Tekste kengesh (Vetem shqip)

Joy

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Sot nje dite e bukur
hapi deren time
djali qe une dua
gezuar me tha
prushi trendafilit
qe mbake ne duar
krejt ne faqen time ra

Djalo ardhsh i bardhe
paske shoke shume
gjithe harene
e bjeshkes solle ti
kete cast tek une

Ti sot ke ditelindjen
tha dikush nga shoket


Pastaj se mbaj mend me..... /pf/images/graemlins/smile.gif
 

HELENA

Forumium praecox
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Fillimisht postuar nga Joy:
[qb] Sot nje dite e bukur
hapi deren time
djali qe une dua
gezuar me tha
prushi trendafilit
qe mbake ne duar
krejt ne faqen time ra

Djalo ardhsh i bardhe
paske shoke shume
gjithe harene
e bjeshkes solle ti
kete cast tek une

Ti sot ke ditelindjen
tha dikush nga shoket


Pastaj se mbaj mend me..... /pf/images/graemlins/smile.gif [/qb]
hey a e ka njeri tekstin e kenges "me pelqen cfare"-2die4
 

woooooow

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Ja ku e ke tekstin e kenges "per vajzat shqiptare"


U riktheva perseri dhe per ju vajza do flas
me ... se n´shqipri ka femra ...
sexy sexy shum jan e te shara nuk kane
Nga do ti hedhesh syte me bukurin ty te vran
ju me kuptoni fort mir se cfare dua tju them
dhe e shihni vet me sy, seç femra rrit sot ky ven
ka lezet mbi lezet vajza tmira qe kemi
te lyera me parfume t´patinuara nga kremi
vertetsia per kto vajza eshte 100% realitet
se dhe ju keni sy ndaj besoj se zdo koment
dhe kur i she tek levizin n´kryeqytet me shum lezet veshjet e lyre provokuse tbojn te futesh sot ne dhe.
Dhe kur koken ti kthen papritur menjane she nje vajz superseksi me gjysem gjoksi jasht.
Pra ngado ti hedhesh syte e e di çdo veshtrosh esht e qart shum e qart vajza shqiptare ...

Refreni 2x..
Vajzat shqiptare jane vertet fort seksi te ekzitojn te largojn oreksin.
Kto i them pervete por i them edhe per ju me ju vajzat me gjen me te shtrenjt ne bote jo skam me ju ndru.

FEMRAT TONA PADYSHIM JANE ME T´MIRA N´BOT
kjo eshte e vertetuar me pamjen e tyra sot
dhe i verber te jesh vec me arom do ti n´djesh esht vertet nje kenaqsi vajzen shqipe prane ta kesh
A sa siklet qe eshte kur ty te kalojne prane jo smund ti rezistosh pa thene sikur nje fjale .
minifuni dhe tanga ngado dominojn ne meshkujt e sotem me shume na ingronojm.
kemi bredhur tere boten dhe me sy kemi pare , femrat tona padyshim mbeten NUMBER ONE.
Jo ky sesht kompliment por eshte vertetesi, ndaj mesoje ti i huaj dhe neqoftse ti se di.
Mr.Elvis pa then emrin nqs keni ju ankes thoni ju mendimin tuaj por njeri zdo tju mbeshtes

Jane si mjalt vajzat tona jane si mjalt mjalt
dhe miss boten t´ma ofrojn jo se dua prane
Dhe Marly Monroe te ngjallet I love you te me
thote do ti pergjigjem me keqarje qe mos u lutni kot.
Ajo vertet ka qene nje yll dhe me emer ne bote
por me vajzat shqiptare jo une kurre se krahasoj.
Por mos mendoni ju o njerez se une me kaq mbarova
kam akoma per te shtuar dhe dicka per femrat tona
Se cfare dua te shtoj me keqardhje do tregoj
kur vjen puna per sex vajzat tona t´refuzojn
ky fenomen ndodh shpesh sot ne shoqerine tone
gjoja mentaliteti sotem atyre sja lejon
Por pabet e lokalet aman ci mbushim plot,ndenjur
kemb permbi kemb me cigare dhe alkol.
Tek leviz neper qytet me veshtrim nga vajzat tona dalin zhveshur ...

Ps. Ato pikat qe kam vene jane fjale qe une smunda ti kuptoj.
 

