Ne kerkim te kengeve...

tirona

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

Kush nga ju e njef kengen e re te wsf ,, EY CIKE CIKE `` ???
po e pat njeri nga ju ose po e ditet se ku mundem ta gjej ma thoni te lutem !!!!!!
plizzzzzzzzzzzzzz :kiss:
 

beshbossi

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

Fillimisht postuar nga misstirona_15:
[qb] Kush nga ju e njef kengen e re te wsf ,, EY CIKE CIKE `` ???
po e pat njeri nga ju ose po e ditet se ku mundem ta gjej ma thoni te lutem !!!!!!
plizzzzzzzzzzzzzz :kiss: [/qb]
me e njofte e njoh se e degjoj perdite te top albania po se ku me e gjet ti,s'e di.thuaji ndonjerit ne shqiperi te te bleje discun e kenges magjike e te ta nisi me poste stje ku je ti!!
 

Princesha

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

Fillimisht postuar nga capuni:
[qb]
Fillimisht postuar nga Princesha:
[qb] E kendon Touch & GO dhe titullohet Would You...? [/qb]
..shum faleminderit se u cmena edhe un, edhe roomatet e mi gjith javen me i gjet emrin. /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
S'ka problem sa her qe te kemi mundesi :wave:
 

Florus

Forumium maestatis
Re: Ne kerkim te kengeve...

Fillimisht postuar nga Princesha:
[qb] E kendon Touch & GO dhe titullohet Would You...? [/qb]
hmmm si vazhdon kjo kenga se e kam harruar :rolleyes: /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

beshbossi

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

Fillimisht postuar nga FloBo:
[qb]
Fillimisht postuar nga Princesha:
[qb] E kendon Touch & GO dhe titullohet Would You...? [/qb]
hmmm si vazhdon kjo kenga se e kam harruar :rolleyes: /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
would u go to bed with me? :lol: :lol: nam kenge!!
 

Princesha

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

Fillimisht postuar nga angeldeviled:
[qb]
Fillimisht postuar nga FloBo:
[qb]
Fillimisht postuar nga Princesha:
[qb] E kendon Touch & GO dhe titullohet Would You...? [/qb]
hmmm si vazhdon kjo kenga se e kam harruar :rolleyes: /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
would u go to bed with me? :lol: :lol: nam kenge!! [/qb]
Shih sa e kapshme kjo mor aman, po kadal maj se flobo e donte nga un, se kishe kap hic ti? /pf/images/graemlins/laugh.gif

Manej si qenke kshu kaq paftyr ti kshu, i ben oferta djemve haptas, beju moj diskrete si puna jeme psh. /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Florus

Forumium maestatis
Re: Ne kerkim te kengeve...

:lol: ka te drejte Princesha...megjithese e marr me mend qe do bente nja 4 - 5 postime me "would you...um", "would you...um"....... /pf/images/graemlins/laugh.gif para se te ma thoshte tamam frazen /pf/images/graemlins/blush.gif angel u tregu me e shpejt & fitoi cmimin... :devil: :wink:
 

beshbossi

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

me fal princess,po u lodha tu prite te tjeret thashe epo tani s'duroj me!!!!!!c'cmim flobo se une ala s'kam pa gja??????
 

Florus

Forumium maestatis
Re: Ne kerkim te kengeve...

cmimi eshte kjo kenga ktu:

Fuoco nel fuoco
sono gli occhi tuoi dentro i miei
ne basta paco
ed ho gia' capito chi sei
che cosa cerchi tu da me
che cosa vuoi di piu' da me
tu vuoi quel graffio al cuore
che anch'io
fortemente vorrei

Vorrei morire
sulle labbra rosse che hai
vorrei sentire
i tuoi seni accendersi poi
come due picolli vulcani
sentirli sotto le mie mani
e scivolare poi sul pendio
quello dolce che hai...
e' un incontro d'anime

La notte sembra perfetta
per consumare la vita io e te
c'e' un bisogno d'amore sai
che non aspetta...
e' un'emozione diretta se vuoi
ma non sara' infinita perche'
siamo fuoco nel fuoco armai
bruciamo in fretta noi...

