Tekste kengesh (Vetem shqip)

Genta

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Fillimisht postuar nga Gloriiaa:
[qb] NÊ SHTÊPINE TONÊ

Shtëpia jonë plot me diell
Plot me ngrohtësi
Ne dimër dhe në pranverë
Kemi kaltërsi
Dritarja jonë hapur rri
Për ty, ditë e re
Për dashurinë e njerëzve tanë të mirë

(refren) 2 here
I duam ne njerëzit
T'i kemi gjithmonë pranë
Shtëpia e jonë e pastër, e bardhë
I rritim fëmijët me dritë e me djersë
Me dashurinë për njerëzit tanë të mirë
----------------------

Shtëpia jonë plot me diell
Plot me ngrohtësi
Ne dimër dhe në pranverë
Kemi kaltërsi
Dritarja jonë hapur rri
Për ty, ditë e re
Për dashurinë e njerëzve tanë të mirë [/qb]
faleminderit :wave:
 

hysni

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Fillimisht postuar nga masakruesjashkodrane:
[qb] Hey princi_zoro ja ku ma ke dhe Kur te jesh merzitur shume e cila eshte poezi e Dritero Agollit pastaj kenge e Gjebrese sdq shijoje se ja ku e ke :

Kur te jesh merzitur shume

Ketu s’do jem do jem larguar
Ne toke i tretur si te tjeret
Ne kafenene e preferuar
Nuk do me shohin me kamarjeret.

Dhe neper udhet ku kam ecur
S’do ndihet kolla ime e thate
Mbi varrin tim do rri i heshtur
Nje qiparis si murg i ngrate.

Ti do te trishtohesh atehere
Se s’do me kesh ne dhome gjalle
Dhe, kur ne xham te fryje ere
Do qash me eren dalengadale

Po kur te jesh merzitur shume
Ne raft te librave kerkome
Atje do jem i fshehur une
Ne ndonje varg a ndonje shkronje.

Mjafton qe librin pak ta heqesh
Dhe une do zbres te vij pas teje
Ti si dikur me mall do qeshesh
Si nje blerim pas nje rrekeje.

Te gusta???????????? Mua po shpresoj te jesh kenaqur .Tung [/qb]
shume faleminderit moj se me ke masakruar krejt deri n'zemer me kete tekst :rockband:
edhe nihere flm.tung tung tung :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

Diddy19

Su@mi
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Fillimisht postuar nga HORGIRL:
e ka ndonjeri tekstin e plote te
west side family- hou cike
Sot eshte festa
une i kam 2 ftesa
je dhe ti baby i bukur
me te gjitha te vertetat
me gjithe qe dua shume ,
nje nate me ty ta kaloj
te shikoj ,te veshtroj
asnje fjale nuk po guxoj

Se ti di te vesh ne faj vetem me 1 shikim
je ne qender te vemendjes ,je shpirti im
qe te ka krijuar zoti nga enderrat e mia
mendet e mia mi shkaterroi fantazia
Ty te kem nje nate ,nje mije nete me ke vajze do
shpirti im shume te do,trupi im te deshiron
Me shume me shton kureshtjen kur ftohte me refuzon
me bisht te syrit me shikon,pa hormonet mi harbon
eh,te dua shume ,po te pyes a mund te vij?
qe rimelin te ta heq,buzekuqin te ta fshij
pastaj une e ti ,nate e gjate ne nje shtrat
duke i zbuluar njeri-tjetrin te fshehtat tona pak nga pak
drita qetesi,.....
deshire e ndonje britme???

(Ref)
Oh çike çike luje nga nje çikè
oh luje belin çike nga nje çikè
oh çike çike luje belin çike
Oh nga nje çikè

Sa me pelqen,menyra jote si ti kercen
sa me pelqen menyra jote si defren
sa me pelqen se si rripin ti e .....
sa me pelqen

Sa i pelqen kesaj çike??

