Ne kerkim te kengeve...

VoGeLuShI

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

mos u mundoni se e gjeta

flm per ndihme tonke /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/kiss.gif
 

bebi

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

kerkoj disperatamenteee mp3 te ludovico einaudi!

oltremare /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/wub.gif

po mujtet edhe primavera, divenire, lunedi, c'te mundeni...

kjo eshte nje pjesez e oltremare.
http://www.youtube.com/watch?v=v8Dg5Ymvem0&feature=related

me grinnn

ps; ej kam ditelindjen edhe pak eee, make me happy /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/laugh.gif pleeeease? pretty please /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/laugh.gif
 

SoLdIeR_^oF^_fOrTuNe

Forumium praecox
Re: Ne kerkim te kengeve...

a do me ti gjet un kto konget loool
cik vone me duket po hajt mo nqs i do posto perseri dhe te jap link ku ti shkarkosh /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif
 

kelsie

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

kerkoj nje kenge te vjeter te florit...titullohet *kam ethe*...e ka kenduar me alketen te kerkohet nje yll....kush e ka kete kenge..ose di se ku mund t gjej..plz reply...


thnx:)
 

shkelqa

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

<span style="color: #000099"> a ka mundesi ndokush te me gjej kengen
PIRAT I ZEMRAVE - CLIRIM DENAJ
ose edhe ndonje kenge tjeter te ketij kengetari
me respekt, Shkelqa
</span>
 
S

Scorpion

Guest
Re: Ne kerkim te kengeve...

100% Shqiptar

Une jetoj per shqiperine sepse jam shqiptar
nje rrecitim per shqiperin tesh si kurr me par
jam i papermbajtshem
kur flas per kundershtar e tradhtar
pa meshiren me te vogel do te terhiqen zvarre.
kjo eshte kenga ime
kjo eshte fjala ime
nje fjale patriotike pra kjo eshte ndjenja ime
eshte shpirti im i gdhendur mbi kte krijim
per cdo antishqiptar do kete vetem percmim
diskriminim
ngado qe shkojme ne kemi fame
fituar nga gjaku qe dhame
se djemt shqiptar nuk mund te merren neper kam'
fjala albanian kur shqiptohet mbjell panik
te fut frik
nuk njeh mik prandaj ik
toleranca zero per ata qe na luftojne
qendruam neper vite dhe prap veten tregojme
por tani refreni im po vjen ngadal
nen stilin tim te eger 100% shqiptar.

refren

une ndjehem krenar
se kam gjak shqiptar
ky eshte rudi ky eshte stili
100% shqiptar. ( 2 here)


atehere mundohem te shpjegohem
ne muziken time revoltohem
pasqyroj gjendje shpirterore
muzik lufte paraqitje burrnore
i mbushur me krenari i veshur kuq e zi
ne rritmin tim hip hop duhet te futesh edhe ti
lart me lart do shkoj si shqiptar
me skenderbeun tatuazh ne krah jam i pandar
figur qe na nderon
figur qe me frymzon
me atdhetarizem te infektoj
virus qe te krenon
e un e stafi im jemi te terrbuar nga nje rritem i pa degjuar
nderkohe qe te tjeret jan vonuar
ne skene ne fjalet qe kan rrimuar
njerez qe sme dojn kujtojne se me poshtrojne
por ne te vertet ata me frymzojn
qe une te vazhdoj me tej
te di si tua kthej
ne luft ose ne heshtje
jane menyrat qe une pelqej
se di pse por kurvat gjithmon me ndjekin
me pasion explicit ato me mbushin textin por
tani ato pretendojne pare dhe fame kerkojne
idealet e mija gjithmone ne plan te pare
pastaj te tjerat vine me rradhe
se ne mendime ne shpirt ne gjak une jam
100% shqiptar

refren(2 here)

te rritur ne rruge por gjithmon me seder
ne ligjet e pashkruara te nje epoke tjeter
prandaj dhe temperamenti jone i eger
nuk duron kur te tjeret flasin teper
kur provokojne
te vrasim nuk ta zgjasim
ne nuk tolerojme
e as njeri mbi ne
vetem zoti mbi ne
ne qoft se ti kerkon luft destinacioni nen dhe'
nga Shkodra ne Prishtine
nga Prishtina ne Tiran
ku do qe vllezrit jane mua prane me kane
me textin tim dedikuar atyre qe nuk rrojne
i veshur me epitete per shqiptaret e vertete qe sot jetojne
nje album me shume per te gjithe nga une
rivalet flejn gjum
endrra e tyre e keqe jam une ne sulm
ku jane njerzit e mi
corleone staff and gangstas company
my homies double E
gati te japim cdo gje per qellimet tona qe shkojne deri ne marrezi
per mu kjo ka rendesi
se deri kur te vdes
une 100 % shqiptar do te mbes
me dinjitet ne vendin tim
frymzim per kompozim
nderkohe muzika ime eshte sfide dhe argetim.
 

deatruk

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

pershendetje .
eshte nje kenge shkodrane,
"kur jemi bashke ne te dy ,do t`na shikojne me zili dhe do`tna thone nder sy sa duhemi un e ti ",

dicka e tille.
Nuk ja di titullin dhe nuk e di se nga mund ta shkarkoj.
Ju flm nese me ndihmoni.
 

kind_of_magic

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

Ku mund t'i gjej te gjitha sonatat ne piano te Beethovenit te permbledhura dhe te gjitha Simfonite (domethene 9) te gjitha ne nje CD ose disa. Di dikush ndonje link????
 

Princesha

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

<div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: deatruk</div><div class="ubbcode-body">pershendetje .
eshte nje kenge shkodrane,
"kur jemi bashke ne te dy ,do t`na shikojne me zili dhe do`tna thone nder sy sa duhemi un e ti ",

dicka e tille.
Nuk ja di titullin dhe nuk e di se nga mund ta shkarkoj.
Ju flm nese me ndihmoni. </div></div>

Kanga titullohet "Kur perendon dielli" e kendon Lucie Miloti dhe Xhevdet Hafizi.

Se ku mund ta gjesh si kang se di.
 
D

denisa123

Guest
Re: Ne kerkim te kengeve...

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
DESHA te pyes a ma gjen dot njei nje kenge te vitit ma do mendja 97 te cilen e ka kenduar DOKTORI i FIKSIT(GENTI PRIFTI) ku ente pjese ne nje gup qe sme kujtohet se si quhej...
kenga ka kete refren: /pf/images/graemlins/idea.gif
Njesoj oten e shoh
njesoj ota me sheh
ne te njejten ruge
ne te njejtin qytet

[/ QUOTE ]
Njesoj boten e shoh,
njesoj bota me sheh, ne te njejtat rruge
ne te njejtin qytet...
Edhe une kaq mbaj mend
 
Top