VITI 2015 - NJË VIT KRIZE APO NJË VIT I MBARË PËRSHQIPTARËT?

VITI 2015 - NJË VIT KRIZE APO NJË VIT I MBARË PËRSHQIPTARËT?


  • Total voters
    2
  • Poll closed .

Universal

AnonymouS
Viti 2015 - një vit krize apo një vit i mbarë për shqiptarët?

Një vit i një krize shumë të thellë dhe të gjithanshme, si rrjedhojë e papërgjegjshmërisë qeverisëse.
 

scadarsko

Locus omnem
Krize them dhe une
kur ka qen ndonjeher me mire shqiperia se sa sot?njerezit shkojn e vijne ,ska para atje por cdo dite dyqanet e Vodafone albania plot i shikon duke blere carta rimbushese telefonike.cafe bar po ashtu plot ,makinat sorollaten gjith diten neper rruget e shqiperise duke konsumuar disa litra nafte apo benzine qe kushton shtrejte,te veshur e pispillosur me mire se ne europe jan,droga dhe prostitucioni ne tirane sidomos ka kape majat e burses edhe pak do krahasohet me Amsterdam,tragetet ne durres e vlore shkojn evijn cdo dite,aeroporti rinas plot cdo dite,doganat ne rradhe te gjata kamionesh te tonazheve te renda,eergji elektrike sot po ka 24 H ku deri dje jetonin me nga nje muaj ne erresire ,interneti ka hyre kudo dhe tek fukaraja qe ska buke,nuk shoh kund krize dhe pak vjen vera plazhet mbushen plot ,qa don shqiptaret?te behen France apo deuchland?duhen shekuj te punojn q été arrijn kulturen ne rradh te pare e edukohen si duhet se jan akoma xhungel ne zemer te europes!ska krize vetem pesimizem sepse nuk ehste popull puntor ,eshte mesuar ush ush nga kerbaqi enver hoxhes....
 
Top