Fuoco nel fuoco
le passioni tue e le mie
e'quasi un gioco sai
mescolare suoni e magie
per far salire l'emozione
salire fino al sole
e ricadere lungo il pendio
quello dolce che hai
e' un incontro d'anime

La notte sembra perfetta
per consumare la vita io e te
c'e' un bisogno d'amore sai
che non aspetta...
e' un'emozione diretta se vuoi
ma non sara' infinita perche'
siamo fuoco nel fuoco armai
bruciamo in fretta noi...

Avvicinero'
tutta la mia pelle al tuo calor latino
io ti sentiro'...cosi' ti sentiro'...
La storia e' questa
la notte sembra perfetta cosi'
per consumare la vita io e te
siamo fuoco nel fuoco armai
bruciamo in fretta noi...

siamo fuoco nel fuoco noi
 

Princesha

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

Fillimisht postuar nga FloBo:
[qb] :lol: ka te drejte Princesha...megjithese e marr me mend qe do bente nja 4 - 5 postime me "would you...um", "would you...um"....... /pf/images/graemlins/laugh.gif para se te ma thoshte tamam frazen /pf/images/graemlins/blush.gif angel u tregu me e shpejt & fitoi cmimin... :devil: :wink: [/qb]
:lol: :lol: Ca me ke shkri, un thash qe jam diskrete, po ti sikur e ekzagjerove pak (4-5 postime me thot) :lol: .
 

Princesha

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

Kush ma gjen kengen e West Side Family " E gjithe bota jemi te dy" ne MP3.

Please, se po me bjen te fikt per kyt kang.
 

durrsaku

Forumium maestatis
Re: Ne kerkim te kengeve...

Fillimisht postuar nga misstirona_15:
[qb] Kush nga ju e njef kengen e re te wsf ,, EY CIKE CIKE `` ???
po e pat njeri nga ju ose po e ditet se ku mundem ta gjej ma thoni te lutem !!!!!!
plizzzzzzzzzzzzzz :kiss: [/qb]
WSF - Hou Cike

Qe ta degjosh te nevojitet Real Player /pf/images/graemlins/smile.gif
 

tirona

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

Fillimisht postuar nga DuWSaKu:
[qb]
Fillimisht postuar nga misstirona_15:
[qb] Kush nga ju e njef kengen e re te wsf ,, EY CIKE CIKE `` ???
po e pat njeri nga ju ose po e ditet se ku mundem ta gjej ma thoni te lutem !!!!!!
plizzzzzzzzzzzzzz :kiss: [/qb]
WSF - Hou Cike

Qe ta degjosh te nevojitet Real Player /pf/images/graemlins/smile.gif [/qb]
Faleminderit shuuuuuuuuuuuuuum , TU BEFTE DITA NJEMIJ ENE MOS VDEKSH KUR !!! :kiss:
 

Hermesss

Primus registratum
Re: Ne kerkim te kengeve...

Fillimisht postuar nga Iola:
[qb] Kush me ndihmon te gjej pak tekstin e nje kenge qe ka kendu Adi Krasta ne nje nga netet e Etheve te se premtes qe duhet te kete nje varg te tille:

Since we sharing the same bed we not sharing the same dreams anymore [/qb]
Iola, tjeter koincidence midis nesh mi dreqo /pf/images/graemlins/smile.gif
Edhe mua me ka pelqyer shume ajo kenge, edhe pse e degjova per here te pare aty, te kenduar nga Krasta. Dikush ( /pf/images/graemlins/wink.gif ) tha tek nje teme tjeter qe mund te jete Leonard Cohen... stili eshte vertet si i tij dhe fillimisht edhe une dyshova per te, por me aq sa i kam degjuar une atij (dhe duke qene nga kengetaret e mi te preferuar i kam degjuar trecerekun e kengeve), kenge me kete varg s'me ka zene veshi deri tani.
Po e gjeta, do te ta them edhe ty, and vice-versa /pf/images/graemlins/wink.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Ne kerkim te kengeve...

Fillimisht postuar nga DuWSaKu:
WSF - Hou Cike

Qe ta degjosh te nevojitet Real Player /pf/images/graemlins/smile.gif
Gesi, konvertoje pak ne mp3 :rolleyes: plzzzzzz :cool: se s'kam real player e nuk dua ta instaloj /pf/images/graemlins/frown.gif
 
Top