Shqiperia ne Festivalin Europian

BISOU

Primus registratum
Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

URIME URIME URIME,
Anjezes dhe Shqiperise per vendin e 7-te

#7 eshte numer shanci ketu ne USA( brings good luck***)
keshtu qe tani e tutje do na shkoje mbare :thumbsup:

Urimet e mia me dashamirese dhe suksese ne vitet e ardhshme :wave:
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

zog pse se merr ti persiper here tjeter meqe te kena dhe te ri dhe te dh*
para se te zgjasesh doren me bo shpi gzohu qe bleve toke....nje kilometer fillon me nje hap ...zdo bojshe noi te keqe sikur te thoje nje fjale te mire


Osht cun shume kritik, nuk jep dot flete lavderimi vetem flete rrufe!

/pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

#7 eshte numer shanci ketu ne USA( brings good luck***)
keshtu qe tani e tutje do na shkoje mbare


Kurse ne Shqiperi po te ra shtata do te thote qe ne darke do t'ikin dritat /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

BISOU

Primus registratum
Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

:lol: :lol: ME SHKRIVE SE KETU NE N.Y.C
VJET ME 14-GUSHT IKEN DRITAT DMTH 7+7=14 TE IKIN DRITAT ME VERTE :lol: :lol:
BLACK-OUT /pf/images/graemlins/laugh.gif
PO SA INAT UNE ISHA NE MIAMI ATE JAVE DHE S'ARRITA TA SHIJOJ SITUATEN SE KISHIN BO GALLATE KETA SHOKET E MI KETU :devil: :wink:
 

Autun

Primus registratum
Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

më erdhi keq kur dëgjova komentet e presentatuesit francez mbas kënges shqipëtare... u tall duke thene gjera jo shume interesante... me dhimbti zemra.... snif
 

blabla

Primus registratum
Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

Po lexoja icik faqen n.1...
Cigane=gabele=gypsy e??? Nqs po, tamom i keni ron pikes, se kjo goca s'dukesh fare si shqiptare. Concern #2. (mund te pergjigjet noi autoritet i Eurovision-it) Pse e knovi kongen n'anglisht kjo, apo ajo ishte gjuha zyrtare e konkurimit???
 

zog

Primus registratum
Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

mendoj se s'duhet ekzagjeruar, bile fare pa shkak. pavaresisht nga origjinat (asnjeri nga ne nuk i di me saktesi) ajo vajza jeton ne shqiperi, FLET shqip, kendon shqip, ne nje kohe kur shume te ashtuquajtur patriote shqiptare largohen per motive personale nga shqiperia.
prandaj miq, ju s'keni asnje te drejte te nderhyni publikisht. mbani per vete mendimet e zgjedhjet tuaja racore, kur te martoheni vete ose femijet.

ajo goca kendoi shume mire, kishte ZERIN me te mire te platose, duke i dhene shqiperise vendin e shtate.

tani sa i perket versionit anglez, ai u zgjodh kryesisht se kenga keshtu ZVOGELOHEJ me 1 minute e diçka, duke e futur ne normat e konkurimit. krijuesit e saj nuk i kishin marre parasysh keto gjona ne shqiperi. (ne e kemi menien me bo veç lloqe e jo pune). tjeter kthimi ne anglisht i kenges e harmonizoi ate duke e zbukuruar.

bejeni vet krahasimin, e kam vendos nje lidhje te versionit "mish-mash" shqiptar.
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

më erdhi keq kur dëgjova komentet e presentatuesit francez mbas kënges shqipëtare... u tall duke thene gjera jo shume interesante... me dhimbti zemra.... snif

Po kur kenduan belget a kallxoji naji barcalet mi?

/pf/images/graemlins/laugh.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

Bravo zogu!

Nje vale e madhe duartrokitjesh u degjua nga fundi i salles!
Linosi ishte ngritur ne kembe dhe po e aprovonte me duartrokitje
 

Le_Routard

Forumium maestatis
Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

Zogu po ta mshtesin gocat. /pf/images/graemlins/laugh.gif

Ika une pa dal nga tema hala /pf/images/graemlins/laugh.gif

:wave:
 

ilirjan

Primus registratum
Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

:thumbsup:

Bravo Anjeza

Suksesi i takon vetem Anjezes (ze i mrekullushem)

Per organizatoret Shqiptare T U R P

Idiotat nuk gjeten nje FUSTAN te pershtatshem , ta merrnin me qera te pakten.
Do ti shkonte shume nje fustan nga ata (me shkelqim) qe xixellon.
Ai grupi qe shoqeronte kengen ishte skandal fare.
Kenga ishte e bukur por ishte punuar shume pak.

