Vazhdoni tekstin e kenges ...

MysteriousMan

Valoris scriptorum
Dhe te nisem me te neper brigje me te
Te ecim deri ne perendim
Te harrohem me te e te behemi nje
Me thuaj do te kem kaq guxim kaq guxim
 

Solaris

Suadade...
Anëtar i Shtabit
Dhe ne te djatht
Dhe ne te majt
Po me huton shikimi i tij
Erdhi momenti qe sfiden ta pranoj...
 

Solaris

Suadade...
Anëtar i Shtabit
Për një çast, më ndali zemra, s'ishe ti,
Shpirtin sonte, ma trazove përsëri
Më kujtohet ,sa shumë prisja,
Që të ndjeja erën tënde
Kthehu, dhe një herë të të shihja.
 

Dreamer

Under the Dome
Ëndrra gjumin ,ma këputi e më zgjoi ,
Mbi nënkres të ndjeva frymën, ku je ti ,
Puthjet ende janë të nxeta,
S'na i ftoh dot largësia.
Eja ,mos u fshih vetëm në ëndrra...
 

Jamie

Forumium maestatis
Unë dhe ti
Lusim natën që edhe pak të zgjaste
Të mos kish agim
Edhe dielli fare të mos lindte
Vetëm unë dhe ti
Lusim natën që pafund të zgjaste
Të mos kish mbarim
Edhe dielli atë ditë të shuhej
Ndarje të mos kish
Nëse mijëra kilometra sot na ndajnë ...
 

Solaris

Suadade...
Anëtar i Shtabit
Sa herë e ndëgjojë erën
Nga largësit më del ti
Kujtimet mbulojnë mendjen
Rrënqethëm në vetmi
Më duket të shoh ty
Buzëqeshjen tënde e zërin tënd
Mua mi sjellë era
Shikimin tënd, buzët e tua
Mi shëndrit pranvera.
 

Dreamer

Under the Dome
Diqka qe thehet, Edhe prap kur ngjitet vrehet
Thone vera flet t'verteten, Njerzt shprehen zakonisht kur dehen
Nesermen si te qeli deren, Krejt problemet kthehen
E ti po ik si anderr, Un pot njeku me eren..
 
Top