Vallëzimet latine

Aki

Paint It Black
Ok do e nis me nje video per cunat :p, nje lloj vallezimi qe nuk e kisha degjuar deri tani po qe po shoh se behet e njohur neper rrjetet virtuale

KizombaTe hedhim video te vallezimeve te ndryshme qe keni degjuar, mund te jete ndonje cift duke vallezuar ose vetem kenga qe mund te vallezohet vetem shkruani llojin e vallezimit qe do e postoni :)

Cumbia, tradicionale e KolumbiseSalsa cubanaTango

https://www.youtube.com/watch?v=eRaSfwOlrv4
https://www.youtube.com/watch?v=x7qcU3HUw8o

Duke mos harruar te mrekullueshmit Gotan Project :)

https://www.youtube.com/watch?v=lcg5tRrYQqY
https://www.youtube.com/watch?v=DHcDIs8hwhU
 

Airbourne

Papirus rex
Il tango è come la vita, come nella vita non c'è mai un punto d'arrivo, ci sono mille punti di non ritorno e appena ne passi uno ne intravedi un altro, e consapevole e leggera e spudorata, e anche un po' puttana, raccogli tutte le tue energie e gli corri incontro. Il tango è proprio così.
PS: i ka vene VULEN ....AI qe i ka SHKRUAR....sepse ka te tjera qe perpiqen kur jane me pushime ne Karaibe qe ti imitojne,por nuk kane kocka dhe kellqe per TANGO.Ajo qe s`kuptojne quhet.....TE LINDUR!
VAMONOS.
 

Airbourne

Papirus rex
Ka hulumtime qe eshte me prejardhje popullore nga zona te veqanta te albadhise,biles disa thone qe nga Permeti,Fieri,brraka e tirones etj-ra!
Per vete edhe besoj qe prej andej do kete dale.
Fund jave te mbare se ne darke do kete surpriza.....sipas nje bashkebizedimi me te huaj!
Shendet.
 
Top