Menyra venger njerezit i shikon
menyra jote sexy tangat expozon
floket e tu te gjata qe me eren ngaterrohen
nje mije fantazi me ty flene edhe zgjohen

Ti e di sa do doja te te kisha
i fshehte ne dhomen tende i padukshem te isha
oh kemisha,me gjunjet e prisha
dhe mbulesa jote e fundit kalonte neper gishta
Po kur me kalon afer ,oh sa shume me turbullon
me shkakton emocion,cdo hormon ma ngacmon
duket beli yt i holle shume eksravagante
sillesh arrogante per te qene interesante
Por ndryshe me shfaqesh oret e vona kur defrehesh
nga pasjonet e ethshme ti shpirti im rrembehesh
psheretima nga zjarri yt me dilte
oh çike çike


Dr.Flori :wub:

P.S Ato pikat jane fjalet qe une s'arrij dot ti kuptoj cfare jane :confused:
 

Diddy19

Su@mi
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

E di njeri tekstin e kenges " Me lule t'bukura" ,une kam nje version te Altin Gocit qe me pelqen shume po s'arrij ta mar vesh mire textin.


Me lule t'bukra du me t'punue vashe nji kurore
Me lule t'bukra du me t'punue vashe nji kurore
O ma pare kenges me ia fillue,me ate za gazmor
O ma pare kenges me ia fillue,me ate za gazmor
Gzoni gzoni o ju krushq-o,se sot do t'merrni nusen-o
Gzoni gzoni o ju krushq-o,se sot do t'merrni nusen-o

po si vazhdon ,e di njeri?? :confused:

Ju pershendes te gjitheve me kete kenge,meqe ra rasti. :kiss:
 

Boby

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

po flisja me nje shoqe tani dhe na u kujtuan ca kenge te vjetra festivalesh hihihi

Oroskop '92
Irma Libohova

Fatin tim un'e dëgjoja,
Cdo mëngjes në horoskop,
Dhe qiellin lart më kot vështroja,
Anjë yll s'gjeja dot.

Shenja ime ishte lart,
E zhdukur
E kërkoja nëpër natë,
Kish humbur
anjë gjë nuk kisha
Vec ëndrra të brishta vajze.

Shpesh un' them me veten time
Jo s'kam fat në horoskop,
A mos ësht faj i një ditëlindje
Nuk e di, mbase po

E shkruar ësht' ne yllësi
Ndaj trishtimin tutje un' e hodha
Dhe e lumtur do t'jem
Ndoshta një dit' do t'ndizet,
Vall sekretin e kam
Tek zoti i madh në Yje.

Horoskopin dëgjojm,
Horoskopin dëgjojm,
Ora tetë pa pesë fatin tonë kërkojm
Edhe pse tjetra vjen
Ne kaluam më shpejt
Ne tek ty shpresojm
Ne tek ty shpresojm
Koha iken gjithcka
Pse s'ma thua ne sy
Horoskopi yn 92'
Na ra na na na na...

Horoskopin dëgjojm,
Horoskopin dëgjojm,
Ora tetë pa pesë fatin tonë kërkojm
Edhe pse tjetra vjen
Ne kaluam më shpejt
Ne tek ty shpresojm
Ne tek ty shpresojm
Edhe pse cdo njëri
Nesër vallë si do të jetë
Nuk ësht' më sekret
 

Diddy19

Su@mi
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Mirupafshim Ganja


Fryme marr,e nuk jam gjalle
vyshkem si gjethi i mekur
shume kam qare per ty me mall
une ne shpirt jam e vdekur.

Thone e fundit shpresa vdes
shprese me nuk ka ne mua
ndjenje e njejte cdo mengjes
nuk te kam ty qe te dua.


