Universitet me te mira ne ITali?

Wii

Grupi i të moçmëve!
Re: Universitet me te mira ne ITali?

gli vogliono conservare a lungo,belli e buoni /pf/images/graemlins/laugh.gif
vre iher ne rome vre!!!te merr malli me pa iher shi...bora pastaj osh bo legjende /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Juir

Forumium maestatis
Re: Universitet me te mira ne ITali?

Te merr malli per te rene shi ne Rome po kur fillon te bjere prit te pushoje,keto dite eshte rritur dhe shtrati i Teveres....

O interisto po tu be jeta monotone eshte keq....sh keq.....ku ka si Roma vetem monotone qe nuk te behet jeta,pastaj cdo gje sipas deshires e momentit.


Forza Inter.
 

fkvllaznia

Primus registratum
Re: Universitet me te mira ne ITali?

Pershendetje !!!

Ej po e keni kthy kete temë si ajo tek :

A doni më per Belulin


Normale qe cdonjeri do te lavderoje qytetin apo universitetin ne e cilin shtudjon e jeton , por kjo teme duhet te te vije ne ndihme personave te cilet jane ne dilemen e madhe te zgjedhin Te ardhmen e tyre e jo te dine si eshte Moti Sot e Neser /pf/images/graemlins/smile.gif

Shendet e pare e suksese qe te gjithve !!!

Gezuar festen e Flamurit !!!
 

^Res-Cogitans^

Primus registratum
Re: Universitet me te mira ne ITali?

Duhet t'kesh pak /pf/images/graemlins/laugh.gif"materia grigia" /pf/images/graemlins/laugh.gifse universiti hyn ne vend te dyt...
Kur ka universitete private ose me taksa te mdhaja,mendimi im rreth tyre esht negativ ne KUALiTET/liri !
/pf/images/graemlins/shrug.gif-iDe politike/profesorat/mbiemrat (nen pozicjonin social,influencon SHUM)/nenshtetsija...ambjent "superficial" me njerez te till.

Gjithsesi...kryeson iNTER-LANDiA ! /pf/images/graemlins/tonguee.gif
 

fufi

Primus registratum
Re: Universitet me te mira ne ITali?

bologna ka universitete shume te mira dhe me nje nivel te larte.flas nga eksperienca.E vetmja gje e keqe eshte se jeta ketu kushton shume dhe eshte shume e veshtire per bursa per te mos thene e pamundur.nga universitetet ke shume pak avantazhe.Por ka nje staf pedagogjik shume te kualifikuar.
 

MALINA

Primus registratum
Re: Universitet me te mira ne ITali?

CMUND TE NA THUASH NDONJE INFORMACION RRETH MASTERAVE NE FUSHEN E INFORMATIKES OSE TE BIZNESIT , NE KETE UNIVERSITET ?

DHE KU VARIOJNE CMIMET ?
 

Diddy19

Su@mi
Re: Universitet me te mira ne ITali?

Universiteti shteteror me i mire ne Itali per Informatike eshte ai i Pisa-s.
 

MALINA

Primus registratum
Re: Universitet me te mira ne ITali?

NE CFARE GJUHE ZHVILLOHET MESIMI?

ITALISHTJA PERDERISA ESHTE UNIVERSITET SHTETEROR? /pf/images/graemlins/smile.gif
 

MALINA

Primus registratum
Re: Universitet me te mira ne ITali?

r kjo teme duhet te te vije ne ndihme personave te cilet jane ne dilemen e madhe te zgjedhin Te ardhmen e tyre e jo te dine si eshte Moti Sot e Neser


E BUKUR KJO
 

Diddy19

Su@mi
Re: Universitet me te mira ne ITali?

Varet Malina.Nqs behet fjale per dipllome , normal qe ne italisht.Nqs behet fjale per ndonje lloj Masteri , ka raste qe jane edhe ne anglisht, sidomos ndonje qe sponsorizohet nga Komuniteti Evropian.
 

VoGeLuShI

Primus registratum
Re: Universitet me te mira ne ITali?

hmmmmm un jam tek sapienza per vete dhe eshte goxha i mire, fatkeqsia e vetme e ketij universiteti eshte mbipopullimi me parazite shqiptare (sepse shumica e ketyre ketu vetem studente nuk mund te quhen)
profesoret jane sh te disponushem per cdo paqartesi apo veshtiresi qe mund te kesh, un per vete jam i kenaqur deri diku por mjaft me shqiptare ne rome dhe sidomos tek "la sapienza"
 

Diddy19

Su@mi
Re: Universitet me te mira ne ITali?

Nuk thashe se La Sapienza nuk eshte i mire.Une veçova Pizen si universitet me shume emer ne fushen e Informatikes.Sepse jane disa universitete qe shquhen ma shume per nje dege dhe me pak per nje tjeter.
 

MALINA

Primus registratum
Re: Universitet me te mira ne ITali?

VINTAGE CA " KE " AMAN ,

KUSH PO I JEP BURSA SHQIPTAREVE .

ATO SNA LLOGARISIN FARE /pf/images/graemlins/angel.gif)))
 

MALINA

Primus registratum
Re: Universitet me te mira ne ITali?

E KUPTOVA


PIZA - QEKA MIRE PER MASTER NE INFORMATIKE

PO PER MASTERA NE BIZNES CILI UNIVERSITET MBAHET, ALWAYS IN ENGLISH?
DHE KU NJIHEN ?
 

Diddy19

Su@mi
Re: Universitet me te mira ne ITali?

Nuk eshte puna shqiptar apo jo shqiptar.Sikur te bejne diskriminime edhe Universitet do ishte e rende (flas per Italine nga eksperienca personale).Burse merr ai qe ka dhene provimet qe duhen per burse dhe qe ka te ardhura te ulta.Pastaj nese jane vetem 1000 bursa(shembull)te cilat nuk mjaftojne per te gjithe , nuk merr burse nje shqiptar ashtu si nuk merr burse nje afrikan apo nje italian.

Per biznes nuk di gje MALINA.
 

komino

Valoris scriptorum
Re: Universitet me te mira ne ITali?

kete vit fakulteti e ekonomise ne Padova u rendit i dyti ne klasifikimin e censis
 

Rambla

Primus registratum
Re: Universitet me te mira ne ITali?

mjafton te shkosh tek siti www.unibocconi.it

aty ke te gjitha infot, madje dhe deget e reja ne anglisht. duhet te kalosh nje test, gjithsesi, per te hyre ne bocconi.
 
Top