FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

HUMER

Primus registratum
Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

JE DHE USHTRIA QE NUK MUNGON ME ATO TE VETAT


 

Daniel H

Primus registratum
Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

ML 63Nuk i di per fortesi kush jane me te mirat, aman per diazjn te marrin me qafe.
 

Daniel H

Primus registratum
Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

(marre nga revista Monitor)

Me “Commander”, Jeep hyn në segmentin e modeleve SUV me shtatë vende. Kjo 4x4 e fuqishme është realizuar mbi platformën e modelit të ri “Grand Cherokee”, të zgjatur me 37 milimetra, por që mbetet e pranueshme për rrugët europiane (4.78 m gjatësi, 1.90 gjerësi dhe me peshë 2361 kg). Për Jeep, “Commander” përbën një kthim në të shkuarën: linja kuadratike të thjeshta, faqet anësore me xhama vertikalë, doreza të mëdha te dera e pasme, vida të kromuara dhe mjaft të dukshme në kabinë dhe te parafangot, të tëra për të vënë në dukje karakterin jashtërrugor të mjetit. “Commander” është një alternativë më speciale kundrejt “Grand Cherokee”-t: duke lënë mënjanë dy vende më shumë, duket se është më i përshtatshëm për ata që praktikojnë udhët off-road të një farë vështirësie. Te Jeep thonë jo, por mbetet dyshimi që stili me prejardhje nga e kaluara të jetë ndikuar nga suksesi i modelit “Hummer”, ose e thënë ndryshe nga tërheqja që ushtrojnë mjetet me origjinë ushtarake. Në të vërtetë, kjo është dhe origjina e vetë markës Jeep.
Të dhënat e para tregojnë për një kalueshmëri të lartë. Motori Hemi 5.7 litra me 326 kf dhe 510 Nm arrin të zgjidhë mirë problemin e tërheqjes.

 

HUMER

Primus registratum
Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

kjo me lar eshte vertet nje truck fantastik si e fuqishme ashtu edhe lluksoze.
 

HUMER

Primus registratum
Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

kjo eshte fjala e fundit e chevroletit
me permasat e nje hummeri h2
ne brendesi t esaj ndodhet gjithshka

 

Njoftime

Primus registratum
Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

Volvo Cars vazhdojne suksesin e tyre ne Amerike me Volvo XC90 V8.

 

HUMER

Primus registratum
Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

dodge ham
12 cilindra benzine
7 gallons/100mkm
me kilometrazh 200mh

 

HUMER

Primus registratum
Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

godge viper
ja dhe nje cmenduri tjeter amerikane
extra motor 12 cilindra benzine
extra kamjo dhe diferncial
250 milje ne ore
ketelloj makine e shikon cdo dite ne rruget e amerikes eshte shume e populluar

 

Daniel H

Primus registratum
Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

Hummer po ti e nis temen me Fuoristrada dhe e vazhdon me berlina dhe sedan? /pf/images/graemlins/rolleyes.gif
 

Indulgence

Primus registratum
Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

Cadillac Escalade:
Engine Gen IV 6.2L Vortec V8 VVT
Horsepower/Torque 403 hp @ 5,700 rpm / 417 lb-ft @ 4,400 rpm
 

eniad

Forumium maestatis
Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

<font color="brown"> Zhilalo kur do ma bosh i xhiro /pf/images/graemlins/pickellonja.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif ? </font>
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

Iiiiiiiiii. Fuoristradat jan makina që i urrej. I urrej më shumë kur i shof nga jasht /pf/images/graemlins/laugh.gif.

Megjithate un jom içik si përjashtim nga rregulli sepse nuk i honeps dot SUV.
 

eniad

Forumium maestatis
Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

<font color="brown"> Pusho ere aty /pf/images/graemlins/laugh.gif, se po m'xefet Zhilali ene s'm'bo xhiro masnej. /pf/images/graemlins/laugh.gif

Ta pret menja qe s'do fuoristrada ti Kondre, t'ka njel bicikleta mas vetes /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif .

Xhan xhaaaaaaaan, mos gjuj /pf/images/graemlins/laugh.gif.

Ps. si boj una sikur jam e marume per fuoristrade, apo s'm'ze ene makina /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif .
</font>
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

M'pëlqejn të vogla, t'manovrushme ne t'shpejta /pf/images/graemlins/shrug.gif. Fuoristradat nuk kon ato dy pikat e para kshuqë s'bojn.

Me i makin sportive nuk të ze hiç fare, sidomos me të dhonmen time /pf/images/graemlins/laugh.gif.
 

Indulgence

Primus registratum
Re: FORISTRADAT.LLUKSI DHE FUQIA E TYRE

Edhe une ty te kisha ne mendje Kondra /pf/images/graemlins/laugh.gif kur mora kete variantin paksa sportiv te Caddyt, m.gj.se nuk eshte dhe aq e vogel, jo /pf/images/graemlins/shrug.gif.

ILACO - po me kete timen vjen per 1 xhiro mi, apo e do SUV patjeter /pf/images/graemlins/pickellonja.gif?
Tani ajo 4x4 edhe duhet per dimer me bore, por duhet te rritem edhe ca per ate /pf/images/graemlins/shrug.gif
 
Top