Mirupafshim ne Kosoven e lire
me the para shume vitesh
ne kurbet kur shkove
lulet tu thafshin,
krushqit mi ke ngrire
me harrove ,tjetren e martove

:wub: :cry: :cry:
 

stellina_sister

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Fillimisht postuar nga Gloriiaa:
[qb] "E gjithe bota jemi dy" Westside Family

Kur te hap syte neser dua te shoh ty
(Je gjithshka per mua)

Gjithe bota jemi dy yeah
I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej
doren tende tek me ndjen
I hap syte kerkoj tet gjej une ty
je engjell me jep jete
se qenja jote flet gjithshka ne jete
kerkoj te jet me ty
je jeta ime me jep shpres
shpirt jemi te dyy

Yoo ja mira fjal kujtime qe me mua jetojn
zgjedh nje album te vjeter
dhe nje foto shikoj
dy fjal te detikoj nje puthje te dergoj
nje mesazh nga shpirti im ti e di njesoj vazhdoj.
me te njejten venderime te njeten ...
ku jeti jam une ku jam une je ti
dhe ditet dhe netet e kane tani nje kuptim
jeto diten me kthe
eshte bere motiv i shpirtit tim
qe vazhdon vazhdon yooo
e me plotson me jep forc me forcon shpirt
ti egziston
nese kohet minutat dhe oret qe jam mety
ne ditet javet muajt viti qe jam me ty
dhe kur azgje nuk me ndodh une shpirt jam me ty
dhe kur gjithshka e bukur ndodh
une shpirt jam me ty
Le te ndodh cfare te ndodh une shpirt jam me ty
gjithe bota je per mua gjithe bota jemi 2

----------------------------

I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej
doren tende tek me ndjen
i hap syte kerkoj tet gjej une ty
je engjell me jep jete
se qenja jote flet gjishka me jep
kerkoj te jete me ty
je jeta ime me jep shpres shpirt jemi te dy

Jemi prap bashk ne nje tren qe do na coj
neper stacionet tona nuk e di ku do ndaloi
nuk e di ku do mbaroi vizionet qe kam nisur
nje shenin jeto diten lexova ne letren e grisur
qe me sjell prane vetes time vetja ime me mungon
me sjell nje shenim kaq te thjesht qe egziston
me nje jet qe jetoj njesoj sikur te jesh
SIC MENDOJ PER TY SE KE NEVOJ QE TE FLESH

Shpirti im ti e di ti me sheh ti me mbron
egziston me ploteson
njesoj eshte njesoj vazhdon
jetoe sishte jeto diten qe ..
shpirti im une me ty gjithmone vazhdoj
Momentet tona nga e verteta
nuk ka me ndjenj te forte vazhdojme bashk te rrime
Jam me shume se i lumtur se ne prap jemi te dy
gjithe bota je per mua gjithe bota jemi 2

Sa here malli me mer
une jetoj me ty
te ndej ty si perher
ti me shikon ti me degjon
mendoj per ty
te dua shpirti im
jemi te dy

....... /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif [/qb]
faleminderit per tekstin e kesaj kenge..se esht me t'vertete fantastike! :thumbsup:
 

vlera

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Alma Bektashi

Eja ti

Kete nate patjeter ty te dua
te shohe syte e tu floket e tua
dhe te them e qete ku ishe ti
te ti preke duart me duar
dhe te them sa shume me ke munguar
kush e di sa vite, kush e di
te te them une eja eja ti
jo nuk ishte era, por ishe ti

Dhe te theras ku je ti eja
eja me shpejt me shpejt se era
Ende i ndjej prekjet e tua
eja ti eja, eja ti
Zemra nuk fle ajo rri zgjuar
sa shume asaj i ke munguar
si te ta them te dua eja
eja ti eja, eja ti


Kete nate patjeter ty te dua
te shohe syte e tu floket e tua
dhe te them e qete ku ishe ti
te ti preke duart me duar
dhe te them sa shume me ke munguar
kush e di sa vite, kush e di
te te them une eja eja ti
jo nuk ishte era, por ishe ti

Dhe te theras ku je ti eja
eja me shpejt me shpejt se era
Ende i ndjej prekjet e tua
eja ti eja, eja ti
Zemra nuk fle ajo rri zgjuar
sa shume asaj i ke munguar
si te ta them te dua eja
eja ti eja, eja ti
 

vlera

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

kenduar nga Shqipe Kastarti

Kur te vdes per ty

Do doja te qaja ende per ty sot
po cfare tju beje syve
qe me nuk kane me lot
Larg teje nje dite do ti mbylli kta sy
ku do te me shkoj shpirti
kur do te vdes per ty
o ku do te me shkoj shpirti
kur do te vdes per ty
ku do te me shkoj shpirti
kur do te vdes per ty