HELENA

Forumium praecox
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Fillimisht postuar nga Gloriiaa:
[qb] Ja ku e ke tekstin e kenges "per vajzat shqiptare"


U riktheva perseri dhe per ju vajza do flas
me ... se n´shqipri ka femra ...
sexy sexy shum jan e te shara nuk kane
Nga do ti hedhesh syte me bukurin ty te vran
ju me kuptoni fort mir se cfare dua tju them
dhe e shihni vet me sy, seç femra rrit sot ky ven
ka lezet mbi lezet vajza tmira qe kemi
te lyera me parfume t´patinuara nga kremi
vertetsia per kto vajza eshte 100% realitet
se dhe ju keni sy ndaj besoj se zdo koment
dhe kur i she tek levizin n´kryeqytet me shum lezet veshjet e lyre provokuse tbojn te futesh sot ne dhe.
Dhe kur koken ti kthen papritur menjane she nje vajz superseksi me gjysem gjoksi jasht.
Pra ngado ti hedhesh syte e e di çdo veshtrosh esht e qart shum e qart vajza shqiptare ...

Refreni 2x..
Vajzat shqiptare jane vertet fort seksi te ekzitojn te largojn oreksin.
Kto i them pervete por i them edhe per ju me ju vajzat me gjen me te shtrenjt ne bote jo skam me ju ndru.

FEMRAT TONA PADYSHIM JANE ME T´MIRA N´BOT
kjo eshte e vertetuar me pamjen e tyra sot
dhe i verber te jesh vec me arom do ti n´djesh esht vertet nje kenaqsi vajzen shqipe prane ta kesh
A sa siklet qe eshte kur ty te kalojne prane jo smund ti rezistosh pa thene sikur nje fjale .
minifuni dhe tanga ngado dominojn ne meshkujt e sotem me shume na ingronojm.
kemi bredhur tere boten dhe me sy kemi pare , femrat tona padyshim mbeten NUMBER ONE.
Jo ky sesht kompliment por eshte vertetesi, ndaj mesoje ti i huaj dhe neqoftse ti se di.
Mr.Elvis pa then emrin nqs keni ju ankes thoni ju mendimin tuaj por njeri zdo tju mbeshtes

Jane si mjalt vajzat tona jane si mjalt mjalt
dhe miss boten t´ma ofrojn jo se dua prane
Dhe Marly Monroe te ngjallet I love you te me
thote do ti pergjigjem me keqarje qe mos u lutni kot.
Ajo vertet ka qene nje yll dhe me emer ne bote
por me vajzat shqiptare jo une kurre se krahasoj.
Por mos mendoni ju o njerez se une me kaq mbarova
kam akoma per te shtuar dhe dicka per femrat tona
Se cfare dua te shtoj me keqardhje do tregoj
kur vjen puna per sex vajzat tona t´refuzojn
ky fenomen ndodh shpesh sot ne shoqerine tone
gjoja mentaliteti sotem atyre sja lejon
Por pabet e lokalet aman ci mbushim plot,ndenjur
kemb permbi kemb me cigare dhe alkol.
Tek leviz neper qytet me veshtrim nga vajzat tona dalin zhveshur ...

Ps. Ato pikat qe kam vene jane fjale qe une smunda ti kuptoj. [/qb]
faleminderit shume
 

no_way_TuTo

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

hi te gjitheve ..

Une jam duke kerkuar tekstin e kenges te grupit 2 die 4 me titullin Se ne nuk q**e per asnje shke***at po e gjetet do me benit nje nder bye
 

vlera

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

ARDIT GJEBREA- nga albumi i tij "Ja ku jam"

JA KU JAM

Të kërkoj të kërkoj e nuk të gjej
në cdo vend ku këmba shkel
ti askund askund nuk je
të kërkoj si i cmendur të kërkoj
nëpër botën që s'mbaron
sa dhe fryma më ndalon
Pse pse me torturon ktë natë
pse thonë unë jam njeri pa fat
Ti dhe njëherë po të kthehesh ti
unë ja ku jam
dhe njëherë të më duash prapë
unë ja ku jam
dhe një herë ti të jesh e imja
ja ku jam
parajsën të ta fal
dhe njëherë të të mbaj në duar
ja ku jam
dhe njëherë të më bësh të vuaj
ja ku jam
dhe njëherë te më vrasësh mua
ja ku jam
dhe vdekja le t'më marrëMë mungon zërin tëndë nuk e dëgjoj
një mesazh në telefon
shpirti im sa më mungon
më mungon prekja jote me mungon
trupi yt kur drithëron
dhe një puthje që s'mbaron
Pres pres të më vish ktë natë
pres cdo njeri e ka një fat
Ti dhe njëherë po të kthehesh ti
unë ja ku jam
dhe njëherë të më duash prapë
unë ja ku jam
dhe një herë ti të jesh e imja
ja ku jam
parajsën të ta fal
dhe njëherë të të mbaj në duar
ja ku jam
dhe njëherë të më bësh të vuaj
ja ku jam
dhe njëherë te më vrasësh mua
ja ku jam
dhe vdekja le t'më marrë


