Heavy Metal

claude

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

Fillimisht postuar nga VegallicA:
[qb] aaaa mos me leni te nxehem e t'ia nisi te flas per MetallicA-n. Jam anetar ne Metclub (nje klub eksluziv i MetallicA-s) dhe aty marim disa informata dhe po ashtu nje gazete speciale nga 4 here ne vit. Duket se albumi do te del ne pranvere edhe ka me qene nder me i miri deri me tani.... ok, po e perfundoj... [/qb]
 

claude

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

Fillimisht postuar nga VegallicA:
[qb] aaaa mos me leni te nxehem e t'ia nisi te flas per MetallicA-n. Jam anetar ne Metclub (nje klub eksluziv i MetallicA-s) dhe aty marim disa informata dhe po ashtu nje gazete speciale nga 4 here ne vit. Duket se albumi do te del ne pranvere edhe ka me qene nder me i miri deri me tani.... ok, po e perfundoj... [/qb]
Bukuri per be jane Metallicat!!!
what I felt,what I known never shine in what I show. Never be,never see ,whant see what might have been. so...I dubt the Unforgiven.
 

IgLi

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

E para: Metallica nuk kane marre fund tek "Master Of Puppets". Eshte vertet albumi i tyre me i mire dhe nje nga me te miret e historise se Heavy Metal, por kjo nuk do te thote qe "...And justice for All", Black Album, "Load" apo "Reload" duhen shumezuar me zero. Dyshoj ne fjalet qe Lars Ulrich ka thene para dy ditesh per albumin e rine webin zyrtar : this is going to blow your minds, heaviest record ever made, the best thing we ever done, por gjithsesi dicka e mire do te jete, kot s'kemi 4 vjet qe presim.

E dyta: Maiden jane nje legjende, por qe jeton akoma.

Albumet me te mira per mendimin tim :

1 - Master Of Puppets - Metallica
2 - Countdown To Extintion - Megadeth
3 - Fear Of The Dark - Iron Maiden

Grupet me te mira :

1 - Metallica
2 - Iron Maiden
3 - Helloween
4 - ManOwaR
5 - Megadeth
6 - Iced Earth
7 - Annihilator
8 - Gamma Ray


P.S. VegallicA : Jam dhe une anetar ne MetClub, e s'qenkam shqiptari i vetem me sa duket.

Metal Up Your A$$
 

Durrsaku_King

Forumium praecox
Re: Re: heavy metal

PO ALBUMIN PAINKILLER TE JUDAS PRIEST E HARROVE IGLO QE JA KANE FUTUR CDO GRUPI TJETER. MEGJITHESE JAM MANOWARIST I VDEKUR I KAM PARE 2 HERE LIVE EDHE IRONAT I KAM PARE EDHE GAMMA RAY QE NUK JANE NE NIVELIN E IRONAVE EDHE HELLOWEENET I KAM PARE PO SI AI ALBUMI I JUDASVE NUK KA ROBO...
 

mostro

Putraku
Re: Re: heavy metal

Mua albumiYUTHANASIA,I megadeath me ka palqyesr hsume nje here nj kohe.dhe DRACONIAN TIMES i paradise lost....LIFE TIME cool
 

SkinArt

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

Fillimisht postuar nga Durrsaku_King:
[qb] PO ALBUMIN PAINKILLER TE JUDAS PRIEST E HARROVE IGLO QE JA KANE FUTUR CDO GRUPI TJETER. MEGJITHESE JAM MANOWARIST I VDEKUR I KAM PARE 2 HERE LIVE EDHE IRONAT I KAM PARE EDHE GAMMA RAY QE NUK JANE NE NIVELIN E IRONAVE EDHE HELLOWEENET I KAM PARE PO SI AI ALBUMI I JUDASVE NUK KA ROBO... [/qb]
Hey me pelqen gusto jote gjithashtu dhe e iglit dhe mendoj se dhe igli ka te drejt per metallica per albumet e metallica jan kool fare per vete mendoj se rob halford eshte njish fare the power of speed rock metal


Tani kam nje pyetje per ju metals ppl

Cmendoni per grupet muzikore qe pretendojne se bejne muzike rock metal grupet ne fjale jane

Linkin Park
Disturbed
POD
Limp Bizkit
Crazy Town

Etc... usa band
 

XimiTr

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

Per te gjithe metalaret ne Canada !
14 mars 2003 ne Bell-center Montreal
Scorpions, White Snake , Dokken ! Shume pak bileta kane mbetur !
 

master of puppets

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

'TALLICA'S BACK BABY!!!Qe nordh per muziken e Metallica,e deklaroj(pale duket dhe nga nick qe kam)mezi po pres te dale ne shitje albumi i ri i tyre se duam ca tinguj te rinj.te gjithe ju qe jeni ne usa mos humbisni rastin ti shihni ne koncert. :rockband: JAMES FUCKIN' HETFIELD RULEZ!!!
 

Reziii

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

mannnnn (master) metallica rulezzz dhe jo james hetfield....ta kam thene dhe here tjeter:
nuk eshte jamesi qe mban metallica-n por te gjithe bashke /pf/images/graemlins/tongue.gif

do ta pranoja.....por nuk je as vajze.....