Do doja te pakten n'enderr t'puthja shume
por cfare tju beje syve
qe me nuk kane gjume
Larg teje nje dite do ti mbylli kta sy
ku do te me shkoj shpirti
kur do te vdes per ty
o ku do te me shkoj shpirti
kur do te vdes per ty
ku do te me shkoj shpirti
kur do te vdes per ty


Do doja te vdisja
t'me mbuloj ky dhe
po si t'shkoj ne ate bote
kur ti atje sje
Larg teje nje dite do ti mbylli kta sy
ku do te me shkoj shpirti
kur do te vdes per ty
o ku do te me shkoj shpirti
kur do te vdes per ty
ku do te me shkoj shpirti
kur do te vdes per ty
o ku do te me shkoj shpirti
kur do te vdes per ty...
 

Genta

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Fillimisht postuar nga Su@mi:<br />[qb] Fillimisht postuar nga HORGIRL:
e ka ndonjeri tekstin e plote te
west side family- hou cike
Sot eshte festa
une i kam 2 ftesa
je dhe ti baby i bukur
me te gjitha te vertetat
me gjithe qe dua shume ,
nje nate me ty ta kaloj
te shikoj ,te veshtroj
asnje fjale nuk po guxoj

Se ti di te vesh ne faj vetem me 1 shikim
je ne qender te vemendjes ,je shpirti im
qe te ka krijuar zoti nga enderrat e mia
mendet e mia mi shkaterroi fantazia
Ty te kem nje nate ,nje mije nete me ke vajze do
shpirti im shume te do,trupi im te deshiron
Me shume me shton kureshtjen kur ftohte me refuzon
me bisht te syrit me shikon,pa hormonet mi harbon
eh,te dua shume ,po te pyes a mund te vij?
qe rimelin te ta heq,buzekuqin te ta fshij
pastaj une e ti ,nate e gjate ne nje shtrat
duke i zbuluar njeri-tjetrin te fshehtat tona pak nga pak
drita qetesi,.....
deshire e ndonje britme???

(Ref)
Oh çike çike luje nga nje çikè
oh luje belin çike nga nje çikè
oh çike çike luje belin çike
Oh nga nje çikè

Sa me pelqen,menyra jote si ti kercen
sa me pelqen menyra jote si defren
sa me pelqen se si rripin ti e .....
sa me pelqen

Sa i pelqen kesaj çike??

Menyra venger njerezit i shikon
menyra jote sexy tangat expozon
floket e tu te gjata qe me eren ngaterrohen
nje mije fantazi me ty flene edhe zgjohen

Ti e di sa do doja te te kisha
i fshehte ne dhomen tende i padukshem te isha
oh kemisha,me gjunjet e prisha
dhe mbulesa jote e fundit kalonte neper gishta
Po kur me kalon afer ,oh sa shume me turbullon
me shkakton emocion,cdo hormon ma ngacmon
duket beli yt i holle shume eksravagante
sillesh arrogante per te qene interesante
Por ndryshe me shfaqesh oret e vona kur defrehesh
nga pasjonet e ethshme ti shpirti im rrembehesh
psheretima nga zjarri yt me dilte
oh çike çike


Dr.Flori :wub:

P.S Ato pikat jane fjalet qe une s'arrij dot ti kuptoj cfare jane :confused: [/qb]
O suomi po ku mund ta degjojme kete kenge?????
 

heshtja

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Nese mbetesh nje vegim -kenduar nga E.Mancaku

Ndonse nuk je me prane meje,
E nuk te prek me si dikur
Me heshtjen time naten flas,
Te ndjej ketuuu

Veten e ndjej te braktisur
Nje enderr e tretur n'harrim
I lodhur ky shpirt i trazuar
Çdo nate pa ty..

S'esht faji yt nese ndjehem keq
Brenda vetes kerkoj,
Tani qe ike s'te gjykoj,
Dhe pse me mungon

Ku je valle????

