Shprehjet me te bukura filozofike!!

KoRpuS

Primus registratum
"Momenti magjik eshte momenti kur nje " po " ose " jo " mund te ndryshoje te gjithe ekzistencen tone".
 

Artin

Papirus rex
Njerëzit tekanjozë janë si rrotat e biçikletës, rrotullohen rreth boshtit të tyre dhe asnjëherë nuk bashkohen.
 

KoRpuS

Primus registratum
Njeriu më habit. Sakrifikon shëndetin për të bërë para. Pastaj shpenzon para për të rimarrë shëndetin. Dhe pastaj është kaq në ankth për të ardhmen dhe nuk e shijon të tashmen. Si rezultat nuk jeton as në të tashmen, as në të ardhmen;
Jeton sikur s'do të vdesë kurrë dhe vdes duke mos jetuar kurrë vërtetë.
 

snatch

Dictum Factum
Dy gjera jane te pafund, budalleku i njeriut dhe Universi.
Edhe pse per te dyten sjam aq i sigurt.
Albert Eistein.
 

joetisti_

Locus omnem
"pavaresisht se sa dashuria dhe martesa i bashkojne individet, ne fund cdokush i eshte krejtesisht i sinqerte vetem vetvetes"
 

Airbourne

Papirus rex
Dírén táocuàn shí, rénrén dōu chéngle yǒngshì.

PS...kur armiqte ja kane mbathur (ikur),te tane (gjithe) behen heronj.

Nga.....POPULLI i KINES.

Naten e mire.
 

Airbourne

Papirus rex
All the war-propaganda, all the screaming and lies and hatred, comes invariably from people who are not fighting.

Si puna ime per shembull,ose si puna...............JUAJ si FAKT.


Dashuri dhe PAQE.
 

Airbourne

Papirus rex
frauentag-spruch-1-ansagen.jpg


Pra.......AJO e DI me MIRE se mua dhe CDOKUSH tjeter.

BRILIANTE.

PS.....tashti kohe e lire dhe ne DARKE do kqyr Bayern, qe do HAJE,do marri apo do i napin 3 golla....MINIMALISHT ose me e pakta.

Tungi motra dhe vellezer.
 
Top