Kenga qe me pelqeu me shume ishte ajo e Turqise.

Kenga fituese ishte barbarizem, kafshet, ku i kishin bishtat????
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

Ika une pa dal nga tema hala /pf/images/graemlins/laugh.gif

Kujdes pragun /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

Guest
Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

as e kam idene fare si ishte ajo kanga :goofy:
 

blendiys

Primus registratum
Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

Bukur Anjeza,uroj qe vitin tjeter te vishesh sipas gustos tende .!
..dhe sinqerisht,"shake that *** " se nuk do te kesh komente negative.
 

Cruel_Intentions

Primus registratum
Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

un skuptoj dicka me disa nga ju. Shprehjen "po he se brravo i qoft qe doli dhe ne vend te shtate.
Ate keng skandaloze qe nuk kish pik origjinaliteti un as denjoj ta mburr e aq me shum ta ngushelloj. Te shkosh ne nje festival europian me nje keng te tille esht tamam sikur te kerkosh ti shesesh arabit rere. Ne fund te fund te fundit un jam nga ata tifoze te perjetshem te artit shqiptar, Kam besim te pamposhtur se mund te kishim dal mijra here ne katror me mire sec dolem dhe se skish asgje te vecante, pa pik leezeti, asgje te kundermonte Shqiperi,,,as mish as peshk, a big NONTHING !!!!
GJithsesi, anjneza esht vajz me talent ( si shume te tjere, qindra mijra do te thosha) por ama ska asgje ne ate kenge qe te me linte me goj hapur..

Pastaj ne fund te fundit, i dont really care...I am in a New York state of mind. Hope you all have a wonderful evening. Keshilla e fundit qe do te jepja per ju sot esht te zhvilloni talentet tuaja. Educate your selves and grow to love art. Hope you have a wonderful, wonderful night.

-B
 

Antionline

Primus registratum
Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

J'adore, Anjeza u zgjodh si kengetarja me e mire ne nje konkurs qe u zhvillua ne tirane, u vleresua nga nje juri me 5 persona qe merren me art dhe muzike dhe qe jane nga me te miret ne Shqiperi. Ne festival gjithashtu u vlersua nga nje juri e madhe dhe nga nje popull ane e mbare botes. Ti po flet se kenga nuk kishte asgje Shqiptare, kur ne fakt pyetja qe ti ben nuk eshte fare Shqiptare, ti nuk merresh vesh kur flet cfare je Amerikane, Shqiptar qe di Anglisht apo Kinez/e ne USA. Perqendrohu tek e folura se ka shume rendesi se po permend patriotizem kur pervete po ja shkel, nqs ste pelqen kenga ai eshte mendimi jot, te gjithe e vlersuan dhe kjo ka rendesi te tjeret qe mundohen ta kritikojne kot ose smarrin vesh nga muzika, ose ju vjen inat qe nje vajze ne moshe te saj te perfaqesoje Shqiperine ne keto festivale prestigjoze, ti the se ka me qindra qe mund te dilnin aty, ok me qindra ka kurse ajo ishte me e mira e te qindrave qe ti mendon. Meqe nuk je tifo e Artit dhe muzikes shqiptare te eshte dhene e drejta te degjsh RNB ne USA po jo ta paragjykosh per ca gjera koti. Dhe mos harro gjene me kryesore anjeza eshte nje vajze 17 vjecare dhe Shqiperia per here te pare prezantohet ne festival europian kjo nuk te ben pershtypje? po te ishe ti ne vend te saj do e ndrisje? keshtu mos fol me budalliqe ketu ne forum se eshte turp por tregohu me e pjekur ne mendimet e tuaja.
 

Cruel_Intentions

Primus registratum
Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

bla bla bla..
Mr whoever, i wite in whichever lang i find fitting for what i'm trying to express, at least i'm not representing anything but my thoughts and i dont find so extremely important to stick with a particular language.