Jo nuk dua te vuaj vetmine,
Me puthjen tende te ruaj kujtimin
Kerkoj te djeshmen se shkul nje pendim
U deshem shume per mos thene lamtumire

Vertete nje neser mban shume dashuri,
Po perseri ne cdo njeren je ti
E nese mbetesh vertete nje vegim
Ne tjetren jete do shpresoj qe nje dite do te vish
 

ana tutulani

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Jo me pa ty (marr nga TopFest)
ALTIN GOCI

Kjo nate po fle si ti atje
me friken mbyllur larg
gersheta hene do mbeten lart
si fjale qe kur si thame
dhe dita krahet do hap ngadal
e zbrazet si kjo nat
mengjeze dimri do ngrin me mall

sa zhurm ka sot ne letrat bosh
qekur sto vin te ty
si tinguj fjalesh te thena kot
me humb perdit ne sy
erdhi koha tani do ikim
se djelli po agon
kam marr mevete nje ark me endra plot

ref
zgjohu pra
e di qe prap dhe sot do lodhem
zgjohu pra
si zjarr qe digjet brenda
do ngrihem lart
aq lart sa ti te mos me shohesh
do ngrihem lart
mbi floket qe sti ndjeva prap

asgje spo ndodh pasqyrat bosh
perplasen dhe ste gjejn ty
si tinguj fjalesh te thena kot
me humb petdit ne sy
erdhi koha tani do ikim
se djelli po agon
kjo ark me endra gjith detin po humb sot
ref
zgjohu pra...
 

crazy

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Fillimisht postuar nga Ema:
[qb]
Fillimisht postuar nga tradhetari:
[qb] THE DREAMS
NUK DUA TA DI.
Ju qe e quani veten diaspore beni mire ta degjoni
Nuk dua ta di
Se sa shum me mungon
Aq sa ora ne mur
Ne çdo rahje renkon
Ne se nuk jam aty
Kur ti enderon
Nuk dua tja di ……. [/qb]
Cuno me duket se jane West Side family,te njejtet qe kendojne Mesazh dhe jo The dreams! [/qb]
jane the dreams me "nuk dua ta di"
 

crazy

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

IMAZHI SAJ-WSF

Refreni:
Eshte portreti i saj i paprekur,
qe une thelle ne zemer e mbaj.
Eshte kjo dhome e vjeter e heshtur,
qe e ruan kujtimin e saj.

Vokal 1:
Nje zhurme te vjeter ben dera,
qe mendimin ma ngacmon,
ka shume kohe ketu s'kam shkelur,
po ketu kam qene gjithmone.
Neper kujtime keto dritare,
me sirtare me pluhur,
neper portrete te zbehta,
qe qendron ashtu ne mur,
me kujton me imtesi,
cdo levizje ate nate,
flaken venitese te qiririt,
qe me ne shuhej ngadale.
Pershperitjet prekjet e embla,
qe perjetesisht ketu jetojne,
shpirtin tim shume e trazojne,
shpirtin tim shume e trazojne.

Vokal..
Mos e mbyll ate porte,
s'mund te ikesh te largohesh,
s'mund te thuash qe s'me do,
syte e tu te tradhetojne,
te tradhetojne duart e tua,
lotet e tu te tradhetojne,
iken me lot duke u dridhur,
je ketu gjithmone
dhe pse larg shkove.

Refreni:
Eshte portreti i saj i paprekur,
qe une thelle ne zemer e mbaj.
Eshte kjo dhome e vjeter e heshtur,
qe e ruan kujtimin e saj.
Do te rrish ti gjithmone diku fshehur,
mbas te vertetes ne muret pa fjale,
gjithcka mbeti ne dhomen e heshtur,
ku jeton imazhi saj.
Eshte dhome e vjeter ku jeton imazhi saj.(4x)

Vokal 2:
Heshtja nuk flet
kur mbart kujtime mbyllur me vete,
fshehur diku zemra mban kujtimin e vjeter,
jeton e heshtur gjithmone,ketu ne dhomen tone,
cdo ore qe kalon me tregon,
kuptimin e se vertetes,
qe askush nuk e di,
gjithcka ka ngelur e paprekur,
mungojme vetem une dhe ti.
Kjo dhome kujtim tjeter jo nuk mban,
mban vetem imazhet tona
qe jane puthur e jane ndare.


vokali
refreni.

