Ne kerkim te kengeve...

Diddy19

Su@mi
Re: Ne kerkim te kengeve...

Ju lutem ,a mundeni te ma gjeni kangen "Taka Krak" te Pirro çakos? E degjova kur isha ne Shqiperi dhe u dashurova me ate kenge!

Please Please Please!
 

bebi

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
you have been loved - george michael. format mp3 ju lutem.

falemnders

[/ QUOTE ]

Se di ka mundesi te jem pak me vonese por kengen e gjeta me pak veshtiresi dhe eshte fantastike.Te pershendes /pf/images/graemlins/wave.gif

http://www.sendspace.com/file/kqrxx6

[/ QUOTE ]

sorry e pashe me vonese.
shum' falemnders /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/kiss.gif (puthjen sic premtova /pf/images/graemlins/laugh.gif )
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Ne kerkim te kengeve...

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Chris Rea - And you my love

Kenge teper e bukur, dhe e veshtire per tu gjetur. Atij qe ma gjen do t'i kem borxh nje nder. Nqs. dikush e ka, i lutem te ma dergoje me e-mail te lulishtja_1maji@hotmail.com

[/ QUOTE ]

Te lutem rishiko titullin sepse i pashe te gjitha albumet e tij dhe se gjeta kete kenge /pf/images/graemlins/wave.gif
 
S

Scorpion

Guest
Re: Ne kerkim te kengeve...

Ajo eshte Who do you Love nese vertet ka dashur kete kenge nga Chris Rea. /pf/images/graemlins/wink.gif

P.S Po dhe ti LiPS lodheshe icik e ia gjeje titullin tamam /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Djep

Forumium maestatis
Re: Ne kerkim te kengeve...

- Chris Rea - "And You My Love" -


I do not sleep tonight
I may not ever
The sins of the past have come
See how they sit down together

Outside my window
Outside my door
And I know the reason what theyve all come here for
You my love
My sweet, sweet love
Are what its all because of

Surrender is easy
I know you do me no harm
But your innocence haunts me
The most fatal of charms

Oh I must have done some wrong
On a dark and distant day
For I know full and well tonight
This is how that I must pay

And you my love
My sweet, sweet love
Are what its all because of
You my love
My sweet, sweet love
Are what its all because of


Mjafton te besh nje search ne Google me togfjaleshin (And You My Love - Chris Rea) dhe te dalin te pakten 4-5 links me liriken e kenges. Po nqs. lirika s'eshte e veshtire te gjendet, kenga vete eshte. Po s'ma merrte mendja te qe kaq e veshtire per tu gjetur per nje komunitet te tere... Jam i bindur qe po ta degjoni te gjitheve iu kujtohet, sidomos ppo te jeni mbi 24-25 vjec. E jepte shpesh radio Tirana, e vinin si muzike sfondi per poezite, kur jepnin ato emisionet me poezi, kete dhe ate melodine "Mall" qe ne fakt ne anglisht quhej "The Lonely Shepherd" e Georghe Zamfir, ai mjekerroshi qe e luante me ate lodren frymore si tip harmonike.
 

VoGeLuShI

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

donna con te - anna oxa
ju lutem ma gjeni cik se e kam fixim /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Diddy19

Su@mi
Re: Ne kerkim te kengeve...

Ruhen dot keto kenge apo jane vetem per ti degjuar?

I bukur videoja..se kisha pare kurre!
 

erdha-edhe-une

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

Youtube Grabber.exe ;Wimpy FLV Player.exe(ti gjesh keto programe)...pastaja:

Së pari downloads attach files , hap nji foulder vendosi atje.

Help:

3. Hap URL e deshiruar, pasi ka mbaruar ...loading.

2.Kliko YouTube.exe, copy that desired URL into the field and paste on youtube grabber window, then press "Grab"

2.Kliko FLV Player.exe You can watch.

3.view .flv files with Wimpy FLV Player.exe

4.enjoy!
 

Djep

Forumium maestatis
Re: Ne kerkim te kengeve...

Sa per pak nostalgji...
Ka qene nje kenge Izraelite, e kenduar ne Festivalin Evropian te 1991-shit, e ciftit Datz. "Kan" quhej. A i mbahet kujt mend?
Be ate kohe te gjithe e kishin ne buze dhe i fershellenin melodine. Nuk arriti te fitonte, zuri vendin e dyte. Vendin e pare e zuri ajo Suedezja Karola, qe erdhi dhe ne Shqiperi me nje si tip kishe, e kendoi kenge per Jezusin.
Kjo kenge mbahet mend dhe per performancen e ciftit - cift mjaft simpatik, qe shkonin shume bashke. Ajo goca ishte shume e embel.
Per ta pare dhe nje here, ja ku e keni linkun e videos:

http://www.youtube.com/watch?v=g5HXelvBj90
 

Poseidon

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

lol me duket se e kam un kete kengen... eshte nja 2.9mb mp3 dhe me pak se 3min(mbi 3min nuk lejohen ne festivalin europian)...
po duket te presesh sa ta bej upload, ndonje dite tjeter, se nuk kam koh te rri nja 4 ore nga interneti ne shpi per upload
ose dergo ndonje email per cdo rast
 

marina s.

Forumium maestatis
Re: Ne kerkim te kengeve...

Mund te me tregoje ndokush se ku mund ta gjej dhe ta shkarkoj kengen "I just died in your arms tonight" te Cutting Crew???

Faleminderit! /pf/images/graemlins/angel.gif
 
Top