Tekste kengesh (Vetem shqip)

shkoder_londer

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Lamtumire nga ZANFINA ISMAILI

Dite e re asgje e re
Dhembje ne shpirt dhembje ne trup
Ne pasqyre shoh nje fytyre
Edhe nga vetja pom vjen turp
Se kam qen plot krenari e plot jete
Sa nuk te takova
E tash lumturi ti me le vet

Lamtumire lamtumire..
Lumturi keshtu deshi Zoti
S'ka , s'ka lumturi
Ne vendin tend tash erdhi loti.

Nate e re asgje e re
Vetmia mbulon te terre
Nuk jam vet jo nuk jam vet
Lotet shoqe i kam bere
Se kam qe plot krenari e plot jete
Sa nuk te takova
E tash lumturi ti me le vet.
 

shkoder_londer

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Rrushja lales NGA ZANFINA ISMAILI

Ooo ku pom shkon moj rrushe..

O ku pom shkon oj rrushja lales me dimit e bardha
O ku pom shkon oj rrushja lales me dimit e bardha

Hej aman aman sonte jam te daja
Hej aman aman sonte jam te daja

Hej syn oj zii lum baca per ty
Me sy e vetulla ishalla vjen apet

Hej syn oj zii lum baca per ty
Me sy e vetulla ishalla vjen apet

O ku pom shkon oj rrushja lales me dimit e verdha
O ku pom shkon oj rrushja lales me dimit e verdha

Hej aman aman sonte jam te tezja
Hej aman aman sonte jam te tezja

Hej syn oj zii lum baca per ty
Me sy e vetulla ishalla vjen apet

Hej syn oj zii lum baca per ty
Me sy e vetulla ishalla vjen apet

O ku pom shkon oj rrushja lales me dimi lahuri
O ku pom shkon oj rrushja lales me dimi lahuri

Hej aman aman aman sonte jam te burii
Hej aman aman aman sonte jam te burii

Hej syn oj zii lum baca per ty
Me sy e vetulla ishalla vjen apet.
 

shkoder_londer

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Tradheti po te vjen era ngs ZANFINA ISMAILI

Se meriton ti zemren time
Se vleren kurrr nuk ja ke dit
Dje rastesisht te kam degjuar
Kur tjeterkujt i thojshe te kam shpirt.

Tradheti po te vjen era
Tradhetin n'gjak e ke
Mua po me ben fajtore
E veten se sheh.

Tradheti po tvjen era
Qdo dite e qdo nate
Deri tash te kam duruar
S'te duroj me gjat.

Se meriton ti zemren time
Sepse katil gjithmone ke mbet
Dikur se dija se kush ishe
Por tash ta njoh fytyren e vertet.
 

shkoder_londer

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

As i fundit as i pari nga ZANFINA ISMAILI

Zemer mos me pyet per ne te dy
jo jo s'dua te kem asnje kujtim
e di shume mire do te me kaloj
jam mir jam keq , vetem do jetoj HOPA

Do gjej nje motiv te haroj
ti me beso per here te fundit do ndryshoj
ti nuk e din nuk e din ti sa shume te kam duruar
dhe te dua kurse tani nuk ka mbaruar.

As i fundit as i pari jo jo sje tii HEJ
dhe pse do tme marre malli me mire pa tyy MASHALLAH
 

shkoder_londer

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Emocionet- jehona sopi

Foli zemra
e tha se te dua
ti u trimerove
luajte me mua

Nga melankolia
thelle ne shpirtin tim
mbeti melodia
edhe nje zhgenjim

Trimeri s'shitet me femra
nuk ka force po vetem ndjenja
po i pate shprehi shpejt
vetem trego drejte.

Emocionet nuk jan force o shpirt
ato nuk blihen per dite
emocionet ne shpirte flaken thellle
ti nuk i ke o i mjere.
 

shkoder_londer

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Ti do te vish prape- JEHONA SOPI

Valixhen n'dore
n'goje asnje fjale
pak sa i vjeter ky skenar
nje dezhavu me ty cdo takim
ky repertor ka nevoje per korigjim

As lidhje as avanture
keshtu mes nesh sot e disa muaj
prandaj t'thash shko ik e mos eja me
edhe pse pa ty ndjeja jam nje hic asgje

Ti do t'me vish prap
ti s'mundesh pa mu
si do ta kuptosh
aromen time ndjen gjithkund
ti do t'me vish prap
e kot e ke cdogje
shpejt do ta kuptosh
karizma ime t'ka mbulu.
 