ja, ja, ja ku jam, aj, ja, ja, ja, ja ku jam
JA KU JAM..............(përsëritet 4 herë)

Pres pres të më vish ktë natë
pres cdo njeri e ka një fat
Ti dhe njëherë po të kthehesh ti
unë ja ku jam
dhe njëherë të më duash prapë
unë ja ku jam
dhe një herë ti të jesh e imja
ja ku jam
parajsën të ta fal
dhe njëherë të të mbaj në duar
ja ku jam
dhe njëherë të më bësh të vuaj
ja ku jam
dhe njëherë te më vrasësh mua
ja ku jam
dhe vdekja le t'më marrë


Dhe njëherë po të kthehesh ti
unë ja ku jam
dhe njëherë të më duash prapë
unë ja ku jam
dhe një herë ti të jesh e imja
ja ku jam
parajsën të ta fal
dhe njëherë të të mbaj në duar
ja ku jam
dhe njëherë të më bësh të vuaj
ja ku jam
dhe njëherë te më vrasësh mua
ja ku jam
dhe vdekja le t'më marrë


:cry: :cry: :cry:
 

korcare o ic fare

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Harroje vetmine
--------------------------------------------------------------------------------

Nese sonte ndihesh vetem
dhe ke frike te shohesh endrra
shuaj driten ndize zemren
do te me gjesh mua brenda

(Refreni)
Dhe lindi kenga dashurine
qe kurre per ty s'do kete mbarim
kjo kenge perjete
ngelet kujtim

Me ty asgje nuk do te ndroj
le te me falin boten mua
cdo vajze tjeter qe e takoj
ben me teper te te dua.

(Refreni)
 

korcare o ic fare

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Te pres
--------------------------------------------------------------------------------

Ne vendtakimin tone
te pres si gjithmone
por ti me the
mos me prit atje

Perseri te pres
i jap vetes shprese
pasi jam copetuar
jemi per tu takuar

(Refreni)
E di se do te vish
e di se s'mund te rrish
e di se gabon
pse ashtu mendon.

Kaloi kohe e gjate
u be ora nate
tani eshte vone
s'erdhe si gjithmone

Mendoj i vetmuar
ndoshta je penduar
me tutje po pres
i jap vetes shprese

(Refreni)
 

korcare o ic fare

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Al Kapone
--------------------------------------------------------------------------------

C'me shikon ashtu
si ndonje skifter
qe zogjet e vegjel
nen kthetra i mer

Je teper xheloze
per te qene e mire
pra me ler te qete
kur jam duke pire
kur jam duke pire.

(Refreni)
Ti s'mund ta pushtosh
as vete zemren time
qe populli i ekuadorit (kete varg nuk e kapa dot sakte)
ameriken latine,
ta kam vjedh zemren
une ty me revole
pasi shpesh me thua
se jammmmmmmmmm
AL KAPONE !

Me dukesh si bleta
qe me ushqen me mjalte
e pastaj me djeg
me ferken e zjarrte

Keshillat e mia
vashe mos i harro
prandaj korrigjohu
e mos me zemero.

(Refreni)
 

korcare o ic fare

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

E urrej shiun
--------------------------------------------------------------------------------

muzike

Ne kitar teli i keputur
ndali kengen me te bukur
por se ndali
shiun ne ket' qytet

ku je buza e paputhur
dashuria ime e humbur
ne mes te rruges
un po lagem vet

I harruar
si nje leter e djegur
ne ket' rruge
pa adres' kam mbetur
e urrej shiun
kur bie
se nje here ma fiku
nje zjarr,nje zjarr dashurie
i urrej lotet e mi
e pse ngjajne me shiun
qe me ndau nga ti

dashuria ish dikur
dhe tani si pa kuptu' ??
qe askund nuk e shoh me un
i harruar
si nje leter e djegur
ne ket' rrug'
pa adrese kam mbetur
e urrej
shiun kur bie
se nje here ma fiku
nje zjarr,nje zjarr dashurie
i urrej,lotet e mi
e pse ngjajne me shiun

muzike

Urrej shiun kur bie
se nje here ma fiku
nje zjarr,nje zjarr dashurie
i urrej lotet e mi
e pse ngjan me shiun
qe me ndau nga ty

