Ne kerkim te kengeve...

hot

Hotgirl
Re: Ne kerkim te kengeve...

ka termeti sblej dot..po na gje noj munci me ja vjedh muziken si hajduta qe jemi :tipsy: :wave:
 

shkopi

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

Fillimisht postuar nga DuWSaKu:
[qb] Kush me ndihmon me nja 2 konge mu...

1-Klajdi Musabelliu - Puthja e pare
2- Solimana le halo(Titullin nuk e di i maj men vetem kto llafet ne text) :rockband: [/qb]
edhe une jam shume i interesuar ti gej keto kenge por jo ti blej sigurisht..
 

shqiptaritr

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

mund te me ndimoj ndonjeri per te gjetur kengen
Luan Rapushi -2 dele 300 pare ,Sami Kallimi - porgonishtes
 

Florus

Forumium maestatis
Re: Ne kerkim te kengeve...

Kush ma gjen titullin dhe grupin qe kendon ate kengen arabe qe ne videoklip ka gishta te pikturuar si njerez...
Per momentin eshte nje kenge qe vihet shume ne disko :goofy:
 

bolonjezja

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

Fillimisht postuar nga KpEiLMiPerQef:
[qb] mund te me ndimoj ndonjeri per te gjetur kengen
Luan Rapushi -2 dele 300 pare ,Sami Kallimi - porgonishtes [/qb]
i kom una... :cool: i ngjoj per not...... :rockband: :rockband:
 

tirona

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

hi @ all ....
more mos e dini ju se ku mundet ti gjej konget
( e reja ) te sinan hoxhes per mp3... ???
Po i patet ju lidhuni te lutem me privat mezash
me mua edhe mi dergoni plizzzzzzzz :wave:
 

Blendi

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

Fillimisht postuar nga Hermes:
[qb] Hajt se po e provoj edhe une njehere mos del gje... :rolleyes:
Kerkoj te di kush e kendon dhe titullin e nje kenge relativisht te qete, e kenduar nga nje ze mashkulli i trashe dhe i plote i tipit Nick Cave, dhe te ciles i kapa rastesisht vetem fillimin e refrenit: "o oooo, oo oooo o my baby..." (shume ndihmuese, apo jo? /pf/images/graemlins/tongue.gif ) ishte sot pjese e njerit nga quizet muzikore tek "Goodmorning Albania" tek Top Channel. Kam pershtypjen se eshte kenge e 2-3-4-5 viteve te fundit /pf/images/graemlins/laugh.gif
Faleminderit nqs me ndihmon njeri :wave: [/qb]
HIM - Gone with the sin.

Mund te jem shume vone ne pergjigje, tani hyra te kjo teme.
 

Diddy19

Su@mi
Re: Ne kerkim te kengeve...

Fillimisht postuar nga Duwsaku:
Kush me ndihmon me nja 2 konge mu...
Klajdi Musabelliu-Puthja e pareNuk e di sa mund te te ndihmoj..Une kengen e kam ne CD dhe ne Windows Media Player.Nese ka ndonje menyre qe te ta dergoj,dmth ndonje program qe ben te mundur te ta dergoj me file apo dicka te tille,me trego si te bej dhe jam e gatshme te te ndihmoj.Uroj qe te jete e mundur nje gje e tille (une per vete s'ia kam idene fare,kam vetem deshiren te te ndihmoj!

E njejta gje vlen per kengen "Pendimi" i Eliza dhe per nje kenge tjeter(qe nuk di kush e kerkoi) qe ben kshu:

S'trembemi nga bora
strembemi nga shiu
jemi race e forte
race arixhiu

Kenga titullohet "Arixhiu" dhe kendohet nga Rokoko!
 

Diddy19

Su@mi
Re: Ne kerkim te kengeve...

Djepi!Rrofsh per gjithe ato kenget qe na dhe mundesine te degjojme.Sidomos per ate kengen e ciftit izraelit me kishte marre shume malli...kushedi sa kohe kishte qe nuk e degjoja..10 vjet???

Shume thnx :kiss:
 

durrsaku

Forumium maestatis
Re: Ne kerkim te kengeve...

Su@mi nuk te dergoj dot MP sepse e ke plot.Them se mund t'ja arrijme me pak vullnet /pf/images/graemlins/wink.gif
 

Guest
Re: Ne kerkim te kengeve...

ate Rudin rapistin nga shkodra ju lutem,kush ma gjen dot mp3 te ma sjelli ne privat pergjigjen.Flm /pf/images/graemlins/smile.gif
 

bLuE IcE

"""""PLANETARE""""""
Re: Ne kerkim te kengeve...

Fillimisht postuar nga Boby:
[qb] Une du ate:

S'kemi frike nga bora
s'kemi frike nga shiu
jemi rrace e forte
rrace arexhiu

Kam kohe qe po e kerkoj po gjalle ne bote se e gjej.Hajde ju qe jeni ne Tirane vihuni pak ne levizje. :smash: [/qb]
andej nga fundi sikur nuk eshte keshtu po nese.....se ketu nuk lejohet te thuhet...
 

Diddy19

Su@mi
Re: Ne kerkim te kengeve...

blu ice ,teksti kshu ben :

S'trembemi nga bora
s'trembemi nga shiu
jemi rrace e forte
rrace arixhiu

S'ka asnje fjale tjeter qe mund apo s mund te thuhet ( e kam fjalen per refrenin)...

Duwsaku,e "zbraza" kutine e mesazheve...besoj se eshte Ok.Po pate ndonje gje mos hezito te me shkruash!Ciao :wave:
 
Top