shkoder_londer

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Nora Istrefi – Taxi

Sa i ftohte Janari
Sa i holle i kuq fustani
Sa n’mes t’nates
Ani ani ckaa

I merzitshem skenari
Sje i fundit e as i pari
Qe e lash une
Ani ani ckaa

Ec edhe shko dhe ani ani ckaa

Taxi a ka nje taxi
Taxi ne autostrade
Vetem e femer
Ani ckaa

Taxi a ka nje taxi
Taxi dhe sjell para
Rruges e sonte
Ani ckaa

Murmeron bubullima
Nje pike uje dhe aspirrina
Do kaloj edhe kjo
Dhe ani ckaa

S’do te behet kjameti
S’do te shteret dhe thahet deti
Qe te lash une
Ani ani ckaa
 

shkoder_londer

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Nora Istrefi – Nje djale

Nje djale n’Anadolli
Flet shqip me veshtiresi
Se sa po me çudit
Thot se eshte Arvanit

Cok gyzel thot je moj qik
Com gyzel thot m’je bo pike
Cok gyzel thot du me u tranu
E shqip me thot te du

Oo n’Anadolli
Oo ç’fare mrekulli
Oo sa jam çudit
Oo me foli shqip

Ky djale ne Orient
S’po e ze vendi vend
Me flet shqip e turqisht
Thot me don perjetesisht
 

shkoder_londer

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Nora Istrefi – Nje lule mbi varre

Nje lule mbi varre
E vura per ty
Kam shume malle
E s’te shoh me sy.

Dheu eshte i forte
Sikur zemra ime
Mbushur lot
Pa gezime.

Sikur veq njehere
Te ishe ketu i gjall
Te premtoj se shume thelle
Do te ndiheshe krenare.

Emrin tend po e permend
Po s’po mundem ta therras
Cdo gje kisha bere ne jete
Te ishim bashke.

Emrin tend po e permend
Sa veshtire qe s’mund te flas
Me mungon çdo gje nga ti
Ne çdo çast.
 

shkoder_londer

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Nora Istrefi – E di

Kinse ti mua me don
S’ke nevoje mos me trego
Une e di une e di
Dhe kjo eshte vetem nje krim
E shfrytezon ne dashuri
Une e di une di.

Gjithe kesaj fund do ti jap
Veq provo edhe nje hap.

E di e di
Njoh mashkuj si ti
E di loqk pse si tha
Je tash me i zi.

Ti mendon se gjithe po shkon
Une e di se kshtu gabon
Une e di une e di
Cdo fillim ne kete jete
Fundin neve do ta kete
Une e di une e di

Gjithe kesaj fund do ti jap
Veq provo edhe nje hap

E di e di
Njoh mashkuj si ti
E di loqk pse ti tha
Je tash me i zi.
 

shkoder_londer

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Kangën Ma Kan Vra- ADELINA ISMAILI

O Moj Nano Kujt Sherr Si Kem Ba
Krushqit Tan' Oguri Dojn Ki Ba
Sa Shumë Shekuj Nana Kemi Kja
Edhe Kangën Nano Ma Kan'vra .

Ku Osht' Nano Kang' E Dardanis
Pa To Dasma Nuk Guxon Mu Nis
Se Shumë Shekuj Nano Kemi Kja
Edhe Kangën Gati Ma Kan'vra.

Shihe Nano Krushqit Kah Po Vijn
Po K'ta Krushq O, Nuk Jan Krushq't E Mi
Kang Të Huj Kokan Tuj K'nu
Me K'ta Krushq Un, Nuse Sdu Me Shku.

Nisja Dhandër Kangën Tan Me Knu
Me Flet Dushku Dasmën Me Fillu
Kthe Ket Krushk E Mos E Le Me Zbrit
Dasma Bahet Veq Kur Knohet Shqip.
 

shkoder_londer

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Ah... Kasandra- adelina ismaili

E Hajt Bre Vlla, U Prish Kjo Dynja
Edhe Reperkat, Po K'nojn Tallava!

Isha Në Banhoof Oj Nan
Sahatin Me Shitun
E Kam Pa Kasandrën Nan
N'sliquka Ka Rr'shitun.

Vrapova Si Benxhi Nan
Me Ja Japun Ndihmën
Ma Xigloj Veshin Nan
Patikat Mu Dridhen.

Kur I Mbusha Oj Nanë
29 Vjetë
E Pash Mori Nan E Pash
Ma T'mirin Lezete.
Duj Duj Duj
Ah Moj Nane, Ma T'mirin Lezete.