Per sa i perket mendimimt tim, per kete fakt ( per kuriozitetin tim) kam folur me me shum se 5 personazhe te artit shqiptar qe me beso vlejn me shum se i gjith stafi kritik i albforumit i marr bashk (perfshire dhe mua) dhe edhe ata me thane pak a shum te njejtin mendim. Po te kishe lexuar pak me siper ne ndonje postim timin ne te njejten teme ( shpresoj qe te ket qene anglisht dhe ta kesh kuptuar) un nuk mohoj faktin qe ajo vajz ka ze por ama nuk mohoj as faktin qe talent te tille si ajo ka shum njerez. Kritika ime qendronte kryesisht tek kenga "the song" dhe Paraqitja "the performance". Nese ju your majesty mendoni qe ajo kenge esht nje veper e mirfillte e denje per kocerte te tilla atehere me vjen vertet keq per ty se sja thekje apsolutisht fare per muzike. Kushdoqofte.

Dhe sa per performancat e mia ne skene. hehe...you have no idea who the hell you're talking to my dear frend, and dont even care knowing "si vous plait".
 

Arber

Primus registratum
Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

LoL Jadore, tisha un nvenin tat ti djali i prodiguar (si o shqip ky nicku se mduket sikur o anglisht e se morr vesh) e kisha nigju kte gocen.

"Secili n'menim t'vet" ky o menimi im

Anjeza mu duk e veshur me rrecka (te dh*efsha stilistin) nje cik e zez vet, nje cik e vesh si gabele prandaj skan faj ata qe po bojshin debat pere ngjyren se ajo tamam ashtu dukej.
dhe kenga jo ndonje gje. Por te mos kish qen shqiptare sdo me kish ron fare n'sy.
Un do transferohem ne Ukraine ku jan ato gocat qe kercejshin per vete.


P.S Jada kur do kthehesh nga NY se po na merr malli ne kneja, t'fala nga J,A edhe shko fli gjum se le nom. u the best
 

gab

Primus registratum
Re: Shqiperia ne Festivalin Europian

Me vjen shume kqe per sa lexoj per Anjezen.Ajo vajze e perfaqesoi me dinjitet Shqiperini dhe mos u ankoni dhe u qyrravitni kot,se per te dhene keshilla dhe mendje eshte kollaj,po te doni ju jap dhe une 100 te tilla.Vleresim e Anjezes or miq e dha Evropa,e shtata ne 36 shtetet konkuruese,nuk besoj se kjo e nenvlefteson shqiperine,perkundrazi.Ok,dakort,mund te behen gjykime, rreth veshjes psh,qe si here e pare,shqiptaret mesuan shume se cdo te thote te marresh pjese ne nje koncert te nje niveli te tille,pra e kapen shpejt situaten ne dore,nata e dyte ishte je shans pern e per te ndrequr imazhin e kengetares nga ana e look-ut,sepse vetem ajo i mungonte.Ne nje interviste qe degjova dje ne tv,nga nje bariton i skenes lirike ketu ne Greqi,i vetmi ze qe i kishte bere pershtypje,e theksoi kete,ishte ajo e shqiperise,me kujtoi Witney Huston(nuk e di ne e shkruajta mire emrin) kur ndriconte ylli i saj dikur tha,pra dhe ylli i Anjezes po shkelqen te dashur miq.Impresionohem qe shqiperia pati fat te perfaqesohej nga Anjeza,dy ishin te denja per perfaqesim,Vaqe Zela dikur,dhe Anjeza sot.Mos jepni mendime kot kur ka kritik arti qe vleresojne,mos shtypni me kembe cfare shkelqen,por ky eshte zakoni i keq i shqiptarit dhe eshte fatkeqesi.I uroj Anjesez nje karriere te shkelqyer se e meriton kjo vajze dhe le te jete jo gabele sic lexova diku,por dhe nje monster,sepse arti nuk ben dallime racash por i bashkon,sikur te ishte olitika art,bota do kishte je Paqe.Me falni qe e zgjata por u indinjova nga disa mesazhe te anetareve ketu.Pershendetje nga Greqia
 
Top