Ti ndoshta ishe nje rrufe
qe erdhe shpejt
dhe kur shkove
nuk e dita as e di
por kengen edhe shpresen
i le ti t'enden (derdhen) neper shi
 

xixa

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Fillimisht postuar nga Inesss

dashuria ish dikur
dhe tani si pa kuptu' ??
qe askund nuk e shoh me un
i harruar
si nje leter e djegur...


A nuk eshte keshtu:

Dashuria ish dikur
vete kornize pa pikture
qe askund nuk e shoh ne mur????
 

NYC_GUY

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

I mbyll syte e kerkoj te te ndjej,
doren tende tek me ndjen.
I hap syte kerkoj te gjej un ty,
je engjell me jep jete.
Se qenia jote flet gjithcka me jep,
kerkoj nje jete me ty.
Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi dy.


Jane mijera fjale, kuptime qe me mua jetojne,
zgjedh nje album te vjeter dhe nje foto shikoj.
Dy fjale te dedikoj nje puthje te dergoj,
nje mesazh nga shpirti im, ti e di njesoj vazhdoj
Ne te njejtat vende rri, te njejten pije pi,
ku je ti jam une, ku jam une je ti.
Dhe ditet dhe netet e kan tani nje kuptim.
"Jeto diten!" me the eshte bere,
motivi i shpirtit tim.
Qe vazhdon, vazhdon e me ploteson,
me jep force, me forcon, shpirt je ti ekziston.
Ne sekondat, minuatat dhe oret qe jam me ty,
ne ditet, javet, muajt, viti qe jam me ty.
Dhe kur asgje num me ndodh,
une shpirt jam me ty, dhe kur
gjithecka e bukur ndodh,
une shpirt jam me ty.
Le te ndodh cfare te ndodhe shpirt jam me ty.
Gjtihe bota je per mua, gjithe bota jemi dy.


I mbyll syte e kerkoj te te ndjej,
doren tende tek me ndjen.
I hap syte kerkoj te gjej un ty,
je engjell me jep jete.
Se qenia jote flet gjithcka me jep,
kerkoj nje jete me ty.
Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi dy.


Jemi prape bashke ne nje tren,
qe do na coje neper stacionet tona.
Nuk e di ku do ndaloje, nuk e di ku do mbaroj.
Misioni qe kam nisur nje shenim "Jeto diten!"
lexova ne letren e grisur.
Qe me sjell prane vetes time,
vetja ime me mungon, me sjell nje shenim,
kaq te thjeshte qe Ekziston.
Me nje jete qe jetoj njesoj sikur te jesh,
thjesht mendoj per ty se ke nevoje qe te flesh.
Shpirti im ti e di, ti me sheh, ti me mbron,
ekziston me ploteson,
njesoj eshte njesoj vazhdon.
"Jetoje!" - sic the: Jeto diten!! qe pason,
shpirti im une me ty gjithmone vazhdoj.
Momentet tona nga e verteta jone me vijne,
nuk ka me ndjenje te forte,
vazhdojme bashke te rrime.
Jam me shume se i lumtur se ne prape jemi dy,
Gjithe bota je per mua gjithe bota jemi dy.

Sa here malli me merr, une jetoj me ty,
te ndjej ty si perhere.
Ti me shikon, ti me degjon, mendoj per ty,
Te dua shpirti im, jemi dy!!!


I mbyll syte e kerkoj te te ndjej,
doren tende tek me ndjen.
I hap syte kerkoj te gjej un ty,
je engjell me jep jete.
Se qenia jote flet gjithcka me jep,
kerkoj nje jete me ty.
Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi dy.
 

crazy

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

sa here eshte shruar kjo kenge ketu...ndonje kenge tjeter...
 