E Paftyra Rrejke Nan
Thojke Se Më Dojke
Mi Ka Lan Kujtim Oj Nan
Një Par Hollahopke.
Do Ta Vras Vetën Nan
Pasha K'to Musteqe
Do Ti Pres Damarët Nan
Me Nji Cop Teneqe.

Kasandra, Kasandra
E Pa Marifete
Kam Me T'rre Me Qyk Teshlice
Se Më Ke Lanun Vete
Kasandra Bre Shtrigo
Mos Rri Ne Vetmie
Mos Kofsha Sahit Biciklla
Pa T'i Bo 10 Fëmijë !
Duj Duj Duj
Ah Moj Nane, Ma T'mirin Lezete.

Kasandra O Llokum, Mos Rri Tuj Mendu
O Hajde Mu Martu, O Hajde Mu Martu
Se Ka Me Ardhe Adelina
N'darsëm Me Na Knu.
 

shkoder_londer

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Qe 1 Vjet E 7 Ditë- adelina ismaili

Ty Të Kam Dashtë,dhe Vetëm Ty Me Vite,
Ktu Në Zemër Të Kam Mbajtë.
Unë Kam Mendu,që Do Të Mundem Me T'harru,
Oh Sa Keq Jam Mashtru.
Shumë Kam Gabu,vehten E Kam Gënjyer,
Dhe Nji Dashuri E Kam Shkatru

Qe 1 Vjet E 7 Ditë
Unë çdo Natë I Dua Ata Dy Sy,ooh Ooh
Qe 1 Vjet E 7 Ditë
Unë S'kam Guxu As Me T'tregu Që Të Du,ooh Ooh
Kurrë Hallall Që Zemren S'ta Kam Dhanë

Gjithmonë Kam Qenë
Jam Veq E Jotja,dhe Deri N'fund Të Botës Do Të Jem
I Dua Ata Sy,që Vezullojnë Kur Me Shohin
Unë Të Dua Vetëm Ty

Shumë Kam Gabu...
 

shkoder_londer

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Fakt-adelina ismaili

Fakt Qe Kam Qene Shume E Lazdruar,
Fakt Qe Shume Here
Dhe Ish Krenuar,
Ndoshta Dhe Isha Gabim I Yti,
Por Tash Ngushllohu S`jam Problem I Yti.

Fakt Qe Me Ty S`kam Dite Si T`ja Baj,
Gjithmone Me Prite Se Do Te Gaboj,
Fakt Qe Une Ty Shume Te Kam Munduar,
Fakt Qe Dhe Veten E Kam Maltrajtuar.

Per Ty, Per Ty Gjithmone E Kuptueshme,
Per Ty, Per Ty
C`do Here E Degjueshme,
Dhe Shume Here Une Kam Gabuar,
Se Si E Cmendur Te Kam Dashuruar,

Per Ty, Per Ty Gjithmone E Kuptueshme,
Per Ty, Per Ty
C`do Here E Degjueshme,
Si Une Kurr Ti Nuk E Gjen Dot,
Per Ty Kam Qene Ma E Mira Ne Bote
 

shkoder_londer

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Ti do te martohesh - adelina ismaili

Krejt çka kam do t'i jipja
kurrë në jetë ty mos t'kisha pa
s'di vallë kujt n'këtë botë
kaq e re, gjynahet me ia la.

Kishim lindë ne kohë
kur Zoti njerzve fat nuk iu ka nda
mbaje n'mend pas teje
n'dashuri, kurrë më s'kam me ra.

Se ti do të martohesh, unë do t'martohem
por n'dorë me s'do të mbajë
me ty kur do të takohem, shpejt do t'largohem
e sikur fëmi do t'qaj.
Se ti do të martohesh, unë do t'martohem
e n'darsëm nuk do t'vi
me ty kur të takohem, shpejt do t'largohem
q do të qaj si fëmi.

Tash e ke vështirë, por ti je mashkull
e mua më harron
e unë e mallkuar
sepse femra veq një herë dashuron.

Edhe mua fjala në fyt më prehet
kur t'them se kështu nuk bën
do të vie dita qielli
do t'ua kthejë atyre që na ndanë.

