce qenka goca jote :p
 

Airbourne

Papirus rex
Latinet mendoj se jane rrace e bukur , si meshkujt dhe femrat ...

Airborne kto shalbardhat shume te bardha jan :p
Shume e VERTETE...nuk MOHOHET(temperamenti i TYRE) por ja qe me pelqejne...FEMRAT RUSE.
Kendveshtrim...pa hyre ne te thella.
 

Artin

Papirus rex
Candice Swanepoel, modelja nga Afrika e Jugut.
Prindërit e saj janë me prejardhje holandeze.

 

gurax

Pan ignoramus
Melanie Laurent

Dhe nje heqje kapeleje ndaj Quentin Tarantino qe e ka paraqitur tek "Ingoulrious Basterds" me kengen e David Bowie ne sfond, "Cat People / Putting Out Fire with Gasoline"

 
Top