:rockband:
 

vlera

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

kenduar nga Shqipe Kastrati

Letra e fundit

Lermi syte le te me pikojne lote
Lerma zemren sonte le te me vdes
Krejt harro qe jetoj ne kete bote
Emrin tim me mos ma permend
Mos kerko falje nga zemra
Qe vete e ke thy
Se per ne iku pranvera
Asnjehere per te mos u kthye


Mos me pyet me, a me kalon ora
A i ze akrepat nje mbi nje
Zemra me eshte, me e ftohte se bora
Une e jotja nuk jam me
Mos kerko falje nga zemra
Qe vete e ke thy
Se per ne iku pranvera
Asnjehere per te mos u kthye


Mos mendon o se i fshine dora
Lotet e fundit ne kete erresire
Ne zemrat tona o ra debora
Asnjehere per te mos u shkrire
Mos kerko falje nga zemra
Qe vete e ke thy
Se per ne iku pranvera
Asnjehere per te mos u kthye

Mos kerko falje nga zemra
Qe vete e ke thy
Se per ne iku pranvera
Asnjehere per te mos u kthye
 

vlera

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

O BURIMI I LOTËVE TË MI


KJO ËSHTË KËNGË E JETËS SIME
NDOSHTA DHE E FUNDIT
O VASHË PËR TY, O VASHË PËR TY
KJO ËSHTË KËNGË E JETËS SIME
POR NUK ËSHTË FUNDI I KËNGËVE TË MIA
DASHURISË SIME PËR TY
KA DIÇKA NË GJOKSIN TONË
QË ASNJËRI REHAT SE LE
KA DIKUSH LARTË ATJE QË T’GJITHA I DI
E TË GJITHA I SHEH

REFRENI
O BURIMI I LOTËVE TË MI
SI T’JA BËJ ME DHEMBJEN TIME ……………… (2 HERË)
T’VJETËR SE DI


KJO ËSHTË KËNGË E JETËS SIME
NOSHTA DHE E FUNDIT
PËR DASHURINË, O PËR DASHURINË
KJO ËSHTË KENGË E JETËS SIME
ZEMRA IME E VUAJTUR MË NUK BESON
NUK BESON NË MREKULLI
NDALE FLUTURIMIN O KUJTIM I IMI
SE FORTË PO DHEMB
SE KY SHPIRT I TILLË KA LINDUR
KRENARINË TI MOS JA SHEMB

REFRENI
O BURIMI I LOTËVE TË MI
SI T’JA BËJ ME DHEMBJEN TIME ……………….. (8 HERË)
T’VJETËR SE DI

Kënduar nga:
SABRI FEJZULLAHU
 

crazy

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Fillimisht postuar nga stellina_sister:
[qb] e ka njeri tekstin e "E GJITHE BOTA JEMI DY" e WSF?! [/qb]
e ke tek faqet me perpara.kerkoje.
 

Joy

Primus registratum
Re: Tekste kengesh (Vetem shqip)

Jeto
dhe jeten time
po e deshe
eja dhe merre
vec jeto

Ata qe s'duan dashurine
s'e dine se c'eshte miresia
folene e ngrene ne erresire
edhe mbi ty leshojne stuhira
se jane mesuar te zvarriten
te te helmojne
pastaj te vdesin
pa prekur trupin tend te ngrohur
nga afshi
puthjes ledhatimit
dhe pena ime nis e shkruan
ka qene lodhur nga
mundimi

kerkon nga ty
dhe merr 2 fjale

dhe ndale lum
i zemerimit
te dua te dua

o fjale hyjnore
e kesaj bote
qe u peshperite
nga buze e dashuruar
qe fryme ty te dha
shume te kerkova gjeresa te gjeta
dhe nese
vdes
mos u trishto
vec ti

JETOOOOOO
 
Top