Oh sa më djegë kur m'thu se ende m'don
mirë e di se kjo jetë nuk na bashkon.
 

shkoder_londer

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Ermal FejZuLLahu- Shtatë Ditë

Diten kur te kam percjell
shpirtin tim me ty e lash
e mu shuan hënë e diell
ne ket jet sdot rrim më bashk
mes luleve ti preehs
nuk do te kthehesh
aaa do te jetoj me mall deri sa te jem gjall

kur per mua te jesh merzit ti ne enderr me trokit
e me puth me shuaj ket mall
e ma fshin lotin ne varr

mes luleve ti prehesh nuk do te kthehesh
aaa do te jetoj me mall deri sa te jem gjall


Shtatë dit esht kjo e pame
njerzit i pres dhe i percjell
e shtatdhjetë vjet te tjera per mua s'qel pranvera
per mua nuk ka diell

Shtatë dit esht kjo e pame
njerzit i pres dhe i percjell
por shtatdhjetë vjet te tjera per mua s'qel pranvera
per mua nuk ka diell

Shtatë dit esht kjo e pame
njerzit i pres dhe i percjell
e shtatdhjetë vjet te tjera per mua s'qel pranvera
per mua nuk ka diell

Shtatë dit esht kjo e pame
njerzit i pres dhe i percjell
por shtatdhjetë vjet te tjera per mua s'qel pranvera
per mua nuk ka diell

Shtatë dit esht kjo e pame
njerzit i pres dhe i percjell
e shtatdhjetë vjet te tjera per mua s'qel pranvera
per mua nuk ka diell

Shtatë dit esht kjo e pame
njerzit i pres dhe i percjell
por shtatdhjetë vjet te tjera per mua s'qel pranvera
per mua nuk ka diell.
 

shkoder_londer

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Gili dhe Sinani - Prap se prap

Sinani:

Me dite kam qen i shtrir, nuk ndjehesha mire,
zemra ish e ngrire ti ishe larg prej mejee
Me nuk kam deshir per ty te degjoj mire
le te jet veshtir, tash un jam larg prej teje.

Ndal se qdo fjal ne kete nate me ben te vuaj
Ndal asnje fjal me mos e thuaj

Gili:

Me dite kam qen e shtrire, nuk ndjehesha mire,
zemra ish e ngrire ti ishe larg prej mejee
Me nuk kam deshir per ty te degjoj mire
le te jet veshtir, tash un jam larg prej teje.

Te dyt

Ndal se qdo fjal ne kete nate me ben te vuaj
Ndal asnje fjal me mos e thuaj

Prap se prap ne u takuam e nuk ka mbet as per pershendetje,
prap se prap ne vazhduam si dy te huaj si ne perndjekje
prap se prap dhembjen e ndjej
zemrat i thejm oh po pa tjeter,
prap se prap do te genjejm,
ne dot genjejm se jemi te lumtur me nje tjeter.
 

shkoder_londer

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

MEDA-AH DASHNI

u largova u largova
po me zemer kurr stahorrova
ah dashni dashni e vjeter
stkisha lan ndor dikuj tjeter
edhe pse te lash dikur
met harru nuk munda kurr

ah dashni dashni e vjeter
stkisha lan ndor dikuj tjeter
edhe pse te lash dikur
met harru nuk munda kurr

e nder zemra mther per ty
malli mndjek per ata sy
ah dashni dashni e vjeter
stkisha lan ndor dikuj tjeter
edhe pse te lash dikur
met harru nuk munda kurr

ah dashni dashni e vjeter
stkisha lan ndor dikuj tjeter
edhe pse te lash dikur
met harru nuk munda kurr
 

shkoder_londer

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

MEDA- AH MOJ JET

midis ruges me ke lan
as nje fjal nuk ma ke than
as skam qen moj per ty
qe sot shpinen ma ke kthy

Refrain:
ah moj jet ah moj jet
dikush qan e dikush qesh
dikon gjumi nuk e xen
e dikush i qet po flen

nuk e di ku kam gabu
se pa ty jam tu jetu
nuk e di qfar faji kam
se pran teje ma nuk jam

Refrain:
ah moj jet ah moj jet
dikush qan e dikush qesh
dikon gjumi nuk e xen
e dikush i qet po flen
 

shkoder_londer

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

MEDA-CKE MOJ ZEMER

qke moj zemer qe vun sot
pse ne syt e tu paska lot
te kam dasht e me ke dasht
spaska qen e shkruar tjemi bashk

bota edhe jeta krejt kan me u ndryshu
por dy zemrat tona kurr skan meu harru

qke moj zemer qe vun sot
pse ne syt e tu paska lot
te kam dasht e me ke dasht
spaska qen e shkruar tjemi bashk

bota edhe jeta krejt kan me u ndryshu
por dy zemrat tona kurr skan meu harru
 
Top