CoolAngel

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Vetem ne kemi munguar - Ardit Gjebrea

Sa kam pritur te jemi prape te dy
dhe liqeni dhe pemet jane aty,
Vetem s'jemi ata qe jemi
dhe themi ato qe themi
dhe kujtojme tek stine e vjeter
ndersa shkruajme kenge tjeter.
Edhe prape ja ku jemi ne te dy
njeri-tjetrin s'e shohim me ne sy
sa veshtire te bisedojme
se nuk dime ku t'ia fillojme
dhe kam frike te te afrohem, cudi!
E ndoshta pemet liqeni dhe bari
do te donin qe te prisnim perseri
edhe pse fjala eshte e cmuar si argjendi
por heshtja eshte flori.
E ndoshta pemet, liqeni dhe bari
do te donin te te puthja perseri
por kush nga ne do guxonte
kush nga ne do guxonte i pari,
une per vete kam frike me ndihmo edhe ti,
me ndihmo edhe ti.
Ja dhe pema ku rrinim ne te dy,
edhe emrat qe gdhendem jane aty,
aty ka mbetur qielli dhe era edhe dielli
dhe asgje nuk ka ndryshuar
vetem ne kemi munguar.
Eshte aty ku ne mbollem nje gezim,
eshte aty ku na ndau nje trishtim,
jane puthjet perqafimet
jane zenkat dhe gabimet
jane aty ashtu sic ishin, sa cudi!
Sa kam pritur te jemi prape te dy
dhe liqeni dhe pemet jane aty,
Vetem s'jemi ata qe jemi
dhe themi ato qe themi
dhe kujtojme tek stine e vjeter
ndersa shkruajme kenge tjeter.
E ndoshta pemet, liqeni dhe bari
do te donin te te puthja perseri
por kush nga ne do guxonte
kush nga ne do guxonte i pari,
une per vete kam frike me ndihmo edhe ti,
me ndihmo edhe ti.
 

vlera

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Deshiroj- kenduar nga Ermal Fejzullahu

Prape kete nate ne mendje te kam
yjet dhe hena bashke me mua jane
prape gjumi nuk me merr
kete ndjenje se kisha asnje here
Te deshiroj te kem prane
duart t'i prek e t'ledhatoj
perqafoj e shtrengoj
vertete kjo shprese me mban
sa TE DUA te tregoj
Nje buzeqeshje do ta gjej
tek UNE apo tek TI
nje shikim do ta rrembej
ne zemer ne thellesi
ti qesh kur te shikoj
T'afrohem une provoj
syri yt sikur me flet
nje fshehtesi duhet ta kete


Kjo nate e bukur dhe e qete
brenda ne mua po lulezon
t'lutem rri dhe mos ik
e embel endrra do te jete
kur TI ne krahun tim pushon
Nje buzeqeshje do ta gjej
tek UNE apo tek TI
nje shikim do ta rrembej
ne zemer ne thellesi
ti qesh kur te shikoj
T'afrohem une provoj
syri yt sikur me flet
nje fshehtesi duhet ta keteNje buzeqeshje do ta gjej
tek UNE apo tek TI
nje shikim do ta rrembej
ne zemer ne thellesi
ti qesh kur te shikoj
T'afrohem une provoj
syri yt sikur me flet
nje fshehtesi duhet ta kete
 

vlera

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Kengen qe ta kendova- kenduar nga Shqipe Abazi

Degjoje kete kenge
qe une po e kendoj
Qe zemra po me digjet flake
e syte me lotojne
Ti e humbe dhe e vrave
tonen dashuri
Dhe per kete tradheti fajtor je ti
Ne fillim te tregova
qe pa mua s'mundesh te jeshtosh
e tashe eshte shume vone qe ta kuptosh
S'ishte hera e pare
qe m'tradhetove
s'ishte hera e pare qe m'lendove
por kjo do t'jete hera e fundit
qe dhimbje m'shkaktove


Kur ta kujtosh ti diten
qe u njohe me mua
Do t'cmendesh nga gezimi
por vone e ke kuptuar
Kur ta kujtosh ndarjen me mua
vehten do ta mallkosh
Para meje do t'perkulesh
por cdo gje eshte e kot
Ti zemren mua ma theve
por vone e kuptove
qe s'bashku me mua
dhe vehten lendove
S'ishte hera e pare
qe m'tradhetove
s'ishte hera e pare qe m'lendove
por kjo do te jete hera e fundit
qe dhimbje m'shkaktove


S'ishte hera e pare
qe m'tradhetove
s'ishte hera e pare qe m'lendove
por kjo do te jete hera e fundit
qe dhimbje m'shkaktove
 
Top