:cool:
 

Shqipetar

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

Yeah Metallica rocks por gjjithashtu Slipknot eshte bere "art in itself" sic thone revistat ndonjehere.
Albumi "The subliminal Verses" per mua eshte gjeja me e mire qe bota e muzikes i ka ndodhur kohet e fundit.
Asnjere nuk i kam pelquer Slipknot me pare, kete vit mendoj se jane nje nga grupet me te mira ne bot per Hard Rock and also in top 5.
 

Dera

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

Fillimisht postuar nga IgLi:
[qb] E para: Metallica nuk kane marre fund tek "Master Of Puppets". Eshte vertet albumi i tyre me i mire dhe nje nga me te miret e historise se Heavy Metal, por kjo nuk do te thote qe "...And justice for All", Black Album, "Load" apo "Reload" duhen shumezuar me zero. Dyshoj ne fjalet qe Lars Ulrich ka thene para dy ditesh per albumin e rine webin zyrtar : this is going to blow your minds, heaviest record ever made, the best thing we ever done, por gjithsesi dicka e mire do te jete, kot s'kemi 4 vjet qe presim.

E dyta: Maiden jane nje legjende, por qe jeton akoma.

Albumet me te mira per mendimin tim :

1 - Master Of Puppets - Metallica
2 - Countdown To Extintion - Megadeth
3 - Fear Of The Dark - Iron Maiden

Grupet me te mira :

1 - Metallica
2 - Iron Maiden
3 - Helloween
4 - ManOwaR
5 - Megadeth
6 - Iced Earth
7 - Annihilator
8 - Gamma Ray


P.S. VegallicA : Jam dhe une anetar ne MetClub, e s'qenkam shqiptari i vetem me sa duket.

Metal Up Your A$$ [/qb]
Ku eshte Black Sabbath???!
 

Dera

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

Fillimisht postuar nga PUTRAKU:
[qb] Mua albumiYUTHANASIA,I megadeath me ka palqyesr hsume nje here nj kohe.dhe DRACONIAN TIMES i paradise lost....LIFE TIME cool [/qb]
"Rust In Peace" eshte me i mire :rockband:
 

Dera

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

Fillimisht postuar nga SkinArt:
[qb]
Fillimisht postuar nga Durrsaku_King:
[qb] PO ALBUMIN PAINKILLER TE JUDAS PRIEST E HARROVE IGLO QE JA KANE FUTUR CDO GRUPI TJETER. MEGJITHESE JAM MANOWARIST I VDEKUR I KAM PARE 2 HERE LIVE EDHE IRONAT I KAM PARE EDHE GAMMA RAY QE NUK JANE NE NIVELIN E IRONAVE EDHE HELLOWEENET I KAM PARE PO SI AI ALBUMI I JUDASVE NUK KA ROBO... [/qb]
Hey me pelqen gusto jote gjithashtu dhe e iglit dhe mendoj se dhe igli ka te drejt per metallica per albumet e metallica jan kool fare per vete mendoj se rob halford eshte njish fare the power of speed rock metal


Tani kam nje pyetje per ju metals ppl

Cmendoni per grupet muzikore qe pretendojne se bejne muzike rock metal grupet ne fjale jane

Linkin Park
Disturbed
POD
Limp Bizkit
Crazy Town

Etc... usa band [/qb]
Mendoj se grupet e lartpermendura jane reflektim i qarte i grupeve 'hair-metal' te viteve te '80!
 

GuJack20

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

Metallica (te pakten per ata qe i kane degjuar qe ne fillimet e tyre) kane qene vetvetja deri ne "Load". Me pas (dhe nuk i ve shume faj) ndryshuan, pervecse si look edhe si muzike. Kjo erdhi ngaqe donin te thithnin adoleshencen sic duket. E kam vene re qe adoleshentet sidomos ne Tirane degjojne kenget e reja Metallica...dhe as nuk e dijne qe ekziston i madhi "Kill 'em All" ose "Ride the Lightning"...sido qe te jete kane kaq vjet qe kendojne dhe jane te medhej.

Personalisht degjoj Manowar dhe nuk hyj ne diskutime per madheshtine e tyre. /pf/images/graemlins/smile.gif

Hail to all !!!
 

Dera

Primus registratum
Re: Re: heavy metal

Ke ndegjuar por nuk ke mendim personal? Bukur fort... Metallica eshte "komercializu" nepermjet "The Black Album". Ai qe te ka thene se Metallica deri ne "Load" ka qene vetvetja, ateher as ai nuk paska lidhje fort, se "Load" dhe "ReLoad" jane pothuajse te njejta, dikush preferon "Load" me teper e dikush "ReLoad" sepse prap se prap ekziston njefare ndryshimi ne mes aty albumeve. Sa i perket thithjes se adoleshences, me leht e kishin bere me prodhimin e nje "The Black Album" te ri sesa me "Load" e "ReLoad" e mos te flasim per "St. Anger" i cili eshte nje prej anti-komercial-albumeve te te gjitha koherave.

Natyrisht qe nuk dine adoleshentet e kohes se sotme se "Kill'Em'All", etj, qe ekzistojn se as Headbangersball i MTV nuk ekziston ne free chanel.

Manowar, as une nuk kisha hyre ne diskutime per ta jo per shkak te madheshtise se tyre por nuk di cka me thene per ta, veq se kane mbetur ne underground sikur WHASP! /pf/images/graemlins/wink.gif
 
Top